Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi történik, ha az egyetem...

Mi történik, ha az egyetem megszűnik, mialatt járnak oda diákok?

Figyelt kérdés

Mert jó pár egyetem működőképességét veszélyezteti az új felsőoktatási törvény. Leginkább az, hogy egy intézmény csak akkor állami, ha a diákok 51%-a államilag támogatott. Na de a 90%-os csökkentések miatt a legnépszerűbb szakokra Bp.-n is csak max. 100-150-en járnának, a vidékiekre meg még kevesebben. Ez nyilvánvalóan nem érné meg szinte semelyik egyetemnek/főiskolának sem.


Szóval mi lesz azon diákok tanulmányaival, ha közben megszűnik az intézmény?


2011. szept. 26. 11:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Gondolom egyszerűen nem indítanak új évfolyamot, a meglévőket pedig végigviszik.
2011. szept. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Megkapják az addig elvégzett éveikről a bizonyítványukat.

Vagy mi érdekel konkrétan? Hogy kirúgják -e a takarítónőt?

2011. szept. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Akkor örülni fognak a diákok, akik mostanában kezdik tanulmányaikat, mikor bejelentik 2-3 év múlva, hogy "bocsi, nincs pénz, ennyi volt, menjetek máshova."
2011. szept. 26. 12:20
 4/10 anonim ***** válasza:

Szélnek eresztik őket és lehet menni kapálni. :-)

De komolyan. Szerintem az a legvalóbbszínű, hogy ha X egyetem megszűnik akkor a hallgatóit átveszi egy másik (vagy több másik) egyetem (ha neked nem tetszik ez az egyetem, akkor kapsz egy papírt a teljesített vizsgáidról és keress magadnak egyetemet). X pedig szépen megszűnik jogilag. Az épületek persze maradnak, csak a táblát cserélik ki az ajtónál.

2011. szept. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Tetszik a ***** válasza:
100%

A tanulókat megilletik az alapvető emberi jogok, melyeket az ENSZ által elfogadott Emberi Jogok Egyetemes Nyilatkozata fektet le, és a Magyar Köztársaság Alkotmánya (1949. évi XX. törvény) is kimond. Ezek tehát minden emberre, tanulóra, pedagógusra, iskolai dolgozóra vonatkoznak.

Ezek értelmében idézem:


"A tanulónak joga (...), hogy tanulmányait akkor is a megszokott, adott tantervű, szakú, tagozatú évfolyamon folytassa, ha (...) az ilyen oktatás megszűnik."


Így aztán más intézményben folytathatod azonos területen a tanulásodat, bár a gyakorlati megoldásról nem tudok. De a jogod meg van hozzá, ha nagyon rosszul jönnél ki belőle, bírósághoz fordulhatsz. Ennyit tudtam segíteni.

2011. szept. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Tetszik a válasza, tetszik a válaszod. Ez így már megnyugtatóbb.
2011. szept. 26. 21:04
 7/10 anonim ***** válasza:
Miskolcon volt egy magán jogi egyetem kb. 10 éve. Megszünt, államira nem vették át őket. Hiába jártak oda évekig.
2011. szept. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Gondolod észrevennék a diákok a nagy bulik közepette?:D


Előbb, utóbb...

2011. okt. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát itt az ország egyik legnagyobb egyeteméről beszélek. (Állami, és nem a Corvinus.)
2011. okt. 3. 20:22
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintetek hogy lehet bitosítani a félmillió (!) közmunkást, amit ígértek? Hát így. Az iskola bezár, akinek van pénze megy máshová, akinek nincs, az munaknélküli lesz. De ugye az csak 3 hónapig lehet, ezután vagy megy közmunkára, vagy semmit sem kap. Kitalálták már ezt régen...
2011. okt. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!