Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért gondolja a legtöbb...

Miért gondolja a legtöbb ember, hogy az Anarchia rossz?

Figyelt kérdés
Az anarchia nem egy rossz dolog, és én nem is úgy képzelem hogy egyszercsak jön vki, fellázad és anarchia lessz! DEHOGYIS! Szerintem ez egy olyan folyamat lessz mint a demokrácia megjelenése! Ha az emberek elérnek egy bizonyos értelmi szintet és egy bizonyos technológiai fejlettséget, akkor ebből adódóan meglesznek az alapvető szükségleteik (víz, élelem, biztonság, bármiféle tudás közvetlen elérése - ami naggyából már most is lehetséges a Wikipédia és egyébb enciklopédiák segítségével -betegségek megelőzése stb.) és nincs szükségük az állam által nyújtott javakra (nyugdíj, segélyek, közoktatás stb.) akkor szerintem folyamatosan kezdene megszünni minden jellegü hatalom. Persze nem egyről a kettőre! Hisz régen is volt császárság, királyság majd demokrácia! Na, de mik a vélemények?
2011. aug. 20. 20:14
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
0%

tegnap 22:26

Fogalmam sincs, nem éltem köztük, igazából arra akartam rávilágítani, hogy attól hogy törzs, nem feltétlenül rendelkezik belső hierarchiával.

2011. aug. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 anonim ***** válasza:
78%

Papír forma szerint a izraeli kibbutz is anarchista, hisz mindenki egyenlő, habár van vezető.

Gyakorlatban ez kötve hiszem.


Ez olyan dolog, ami nagyon szűken, egy nagyon egységes érdek és kultúrkörön belül működik (valameddig), de nem globálisan vagy nemzet szinten.

2011. aug. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 anonim ***** válasza:
41%

"Ez olyan dolog, ami nagyon szűken, egy nagyon egységes érdek és kultúrkörön belül működik (valameddig), de nem globálisan vagy nemzet szinten."

[link]

2011. aug. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 anonim ***** válasza:
75%
Na igen a spanyol példa is igazolja azt amit írtam, hogy az anarchizmus életképtelen hosszútávon.
2011. aug. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:
0%

"Na igen a spanyol példa is igazolja azt amit írtam, hogy az anarchizmus életképtelen hosszútávon."

Arra gondolsz hogy a nagyméretű túlerőt nem tudta megfékezni?

Nyilván az anarchizmusban van a hiba, ha pl. feudalisták lettek volna, simán kikergetik a fasisztákat Spanyolországból!

2011. aug. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 anonim ***** válasza:
100%

Biztos vagy benne hogy egy hasonló erőt megtudott volna fékezni?

Már korábban is írtam, hogy az a baj az anarchista rendszerrel, hogy ha valaki nem tartja be a játékszabályokat és élvezi a központi irányítás előnyeit és szervezettségét akkor az lenyomja az anarchiát.

Persze szokták, mondani, hogy a túlerő, meg beavatkozás, de biztos csak ezen múlott?

Nem járult-e hozzá az, hogy széthúzás indult meg a spanyol baloldalon, és hogy szervezetlenek voltak?

Érdekes mód ezután Németország lényegében túlerővel szemben lenyomja európa a nagy részét és évekig pusztít a túlerővel szembe.

Mit is szoktak mondani, hogy mi volt a nácik fegyvere? Szervezettség, precizitás és erős központi hatalom.

Persze voltak jó fegyvereik, de ennyi tényleg elég lett volna? Betudták volna venni pl a Maginot-vonalat így? Kiváló logisztika, taktika, és irányítás!


Tényleg valóban lehet egyáltalán azt tiszta anarchista rendszernek hívni, ami létre jött Spanyolországban vagy csupán egy éppen jelenlévő eszköz volt és válasz az aktuális helyzetre, amely aztán toldozgattak, foldozgattak a pillanatnyilag érdekben álló baloldali tömb?

2011. aug. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 anonim ***** válasza:
69%
Az anarhia egyszeruen nem jellemzo az emberekre. Feltesszuk hogy mindenkinek megvan mindene egymas nélkül is megélünk. Az emberek akkor is tobbet akarnak majd ergo az erosebb elveszi a gyengetol a javait. Mert megis csak fokozhato a jolet. Az okos de gyenge pedig rajon hogy ha tobben van akkor meg tudja vedeni magat. Ergo maris szervez egy kisseb egyseget. Aztan a sok kicsi egyseg elobb utobb elveszi az egyedul levoktol a dolgait. Ezutan az egysegek harcolnak madj egymassal es aki jobbnak bizonyul az beolvasztja/leigazza a tobbit es megint kesz az allam. Nem veletlenul alakult ki ez-.-
2011. aug. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 anonim ***** válasza:
0%

Egyszerüen belénk van kódolva hogy tobbet akarunk. Es ehez a legjobb modszer ha csoportba verodunk


(az előző)

2011. aug. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:
100%
Es amugy meg a bushmanok telleg anarchiaban elnek de hol tartanak? Technikailag lemaradva nem tudják megvédeni magukat az egyetlen ok hogy még léteznek hogy a ''modern'' emberek a sok szar kozben amit csinalnak azzal nyugtatjak a lelkiismeretuket hogy megvedenek par jelentektelen allatfajt, vagy ilyen regi tarsadalmat...
2011. aug. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:
100%

"...egyetlen ok hogy még léteznek hogy a ''modern'' emberek a sok szar kozben amit csinalnak azzal nyugtatjak a lelkiismeretuket hogy megvedenek par jelentektelen allatfajt, vagy ilyen regi tarsadalmat..."


Sajnos már ők se. :(

Még én is a régi dokfilmekre emlékeztem aztán nem rég volt egy új film arról, hogy többségük menekült tábor szerűségben él és a napi programot, a pénz megszerzése a napi alkoholra és a lerészegedés teszi ki. :(

Nem tudom, milyen arányban élnek még a régi rend szerint...

2011. aug. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!