Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi történik pontosan ha egy...

Mi történik pontosan ha egy állam bejelenti az államcsődöt?

Figyelt kérdés
Milyen lépéseket tesz a többi ország, a világszervezetek amelyeknek az ország a tagja? Mi változik egy átlagember számára? tönkre megy e a gazdaság? Ki lehet e belőle jól jönni?
2011. okt. 7. 23:45
 1/10 anonim ***** válasza:

erre én is kiváncsi vagyok!

Izland már csödbe ment pár évvel ez elött..

De még mindig Izland (Island, vagy hogy írják), meg ahogy én tudom minden normálisan mülödik tovább ott... vagy?

2011. okt. 8. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 asmosys ***** válasza:
100%

Többek közt:

Hiperinfláció.

Államkötvények elértéktelenedése.

Megszűnik a nyugdíj, segélyek, állami alkalmazottak kifizetése.

Állami finanszírozások leállnak. Szemléletes példa hogy pl a korházak nem tudják az eszközöket megfizetni/beszerezni.

Számos járulékos káosz.Az ország a legrosszabb adós kategóriába zuhan. Ott nehéz új forrásokat találni. Lassú és keserves kilábalás évekig tarthat.

Szóval kibírnánk röhögés nélkül.

2011. okt. 8. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Pénzügyileg komolytalanná válik és az összes bank ,tőke és tőkés , futva menekül az országból.A gazdaság padlót fog.

Általános munkanélküliség és jelentős életszínvonal romlás néhány hét alatt.Szociális háló szinte teljes megszűnése.Tüntetések ,közbiztonság romlás ami további hátrányokat okoz.Defláció vagy robbanásszerű infláció mellett teljes pénztelenség.

Argentínában volt 2001ben ha jól emlékszem. Mostanra se heverték ki.

A világszervezetek be csapva érzik magukat és a pénzüket féltve, sajnálattal közlik , hogy nem tehetnek semmit.Ha még egyáltalán szóba állnak velünk.

Évtizedek múlva is bizonyítani és külön garanciákat kell adni azért a bizalomért, ami a csőd előtt alapból megvolt.


Pozitívum talán az, hogy a nép emberségesebbé , egységesebbé és megértőbbé válik a szegénységben.Már azon része akik nem válnak kényszerűségből bűnözőkké.

2011. okt. 8. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
14%
Kitakarodnak a multik és fellendül a gazdaság.
2011. okt. 8. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Várj egy kicsit és meglátod! :(
2011. okt. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
50. % Ha a multik kitakarodnak,attól még véletlenül sem lendül fel a gazdaság. Talán gondolkozz el azon,amit az előzőekben írtak.
2011. okt. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%

Céges csődeljárásnál egy pénzügyi szakértő átveszi a monetáris irányítást, és elsődleges cél, hogy a hitelezők hozzájussanak a befektetett pénzükhöz.


Állami csődnél nem tudja valaki, hogy van-e ehhez hasonló eljárás?

Bocs, hogy kérdezek, és nem válaszolok, de engem érdekel.

2011. okt. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyy ycég csődbemegy, attólmég működhet tovább más vezetés alatt. Ha egy ország csődbemegy akkor elsősorban felfüggeszti a hiteleinek fizetését, az állampapirok visszavásárlását.

Ez általában elég arra hogy rendbeszedje magát. Így tudja rendezni a fizetéseit "befelé" és ha stabilizálódott akkor fizet újra "kifelé"

Ezért készült fel az EU, hogyha pl Görögország bedől, akkor ahhoz, hogy ne húzza maga után a befektetőit valaki másnak kell ezeket kielégíteni. Ezért szavazták meg a védelmi programot,tehát ha görögország bedől, akkor az eu fizeti a a befektetőket így nem rántja magával a többi gazdaságot

2011. okt. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én is úgy képzeltem el ezt az egészet, hogy maga az állam nem "szűnik meg" és nem dől össze minden. De a segítségért cserébe milyen szinten szól bele az EU az ország gazdaságpolitikájába?
2011. okt. 8. 14:50
 10/10 anonim ***** válasza:

Jól kijönni belőle sehogy sem lehet.

Nagyon leegyszerűsítve mi történik:

az állam bejelenti, hogy nem tudja tovább fizetni az adósságait. Ez a külföldi szereplőket igen rosszul érinti. Jobbára belföldi bankok is vásárolnak állampapírokat, tehát egy jobbfajta bankválság is kialakulhat, azaz a lakosság sem biztos, hogy hozzájut a pénzéhez. (Természetesen a lakosság minden pénzéhez megpróbál hozzájutni, és valami normális valutát vásárol belőle, ez még egy pofon a bankoknak). Mindeközben az állam nem tudja fizetni az állami alkalmazottakat, kevesebb pénz jut az állami szolgáltatásokra is. Természetesen a hazai pénz szépen elinflálódik. Kevesen adnak hitelt az országnak, vagy épp fektetnek be. Szóval a munkanélküliség is megnő. Aztán amikor már kezdene az ország kilábalni a válságból, azon veszi észre magát, hogy mindenki drágábban ad neki hitelt, hiszen senki nem bízik már meg benne. Röviden ennyi a történet...

2011. okt. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!