Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az amit te megbízható hírnek...

Az amit te megbízható hírnek nevezel, az csak propaganda?

Figyelt kérdés

Sokszor szoktam találkozni olyan emberekkel akik csak olyan forrást fogadnak el egy hírnél, amit valamelyik multi kezében lévő kereskedelmi csatorna adott ki.

Na de tudják-e ezek az emberek, hogy azok a hírek honnan vannak?


[link]


/Ha ezt a 2 percet nem voltál képes végignézni(ÉS ELGONDOLKODNI RAJTA), akkor ne válaszolj./


2011. aug. 5. 13:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Honnan veszed, hogy a videó nem egyszerű propaganda? :)
2011. aug. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

/Ha ezt a 2 percet nem voltál képes végignézni(ÉS ELGONDOLKODNI RAJTA), akkor ne válaszolj./


A nagybetűs részt javaslom elolvasásra.

2011. aug. 5. 13:37
 3/9 anonim ***** válasza:
Én nem gondolkodtam el rajta, meg kell szűrni az információt. Ha 2-3 oldalon is ugyan úgy van a hír, akkor igaz.
2011. aug. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Elgondolkodtam rajta. Miért kéne egy videónak hinnem? Miben más ez a videó, mint bármelyik hírportálra feltöltött videó, vagy hír? Ha a videóban igazság van: él még a készítője?
2011. aug. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2011. aug. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A hír nem propaganda. A hír csak tények.


És ha valami "hír" propaganda gyanús, esetleg kényes probléma, megpróbálok minél több forrásból tájékozódni, főleg "ellenséges" (pl. amerikai hírnél orosz), vagy semleges forrásból.

2011. aug. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szeretem az ilyen híreket, hogy propaganda ami a tévében van, mert egy ember ezt mondta, ennyi erővel hihetnél a tévének is ezzel az emberrel szemben de a te dolgod, egyiknek sem kéne hinned utána lehet nézni manapság szinte mindennek
2011. aug. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Értem, mire célzol. De akkor adj valami ötlete, ha már felvetetted, hogy te honnan tudnád meg a riportereket, híradásokat kikerülve, hogy mi a helyzet pl. a Parlamentben? Mindenki menjen és saját maga kérdezze végig az érintetteket, vagy személyesen hallgassa végig a parlamenti üléseket?

Azzal mi a baj, amit a tanár tanít? Jó, akadnak gondok az oktatással, de most az elfogadott tényekre gondolok. Nem várható el, hogy mindenki saját maga fedezze fel, vezesse le a matematika/fizika/kémia törvényeit. Egyszerűen nincs rá idő.

Kritikus szemléletmód kell és szűrni az információkat, ahogy már fent is írták.

2011. aug. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az ilyen "Ébresztőfilm", "Zeitgeist" stb filmek, valamint az Echo tévés hipnotizáló műsorok azzal a Szaniszlóval a legnagyobb propagandák a világon. Amúgy noname férfiak komoly arccal, összehúzott szemöldökkel magyarázzák a tutit a kamerába, mintha mindentudók lennének, hogy ezzel megvezessék a sajnálatos módon a válság miatt éppen rosszul élő emberkéket. Kellemes kis animációs blokkok és néha néha egy hazafias videóbejátszással lehet még fűszerezni a filmet, hogy a célközönség biztosan ráharapjon.
2011. aug. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!