Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Milyen lenne a "tökéletes"...

Milyen lenne a "tökéletes" társadalmi rendszer?

Figyelt kérdés
Konkrét dolgokra vagyok kíváncsi, nem arra, hogy a politikusok ne lopjanak, magasabb fizetés stb. Több szempontból is hozzá lehet szólni, vallási, kultúrláis. Magára a működésre vagyok kíváncsi.
2011. szept. 5. 11:39
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

"Előnye a kommunizmussal szemben, hogy többféle gazdasági rendszer megfér egymás mellett."


Nem tud többféle gazdasági rendszer megférni egymás mellett, ezt a történelemből tudjuk.

2011. szept. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Gyakorlatban nem működne egyetlen eddig ismert modell sem. Azért tesznek fel az emberek ilyen kérdéseket, mert a társadalom egy csekély része készen áll egy élhetőbb rendszerre. A többség viszont még szorongatja egy kicsit a bunkósbotot...

A vallás alkalmas kultúra építésére, és igencsak kellene egy globális vallás, egy új, ami a Földön mindenhol ugyanaz, és összeegyeztethető a tudomány eredményeivel, haladásával. Szerintem röhej ami most van, nem vagyok teljesen ateista, hiszek egy felsőbb, igazságos mindenható létezésében, de ennyi. Egy olyan vallás kellene, ami nem bugyuta magyarázatokkal próbálja megválaszolni a "Hogy kerültünk ide?" kérdést, hanem elfogadja az ősrobbanás elméletet, és inkább abban segít, hogyan legyen ez után.

2012. máj. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 Szentpetery Zsolt ***** válasza:

1. Feleloseggel valo vezetes, nem ,,penzert magyar,, ,hanem meggyozodesbol.

2. Ismeritek a szekely falutartas rendjet egyszeruen tokeletes rendszer jogilag,emberileg, minden szempontbol es nagyon sokaig mukodott.sajnos szervezetten tonkretette.

3. A vezeto (politikus) :) visszahivhatosaga es azonnali felelosegrevonasa.

4. Tenylegesen egyszeru mondjuk 10 alaptorvenyen mukodo tarsadalom mindenki szamara ertheto pontokban es jolmeghatarozott buntetesekkel.

5.Az igazsagszolgaltatas atcserelese a jogszolgaltatasrol

2014. júl. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 Szentpetery Zsolt ***** válasza:
u.i az utolso 5 ik pontot veletlenul felcserelve irtam . :)
2014. júl. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Ez mindenkinél mást jelent.
2020. jún. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!