Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Nem lenne már itt az ideje...

Nem lenne már itt az ideje törvényileg is büntetni a 14 év alatti fiatalkorú bűnözőket?

Figyelt kérdés
Napjainkban egyre gyakrabban lehet hallani 10-11-12 éves gyerekek által elkövetett komolyabb bűncselekményekről.Nem kisebb lopásokról beszélünk, hanem rablás,gyújtogatás sőt még gyilkosság is előfordult.Ezeket a gyerekeket miért nem lehet komolyan megbüntetni? Ha ebben a korban lehet, felnőttként vadabbat is.A szüleiket is felelősségre kellene vonni,mert valahol a család is nagymértékben hibás!
2009. ápr. 21. 11:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Mert ez a cél. Hogy 10-12 éves cigányok terrorizálják a magyarokat.
2009. ápr. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
nagyrészt a szülők és a rokonok a hibásak, a cigányoknál generációk óta megvannak a bűnözési szokásaik egyes cigánycsaládok nem mutatnak, beszélnek, ilyeneket a gyerekeiknek na ezek a cigánycsaládok a tisztességes 10%. engem k@rvára nem érdekel az etnikai f@szomok ugy hogy senki ne jöjjön olyannal hogy állandóan a cigánykisebbséget kell bántani...
2009. ápr. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
nagyrészt a szülők és a rokonok a hibásak, a cigányoknál generációk óta megvannak a bűnözési szokásaik egyes cigánycsaládok nem mutatnak, beszélnek, ilyeneket a gyerekeiknek na ezek a cigánycsaládok a tisztességes 10%. engem k@rvára nem érdekel az etnikai faszomok ugy hogy senki ne jöjjön olyannal hogy állandóan a cigánykisebbséget kell bántani...
2009. ápr. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

sajnos tipikus nem akarásnak nyögés a vége, csakhogy a törvényhozók nem akarnak és mi meg nyögünk.

de igen ideje lenne büntetni.

2009. ápr. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ki kellene terjeszteni a törvényt a kiskorúakra is. De nem ám csak az lenne a büntetés, hogy intézetbe küldik! Végezhetne közmunkát is! A szemetet össze tudja ő is szedni az utcán! Ha meg nem hajlandó rá, akkor irány a fiatalkorúak börtöne! A szülőket is megbüntetném, mert ez az ő hibájuk is!
2009. ápr. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%

Dehogynem! Vonatkozzon rájuk is a törvény! Ha egy 4 éves gyerek megöl egy embert, akkor őt is kínhalállal kellene büntetni (mert ő is gyilkos).


Amúgy ezek a fölöslegesen élő gyerekbűnözők is cigányok. (Mindet ki kéne irtani, mielőtt elszaporodnak!)

2009. ápr. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%

négy évesnek kínhalál?

ilyen még az spártában és izraelben sem volt / nincs


kb. 10-11-12 életév az a kor mikor tud mérlegelni az egyén

tettei mit is jelentenek

2009. ápr. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

fogalompontosítás

kiskorú: 0-18 éves korig (polgári jogi fogalom)

fiatalkorú: 14-18 év közötti bűnelkövető

gyermekkor: nem büntethető: 0-14 év közötti bűnelkövető

2009. ápr. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon is ideje lenne, egy 10 éves is ki tud rabolni vagy ki tud nyírni...nem sok "ész" kell hozzá.
2009. ápr. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én eddig csak (sajnos) cigány gyerekeket láttam "bünözni". Nem vagyok rasszista, de télleg tenni kéne valamit, főleg a nevelésre gondolok. . Szerintem erre nincs reális megoldás, max ha a gyerekeket elszakitják a szüleiktöl, vagy gettósitják a telepeket. De ezek nem véghezvitő elképzelések persze...
2009. júl. 7. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!