Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért gondolja a legtöbb...

Miért gondolja a legtöbb ember, hogy az Anarchia rossz?

Figyelt kérdés
Az anarchia nem egy rossz dolog, és én nem is úgy képzelem hogy egyszercsak jön vki, fellázad és anarchia lessz! DEHOGYIS! Szerintem ez egy olyan folyamat lessz mint a demokrácia megjelenése! Ha az emberek elérnek egy bizonyos értelmi szintet és egy bizonyos technológiai fejlettséget, akkor ebből adódóan meglesznek az alapvető szükségleteik (víz, élelem, biztonság, bármiféle tudás közvetlen elérése - ami naggyából már most is lehetséges a Wikipédia és egyébb enciklopédiák segítségével -betegségek megelőzése stb.) és nincs szükségük az állam által nyújtott javakra (nyugdíj, segélyek, közoktatás stb.) akkor szerintem folyamatosan kezdene megszünni minden jellegü hatalom. Persze nem egyről a kettőre! Hisz régen is volt császárság, királyság majd demokrácia! Na, de mik a vélemények?
2011. aug. 20. 20:14
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:
69%

Az a helyzet, hogy a hatalom elkerülhetetlenül szükséges. Szükség van valakire aki irányít mert nem ért mindenki egyformán mindenhez. Aki pedig irányít, annak hatalma van, ugyanis nélkülözhetetlen a szaktudása/tehetsége/akármije. Ha azt mondja, hogy "beleszarok az egészbe, csináld ahogy akarod", akkor ott pusztulsz éhen az árokparton a társaiddal együtt. Ez az irányító hatalmának forrása.


"Ha azt mondja anyád : hozz légyszives tejet és kenyeret a boltból, akkor ő neki így nincs hatalma feletted, mert nem tart pisztolyt a fejedgez hogy ha nemhozol akkor lelő!!!"


Nem, de megvonja a zsebpénzed és elveszi a számítógéped, mert az anyád, (jobb esetben) tekintélye van a szemedben és hatalmában áll.

2011. aug. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 anonim ***** válasza:
67%

Idegen szavak szótára szerint: anarchia = zűrzavar, irányítás nélküli állapot.

?????????

2011. aug. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 anonim ***** válasza:
54%

Hát az úgy nagyon leegyszerűsített verzió.

Az anarchia az a hatalom nélküli állapot, ami többnyire aztán zűrzavart jelent, de elvileg lehet ezen filózni, ahogy itt teszik.

Bővebben leírás itt:

[link]

2011. aug. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim ***** válasza:
8%

Én egyet értek kérdező, bár szerintem nem a technológiával van a baj, hanem az oktatással.

Az a baj, hogy sokan nem tudják mi az anarchizmus, pedig Spanyolországban, a polgárháború idején igen fejlett anarchista közösségek jöttek létre!

Ami az egyik generációnak szabadság, az a következőnek zsarnokság. (Ez valahonnan idézet, ha jól rémlik...)

Ha megfigyeljük, eddig a történelem során a társadalmak egyre szabadabbak lettek, és ennek a logikus vége az anarchia lenne.


„A lényeg nem az, hogy ma, holnap vagy ezer év múlva megteremtjük az anarchiát, hanem az, hogy ma, holnap és folyamatosan haladunk az anarchia útján.” - Errico Malatesta

2011. aug. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 anonim ***** válasza:
6%
Hát attól függ pl, hogy milyen anarchiáról beszélünk. Az anarchia az állam felszámolását tűzi ki célul, mint a libertarianizmus, a piaci anarchia, tehát az állami intervenció nélküli gazdaság véleményem szerint kifejezetten káros dolog. A közigazgatás , és a jog terén se lenne azért akkora buli, hogyha kis közösségek rendeznék a saját életüket. Ha belegondolsz, egy anarchikus rendszerben nincsenek általános jogi, és erkölcsi normák, ezeket minden közösség magának szabja meg, minden közösség saját magának szervezi a társadalmát, így kialakulhatnak például érdekellentétek, vagy ellentétek két falu között, sőt nagyon könnyen polgárháborús helyzet is születhet, mert nincs egy központi rendszer, ami koherenssé teszi a kis közösségeket. Hogyan történne pl az igazságszolgáltatás? Szokásjog alapján? Az anarchizmus abból a feltételezésből indul ki, hogy minden fajta hatalom káros, és hogy nem szabad lemondani bizonyos jogainkról , a társadalomért, mert a hatalom vissza fog élni ezzel. De egy önszerveződő kisközösségben is lehet olyan, aki visszaél a hatalmával, mert domináns személy minden társadalomban van, akit vagy félelemből, vagy az általa képviselt eszmék interiorizációja miatt követnek az emberek. Szerencsétlenebb helyeken mondjuk egy autokratikus vezetés alakulna ki, ahol önkényesen uralkodik valaki.
2011. aug. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 anonim ***** válasza:
100%

21:26


Akkor egyszerűen nem érted, mi a hatalom. Nem baj, még utánanézhetsz.

2011. aug. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 anonim ***** válasza:
78%

az a baj, h nem tudod, h mi az anarchia.

Az anarchia egy álom társadalom, ami soha nem valósulhat meg, és ezt a valódi anarchisták tudják is. szabadság, egyenlőség. de ehhez az emberek gondolkodását olyan gyökeresen kéne megváltoztatni, hogy az lehetetlen.. talán a busmanok élnek ilyen társadalomban. na NÁLUK aztán tényleg mindenki egyenlő, és szabad! ahhoz, hogy anarchia legyen, mindent teljesen elölről kéne kezdeni.

Egy anarchista punk.

2011. aug. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 anonim ***** válasza:
100%

ma 19:22


a bushmanok nem anarchiában élnek, hanem törzsben.

2011. aug. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 anonim ***** válasza:
68%

ma 19:31

Igen, de a törzs anarchista jellegű.

2011. aug. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 anonim ***** válasza:
100%

ma 19:47


Most akkor anarchista vagy anarchista "jellegű"?

2011. aug. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!