Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Igaz, hogy a 100000ft fölötti...

Igaz, hogy a 100000ft fölötti nyugdíjak csökkenek jan 1 től?

Figyelt kérdés
2011. okt. 14. 21:51
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
A nyugdíjakkal kapcsolatban még nem döntöttek. De a Fidesztől ez is kitelik.
2011. okt. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
attól tartok én is.
2011. okt. 14. 22:01
 3/24 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de remélem.
2011. okt. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Biztos jó, hogy ötleteket adtok nekik?
2011. okt. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

"Nem tudom, de remélem."


Ilyen baromságot miért remélsz? Egyszer a százezer nem magas nyugdíj!Másodszor aki 40 évig dolgozott meg kell élni valamiből nem gondolod? A saját családtagjaid is ennyiből éljenek meg?

2011. okt. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Az átlagnyugdíj magasabb, mint az átlagfizetés. Namármost nekem illogikusnak tűnik az, hogy aki dolgozik, és mellette gyereket próbálna nevelni, kiadózza a belét azért, hogy a nyugdíjasnak több pénze legyen saját magára, mint neki a családjára. Te nem így érzed?
2011. okt. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 Man of iron ***** válasza:
Apám vezető ember volt, és csak 70 évesen döntött úgy hogy elmegy nyugdíjba. Magas fizetése végett most több mint 250 000 ft a nyugdíja. Több mint 40 évet dolgozott, nem gondolod hogy ez idő alatt jócskán befizette annak a pénznek a többszörösét amit a hátralévő élete során még kapni fog? Gondolkozz, mielőtt írsz.
2011. okt. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
56%
Tudod, cimbora, mielőtt dumálsz valamit, előbb számoljál! A nyugdíjjárulék az a mindenkori bér 10%-a. Vagyis 1 év alatt fizetsz be, egyhavi nyugdíjat. 40 év munka alatt pedig 40 havit. Ez alig valamivel több, mint 3 évi nyugdíj. Ráadásul az elején, mint kezdő alig valamicske csurran be a kasszába. Ha valaki tovább van nyugdíjban, mint 3 év, annak bizony már nincs fedezete. Tudtál követni, ugye? És aki 38 évesen elmegy nyugdíjba, mint a kézeltörő rendőr, az élhet még kb 40 évet, de nem fizetett be csak maximum 16 havi nyugdíjat. Ugye, hogy igazságtalan a rendszer?
2011. okt. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

"Gondolkozz, mielőtt írsz."


Azt tettem, és arra a következtetésre jutottam, hogy a 70 évesen nyugdíjba ment nagyapád nem tűnik reprezentatív adatnak, már csak a 800 ezer rokkantnyugdíjas miatt sem.


És ha hozzáveszem azt, hogy a népesség csökken, akkor könnyen belátható, hogy jelenleg statisztikailag ma két melós három nyugdíjast tart el, és mellette még gyereket is akarna nevelni, hogy ne kerüljön ugyanabba a helyzetbe, amibe az eltartottjai, csak hát nincs miből.


Mindezt azért, mert az eddigi kúrmányok sportot űztek abból, hogy a csillagos eget is odaígérjék a fő szavazóbázisnak, vagyis a nyuggereknek, közben meg az adófizető ott dögöljön meg a pontosan 58 (ötvennyolc) féle adónem mellett. Szóval én elgondolkodtam. És te?

2011. okt. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Man of iron ***** válasza:
Az én apám is felnevelt bennünket, mi hárman voltunk, és soha nem érdekelte hogy ki kap nyugdíjat az ő keresetéből. Ezzel csak a mai fiatalok foglalkoznak ennyit. Igaz, ők nem is keresnek átlagosan több mint két milliót havonta. Tulajdonképpen nem is a nyugdíjból él apám sem, hiszen az élete során már olyan egzisztenciát teremtett meg, amiből mi is profitáltunk, ki így, ki úgy. De akkor is, ami jár, az jár. A családi pótlék is jár alanyi jogon, mindegy hogy ki mennyit keres. Nem lehetnek megkülönböztetések, még akkor sem, ha valaki lényegesen több pénzt visz haza, mert csak azért nem adni valakinek oda azt ami ténylegesen jár neki, az sem lenne igazságos. Valószínű hogy nem véletlenül keres többet valaki annál aki keveset keres. A legtöbb esetben legalább is.
2011. okt. 15. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!