Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Aki szerint a finnugor-elmélet...

Aki szerint a finnugor-elmélet csak a Habsburg- politika része volt, és nem kéne tanítani az iskolában, az így gondolja ezután a videó után is?

2011. aug. 2. 17:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
29%
Jobban hiszek a nyelvészeknek,mint egy nyelvtanórán nem figyelő random videókészítőnek!
2011. aug. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

17:24: azért nézd végi, mert vicces. :D


EGyébként tényleg vicc, hogy csak ennyi; 8 perc. Ennyit kellene rááldozni az egészre. Hogy miért nem teszik? Mert nem akarják. Mert kiderülne, hogy nincs igazuk. De várj, mindjárt jön az okoskodás továbbra is...

2011. aug. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

Amit tanítanak:


-hasonló hangzású szavak nem bizonyító értékűek


-hasonló hangtani különbségeket, eltéréseket kell keresni


-a nyelvtani rendszert is figyelembe kell venni PL a magyar és a finn is agglutináló, sem a magyar sem a finn nem ismeri a nemek fogalmát.


stb

2011. aug. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
33%
Még török fennahtóság alatt álltunk, amikor már azt bizonygatták, hogy finnugor nyelv a magyar... ennyit a Habsburgokról.
2011. aug. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"Nem tökmindegy hogy honnan jöttünk?

még a végén kiderül hogy az afgánoktól vagy zsidóktól származunk."


- Nyelvrokonságról volt szó, nem genetikai rokonságról. A lappok is nyelvrokonaik a finneknek, de genetikailag egészen más ősöktől származnak.

2011. aug. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

"Jobban hiszek a nyelvészeknek,mint egy nyelvtanórán nem figyelő random videókészítőnek!"

Végig kéne nézni, a cím kicsit megtévesztő. Pont az ellenkezőjéről szól, és pont nyelvészeti eszközökkel bizonyít.

2011. aug. 2. 17:43
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt nem értem, hogy miért mindig mi akarunk valahova tartozni. Úgy értem, a magyar-finnugor nyelvi kapcsolatok miatt "mi" északi/szibériai őshazát keresünk, az meg sem fordul a fejben, hogy ez a rokonság ellentétes irányú is lehet? Sok másik nyelvvel van még rokonságunk, ezek szerint mindegyiktől származunk egy kicsit? Mintha szóba sem jöhetne az, hogy esetleg a finnek tanultak tőlünk magyarul. A magyar egyértelműen pusztai, mongoloid nép, nem pedig szőke hajú, kék szemű normann, ehhez nem kell genetikai kutatás sem. Vagy például egy leszakadt magyar csoport élt együtt az "ősfinnekkel". Magyarul: a nyelvi kapcsolat nem bizonyíték arra, hogy finnugor eredetűek vagyunk, csak annyit, hogy valami köze volt a magyar nyelvnek a finnhez. Egyébként a finnek nem lehetnek hun eredetűek? stb stb? Merjünk már nagyok lenni!
2011. aug. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
33%

"Én csak azt nem értem, hogy miért mindig mi akarunk valahova tartozni. Úgy értem, a magyar-finnugor nyelvi kapcsolatok miatt "mi" északi/szibériai őshazát keresünk"


- Nem tudom, ez kiben merült fel. Csupán nyelvrokonsággal foglalkoznak a nyelvésze, kultúrális kapcsolatokkal nem.


"Sok másik nyelvvel van még rokonságunk, ezek szerint mindegyiktől származunk egy kicsit?"


- Tessék? Úgy látszik, nem tudod, mit is jelent a nyelvrokonság. Az urális nyelvekkel ápolunk nyelvrokonságot. Más nyelvekkel nem, legfeljebb kölcsönszavaink vannak tőlük.


"Mintha szóba sem jöhetne az, hogy esetleg a finnek tanultak tőlünk magyarul."


- Upsz. Látszik, hogy megint nem érted, mi az a nyelvrokonság. Pontosan azt jelenti, hogy közös őse volt a nyelvünknek. Nem mi tanultunk finnül, se ők nem tanultak magyarul. A finnek és a mgayrnak (sok más nyelvvel együtt) közös őse volt. (jelen esetben a finnugor, illetve az uráli)


"A magyar egyértelműen pusztai, mongoloid nép, nem pedig szőke hajú, kék szemű normann, ehhez nem kell genetikai kutatás sem."


- Azért ez nem olyan egyértelmű, ha egy mongol áll mellém. Egyébként a genetikai és nyelvi kapcsolatok párhuzamával kapcsolatban lásd a korábban lappokkal kapcsolatos megjegyzésemet.


"Vagy például egy leszakadt magyar csoport élt együtt az "ősfinnekkel". Magyarul: a nyelvi kapcsolat nem bizonyíték arra, hogy finnugor eredetűek vagyunk, csak annyit, hogy valami köze volt a magyar nyelvnek a finnhez."


- Na, végre, egy nagyon okos meglátás! Ennyi!


"Egyébként a finnek nem lehetnek hun eredetűek? stb stb? Merjünk már nagyok lenni!"


- Lehetnének. Ez most hogy jön ide? Attól még a finnugor nyelvi kapcsolat adott.

De az régen rossz, ha egy tudományos kérdésből lelkiismereti, illetve "az én apám rendőr" kérdést faragunk.

2011. aug. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én totálisan egyetértek azzal, hogy a finnugor nyelvekkel rokonságban állunk. Csak azt nem értem, ez miért zárja ki, hogy mondjuk az altáji nyelvekkel is rokonságot ápoljunk?
2011. aug. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
74%
Csupán annyi közünk van a finnekhez hogy átvettek tőlünk szavakat amikor arra jártunk.
2011. aug. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!