Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit adott az iszlám civilizáci...

Mit adott az iszlám civilizáció a világnak?

Figyelt kérdés
2011. okt. 24. 17:06
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
2012. jan. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:

2011-12-16 11:40


"A szám egyébként érdektelen, a minőség a lényeg. Azt 5-6-ban is akár lényegesen magasabb szinten lehet művelni, mint a tízszeresében, különösen, ha folyamatosan vonják ki a pénzt."

Na mutass már nekem bármi szaúdi vagy öbölmenti innovációt! Még csak nem is kell nagyon tudományosnak lennie. Ezalatt a forráshiányos magyar tudomány olyanokkal állt elő, mint az átlátszó beton, háromdimenziós pásztázó mikroszkóp, mesterséges vér, hogy csak egy párat említsek.


Az a hat szaúdi kutatóintézmény kórház, illetve abból egy hiper-szuper modern intézmény (King Abdulaziz City for Science and Technology). Ide akarnak külföldi kutatókat csábítani, bár nem tudom milyen eséllyel, hisz ott tagadják az evolúciót is, meg úgy nincs meg az a szabad és innovatív légkör, ami a tudományos munkához elengedhetetlen.

Forrás:

[link]

Úgyhogy innentől abba lehet hagyni a szerecsenmosdatást!


"Nyilván Dél-Afrikába, a világ leginkább HIV-fertőzött országába is azért arab matematikust hívtak (most), mert a modelljével nem tudnak mit kezdeni."

HIV a fekete-afrikai országokban van jelen masszívan, akik nem iszlám hitűek. Tényleg ők, hogy jönnek ide?


"De például nálunk nagyon sok adat kizárólag ezért maradt meg régi korunkból."

Egyes történészek szerint a Konstantinápolyt elhagyó emberek mentették át a tudást.


"...Dél- és Közép-Amerika szinte teljes lakosságának kipusztítását, teljes kirablását esetleg."

Mondjuk a rabszolgákkal meg a muszlimok látták el a kontinenst...

2012. jan. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:

*Dél- és Közép-Amerika szinte teljes lakosságának kipusztítását, teljes kirablását esetleg.


Elfelejtettem hozzátenni, hogy ezek csak az évtized "termései"...

2012. jan. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:

"átlátszó beton, háromdimenziós pásztázó mikroszkóp, mesterséges vér,..."

Erre gondoltam az előző hozzászólásban.

2012. jan. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
83%
Valaki komolyan gondolja, hogy a magyar tudomány többet ér, mint az iszlám kultúra? LOL :D
2012. febr. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
64%
Igen. Az iszlám kultúra már halott. Volt, ez tagadhatatlan, de mára megváltozott a jelentése.
2012. febr. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!