Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Volt esélye a tengelyhatalmakn...

Volt esélye a tengelyhatalmaknak megnyerni a második világháborút?

Figyelt kérdés
ha a németek nem követik el Oroszországban baklövések sorozatát, akkor nyerhettek volna? ha a Szovjetunió megtámadása helyett legyőzik Angliát, akkor nyertek volna? hogy nézne ki ma a világ térképe, ha Hitler nyer?
2009. ápr. 24. 18:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
44%
Kétségtelen hogy a fasizmus felett aratott győzelmet semmiképpen,az idő megszépítő ködén át sem lehet(ne) diadalmenetnek feltüntetni,vagyis olyansvalaminek,amiben eleve elrendeltetett a jó győzelme a gonosz fölött,anélkül,hogy a gonosznak esélye lettek volna.Ha a hitlerizmusnak nem lettek volna esélyei,akkor nem lett volna igazi az a veszedelem,ami az emberiséget fenyegette,s nem lett volna valóban élethalálharc a "barna pestis" legyőzéséhez vezető út.
2009. ápr. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
62%
Azért szüntették be az Anglia elleni támadást mert már küszöbön állt az orosz offenzíva.Ha hitler nem támad fél éven belül az oroszok lerohanják Európát.Ez ma már történelmileg bizonyított tény.Nem véletlen egyeztek meg Lengyelország elfoglalásában,így már nem ütközőzóna a Szovjetunio és Németország között.Ha Amerika nem száll be nyerhettek volna.lenin is megmondta:az 1 világháború kezünkre adja Oroszországot,a 2. Európát.Igaza volt.Ettől függetlenül hitler őrült volt,ugyanúgy mint sztalin.
2009. ápr. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha Hitler megáll a Szovjet határon, és kiegyezik az Angolokkal (akik mindig utálták a Franciákat), talán még most is állna a Harmadik birodalom.


De ez csak az én véleményem.

2009. ápr. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Hintalow ***** válasza:

Nem. Maximum elodázni tudta volna a bukást. Gondolj bele mekkora volt németország, és mekkora volt/van (de hülyén hangzik:)

Amerika vagy a Szovjetunió. Németországnak, nem lett volna ereje, ideje, háttere győzni felttük, egyszerűen "kiéheztették" volna hadiipari szempontból.

Szövetkezni pedig senki nem szövetkezett volna Hitlerrel, vagy ha mégis, nem vette volna komolyan, mert jól tudták, hogy ő maga sem vett komolyan semmilyen szerződést a háború alatt.

Tuti bukó lett volna.

2009. ápr. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

A papírforma szerint nem volt sok esély, mert a szövetségesek gazdaságilag erősebbek voltak, 1940 második felét és 1941 első felét leszámítva végig. A háború elején a szövetségesek GDP-je 2,5-szer akkora volt, mint a tengelyé. 1945-ben 5-szörös volt ez az arány.


Nem tudták legyőzni Angliát, tehát sci-fi kérdés, hogy mi lett volna, ha legyőzik. Előbb-utóbb összeütköztek volna a SZU-val, és akkor valószínűleg vesztettek volna (ha a SZU amerikai segítséget kap).


Ha Hitler nyert volna, akkor Kelet-Ázsia japán, Afrika olasz befolyási övezetté vált volna, Németország pedig Oroszország európai felét gyarmatként kezelte volna, de hogy mindez meddig maradt volna fenn, arról nincs sok értelme spekulálni.

2009. ápr. 28. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
48%
Gond nélkül megnyerhették volna a háborút ha az angliai csatát nem vesztik el. Mert a RAF már a csata végére szinte összeomlott, de az utolsó pillanatban Göring arra adott parancsot, hogy a városokat és ne a reptereket bombázza a Luftwaffe. Hatalmas hiba volt. Hitlernek meg fel kellet volna ismernie, hogy Sztálin hatalmas szövetségese lehetett volna és ha ők ketten összefognak az USA-t is letörölték volna a térképről. Amerikának meg hiába lett volna atombombája nem tudta volna ledobni őket a célpontra mert a bombázokat biztos, hogy lelőtték volna a német vadászgépek. Sajnos viszont nem ez történt úgyhogy várnunk kell még egy ideig amíg újra lesz rá lehetőség.
2009. máj. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"Gond nélkül megnyerhették volna a háborút ha az angliai csatát nem vesztik el."


Nem biztos.


Ha megnyerik az angliai (légi)csatát, az nem jelenti, hogy sikerült volna az angliai partraszállás. Ha sikerült volna a partraszállás és megszállják Angliát, attól még Anglia nem kapitulált volna (a kormány Newfoundlandbe települt volna). A brit hadsereg jelentősége az amerikaihoz és a szovjethez képest igen csekély volt a németek legyőzésében. Tehát nem sokat változtatott volna Anglia megszállása, csak annyit, hogy Sztálin már nem számíthatott volna arra, hogy a németek előbb Angliát kell hogy lerendezzék, és lehet, hogy jobban felkészült volna a német támadásra. Tehát ha Angliát megszállják 1940-ben, ettől nem biztos, hogy Németország számára szerencsésebben alakul a háború, mert a döntő tényező a SZU volt.

2009. máj. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Pedig ez igaz. Ha a németek megszállják angliát kiszorították volna az amerikaiakat európából és az amerikai bombázóknak nem lett volna esélyük bombázni Németorzságot mivel átrepülni az óceánt és visza amerikába szinte lehetetlen volt akkoriban. Másrészről az angol flotta nagy részét is lefejeszték volna ami egy döntő tényező lehetett volna a tengeri csaták kimenetelében.
2009. dec. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Jaja, ha legyőzik Angliát, akkor Amerika nem tud támadni, ergó nincs nyugati front.

Az Usa csak úgy tudott második frontot nyitni Francialanon, hogy először Angliába átdobták az erőiket és onnan támadtak.

Ha a németek beveszik Nagy-Britanniát, akkor az Usa nem tudja már megtámadni őket, mert az Atlanti-óceánon átmenni és utána egyből indítani egy partraszállást, nos, azt lehetetlen lett volna kkoriban.

Így marad egyedül a keleti front. Azért azt is meg lehetett volna gondolni.

2010. márc. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Jaja, ha legyőzik Angliát, akkor Amerika nem tud támadni, ergó nincs nyugati front."


1944 júniusáig nem volt nyugati front, addigra mégis tönkreverték a szovjetek a németeket.


Amúgy Észak-Afrikából az amerikaiak még mindig végrehajthattak volna partraszállásokat a Balkánon és Olaszországban, ahogy az utóbbi ténylegesen meg is történt.


De különben végig olyasmiről beszélünk (Mi lett volna, ha a németek megszállják Angliát), ami nemcsak nem történt meg, hanem esély se volt rá a brit tengeri fölény miatt. A levegőben sem az volt a helyzet, mint egyesek képzelik, hogy a németek győzelemre álltak és egy-két napon múlott az egész. Igaz, ezt a háború alatt a britek és a németek is időnként így gondolták, de ma már tudjuk, hogy nem így volt.

2010. márc. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!