Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért kell Magyarországon...

Miért kell Magyarországon mindenkinek saját lakás annyira, hogy eladósítják magukat egy életre érte?

Figyelt kérdés
Angliában élek pár éve, most hazajöttem egy hónapra látogatóba, és nem értem mi ez a nagy hepaj a lakáshitelekkel. Miért kell saját lakás? Odakint a legtöbb ember bérli a lakását havi vagy heti fix összegért, amiben benne van a lakás, a villany, az internet, minden. Én is ezt teszem. Amikor ezt megkérdezem, akkor jön a válasz, hogy "hát de a saját lakás az biztos". Miért lenne biztosabb, mint egy bérelt? Ugyanúgy fizetni kell a havi részletet, jó esetben nem devizában, plusz még a fenntartási költségeket is. Nem jobb a lakbért fizetni mint a hitelt? Ha esetleg megszorul valaki, akkor is átköltözhet egy olcsóbb lakásba, de a hiteles ezt nem teheti meg. Nem értem a logikát.
2011. szept. 1. 15:53
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
73%

Baromsag. Az egesznek az az oka, hogy letbizonytalansag van. Ha ma ki tudod fizetni a lakbert, akkor ki tudod fizetni a torlestot is. De mi lesz 20 ev mulva? Mi van, ha nem lesz munkad? Akkor hol fogsz lakni? eppen a letbizonytalansag miatt ugornak bele emberek a sajat lakas megszerzesebe, mert abban biznak, hogy azt meg visszafizetik, es akkor ma utana akar mi johet, nekik mar van hol lakni.


De azt azert belatod ugye, hogy a kifizetett lakashoz kepes az alberlet az szopas a javabol, vagy annyia csolato lettel a "szigeten", hogy szerinted meg ugy sem eri meg? :-D Nem tudom, hogy angliaban hogy mennek a dolgok, de kaliforniaban pl. eves kontraktot iratnak al veled, ha ki akarsz venni egy lakast. (ugyan nem evtizedes, mint a hitel) szoval nem leeht csak ugy kikoltozni. felbontod a szerzodes az egy ev elott, akkor siman bukhatsz $10000 is akar. Ennyit a nagy szabadsagrol.

2011. szept. 2. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

03:16!


Miért ilyen szerződést kötsz? Én is Angliában vagyok és olyan kiadó lakást keresek, aminek a a szerződése nekem is megfelel. Általában 6 hónapot írok alá, 1 hónap felmondási idővel, magyarán ha eljövök előbb, mint 6 hónap, akkor maximum az 1 havi(többet tőlem még nem kértek!) kauciót bukom el, mást nagyon nem! Ugyhogy nem tudom miért lenne az albérlet a szopás! A saját ház még rosszabb, mert egy bizonyos távolságon belül kell munkát találnod! És ha nincs? Magyar ismerőseim falun vettek lakást, ott nincs munka, de még az 50-55 km-re lévő városban sem! Többet nem hajlandóak utazni, máshol pedig nem is keresnek, mert ott a lakásuk, amit nem hagynak ott, jelenleg pedig munkanélküliek és szidják a rendszert!

2011. szept. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
57%

En egyszeruen nem tudok axiomakon vitatkozni.


"Miért kell Magyarországon mindenkinek saját lakás annyira, hogy eladósítják magukat egy életre érte?"

Hogy az utodaidnak ne a nullarol kelljen indulni...


A kerdes meg elegge extrem. 60+x evig hitelt fizetni. Ez tenyleg sok.


(Nekem meg van 3.8-4 m Ft forint hitelem talan. Fizetni tudom kenyelmesen. Sot a fedezete meg is van. Es az utobbi 3 evben mindig betoltam 600-800 e Ft elotorlesztest PLUSZBAN. Ha minden jol megy, most be tudok tolni 1.0-1.2 m Ft-ot. Visszakaptam 500e Ft nyugdijt) Innentol csak akkor bukhatom be, ha haboru lesz, es a hazat leromboljak. Van ra esely? Talan 2-4%. Amugy viszont oroklik a gyermekeim es ok mar nem a nullarol indulnak.


Es mivel en sem nullarol indultam, ugy erzem fair-nek MAGAMMAL szemben, hogy LEGALABB ugy inditom a gyermekeimet, mint ahogyan en lettem inditva. Nekem ez egy cel...


Es probalom ugy nevelni Oket, hogy ez a mentalitas tovabb menjen es az O utodaiknak se kelljen a 0-rol indulni.


37F

2011. szept. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
59%
Talán azért, mert ahhoz, hogy elkezd a saját önálló életedet, kell egy hely ahol lakhatsz. Erre pedig legalkalmasabb egy lakás/ház.
2011. szept. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

"Talán azért, mert ahhoz, hogy elkezd a saját önálló életedet, kell egy hely ahol lakhatsz. Erre pedig legalkalmasabb egy lakás/ház."


Ez így van, de miért kell hozz saját lakás? Nagyon nagy baj van sokak gondolkodásával és ezért vágnak bele felelőtlenül a hitelbe! Sok magyar szerint: albérletben nem lehet gyereket vállalni meg ha albérletben lakni milyen dolog már! Mert mindenkinek kell az új építésű, modern lakás, de azt hogy miből fizeti azt meg nem gondolja át! Ha albérletben laksz és mondjuk ezalatt valakit elküldenek a munkahelyéről, akkor ha nem bírja a fizetnivalót, akkor elmegy egy olcsóbba! De ha hiteled van, akkor nem mehetsz sehova és a törlesztés attól nem lesz kevesebb! Az pedig egy nagy hazugság hogy a hiteles lakás a tiéd, mert az nem igaz! 25-30 év után mikor lejár a hitel akkor a tiéd lesz! Addig a banké! Magyarán a banknál laksz albérletben! A saját lakás jó dolog, de csakis akkor ha hitel nélkül megvalósítható vagy minimális hitellel. Ehhez persze megtakarítani kellene, ami valljuk be sok magyarnak nemigen akar menni(és sokszor nem a kevés fizetés miatt), mert a hitel azonnali pénzt jelent és teljesen elvakít egyeseket!

2011. szept. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
79%
Azért kell saját lakás, mert Magyarországon nem élsz meg nagyon a nyugdíjból. Ez a helyzet sajnos, nagyon sokan alig tudnak öregkorukra éldegélni. A bérleti díj plusz költség öregkorban, hiszen egy 20 éves hitelt 50 éves korodra kifizetsz, és utána nem kell "fizetned mint a gép" de amíg bérházban laksz, előfordulhat az is, hogy valakinek megtetszik a lakás, és azt mondja, "oké, én ezt kiveszem egy kicsit több pénzért" ebben az országban nem sokan gondolkodnának, hogy kitegyék-e a jelenlegi bérlőt.
2011. szept. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
43%

03:16


Melyik országban nincs létbizonytalanság? Melyik kapitalista országban biztosított a munkahely 18 éves kortól nyugdíjig?


A kockázat ellen persze ezerféleképpen lehet védekezni.

2011. szept. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

09:30


"Hogy az utodaidnak ne a nullarol kelljen indulni..."


Erre megfelelőbb módszer az, hogy az utódot taníttatni kell, valamint megfelelően nevelni.

2011. szept. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
43%

10:28


"A saját lakás jó dolog, de csakis akkor ha hitel nélkül megvalósítható vagy minimális hitellel."


A saját lakás jó dolog. Kivéve, ha gátolja a mobilitást, meg kivéve, ha régi (mondjuk szülőktől vagy nagyszülőktől maradt ránk) és piszok drága a fenntartása / állandó felújítása, kivéve, ha a környék elromlik és a lakás leértékelődik stb.


Szóval a saját lakás vagy rossz, vagy jó dolog. Ez változó. Ez az, amit sokan nem látnak be.

2011. szept. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

'A hitelből "vett" lakás minden, csak nem "biztosan a lakóé". Az a banké addig a pillanatig, amíg a törlesztés le nem járt.'



Ez nem igaz. A banknak nincs tulajdonjoga.



Vicces ezt a sok károgót olvasni. Aki 2011-ben,azaz az itteni károgások idején vett hitelre egy pesti panelt mondjuk, annak azóta bőségesen megérte. Még a hitel költségeket levonva is kb duplázta a vagyonát.

2019. aug. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!