Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az emberek nem hibásak, a...

Az emberek nem hibásak, a mentalitásunkkal nincs baj?

Figyelt kérdés
Most őszintén, ha mérsékelnék az adókat, mindenki rögtön rohanna és fizetné? Szerintem azért ma sokan, ami lehet azt megúsznak. Adót nem akarnak fizetni, viszik ki a vállalkozásokat. Luxus kocsik Szlovák rendszámmal,bevételek egy részének eltüntetése stb. Sok nagy hazafit hallgatok, de sokszor látom, hogy ott csalnak ahol tudnak.Vagy inkább a "fejétől bűzlik a hal" szólás miatt van.
2011. okt. 24. 19:28
 1/10 anonim ***** válasza:
29%

Sajnos ezt mindenki látta, aki egy kicsit élt külföldön. Ebben az országban a szegény hívő embertől kezdve a gazdagokig mindenki csal és ott tesz keresztbe a másiknak, ahol tud. Ez része a mentalitásunknak.

A másik, hogy a magyar ember nem akar segíteni magán, nem használja ki a lehetőségeit. Viszont szidni nagyon tud mindenki mást.

2011. okt. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ja szerintem is, nap mint nap a vegyesboltostól, a nagyvállalkozóig csalnak lopnak hazudnak, kutyákat kínoznak, embereket ölnek , becsapják egymást a magyarok. Ott tesznek keresztbe egymásnak ahol tudnak. Ráadásul adót se fizetnek. Úgy hallottam, hogyha valaki erkölcsös, és kiderül róla, akkor legurítják szöges hordóban valamelyik budai hegyről. Aki meg nem adja el a saját anyját 24 éves koráig, azt bebörtönzik!


1: A magyar kis és középvállalkozói szféra egy jelentős részének nincs is nyereségadója, mert vagy veszteségesek, vagy tökéletesen 0-án állnak.

2: 27% az áfa

3: A járulékok a fizetések több mint 30%-át teszik ki.

4: Minden ciklusban felmerül a gonosz nemfizető magyarok legendája, amikor a kormány ráébred, hogy tökéletesen rossz gazdaságpolitikai koncepciót vezetett fel, és valakit be kell állítani bűnbaknak.

5:Kevésből senki nem szeret fizetni.


Alapvetően rossz a szemléletmód amit követsz,nagyon sok idő lenne elmagyarázni miként kellene gondolkodni erről a komplex kérdésről. Nem az szja, és a társasági adó mértéke a probléma. Adócsalás inkább az ÁFA nemfizetésből, számlázásból, vagy a dolgozó be nem jelentéséből adódik. Ennek következtében egyébként ha az adóelkerülést akarjuk csökkenteni, ÁFA és járulékcsökkentésben kéne gondolkodni. Sose fogom megérteni, hogy miért divat manapság a saját honfitársaidat csépelni verbálisan, attól, hogy megállás nélkül szapulja valaki a másikat, még nem lesz különb. Ez egy axióma ha úgy tetszik!

2011. okt. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Talán mert rengeteg vállalkozót ismerek. Csak ha a saját szakmámat nézem, több milliós bevétel van egy hónapban és minimálbéren dolgozik mindenki.Én nem szidom, kérdeztem, mert én ezt látom magam körül, hogy sokan megtehetnék, mégse fizetnek rendesen, pedig nem kevés amit zsebre tesznek.
2011. okt. 24. 20:29
 4/10 anonim ***** válasza:
Természetesen nincs, A magyar mentalitás a legjobb Európaszerte.
2011. okt. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
20:29nek: Igen sajnos én is ezt látom, de külföldön is ez van! Csak ott megélsz a minimálbérből! A munkaadóknak meg az a célja, h minél több profit legyen, minél kevesebb ráfordítással, beleértve a béreket is! A profitot visszaforgatják a bizniszbe, h még több profit legyen. Kapitalista világ, pénz az úr, más értékek alá vannak rendelve!
2011. okt. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
nem kéne a gatyát is leadóztatni az emberekről, mert így az is rákényszerül a csalásra, aki egyébként nem tenné...
2011. okt. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Az emberek nem hibásak, a mentalitásunkkal nincs baj?"


Nem "az emberek", hanem egyes emberek mentalitása hibás.


"Most őszintén, ha mérsékelnék az adókat, mindenki rögtön rohanna és fizetné? Szerintem azért ma sokan, ami lehet azt megúsznak. "


Sokan csalnak adót, sokan meg nem.

2011. okt. 25. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

20:22


"Ennek következtében egyébként ha az adóelkerülést akarjuk csökkenteni, ÁFA és járulékcsökkentésben kéne gondolkodni."


Senki sem kételkedik abban, hogy jó lenne egy járulékcsökkenés, csak amíg 3,8 millió dolgozó 2,9 millió nyugdíjast tart el 88 ezer Ft havi átlagnyugdíjjal, azaz minden dolgozóra jut 67 ezer Ft nyugdíjköltség/hónap, addig kérdés, hogy hogyan lesz versenyképes a járulékok szintje.


Mindenki szeret jólfizetett dolgozó lenni (alacsony járulék), meg jól fizetett nyugdíjas is (magas járulék), a kettőt együtt milyen matematikával lehet biztosítani, főleg RÖVID TÁVON, ami az egyetlen időtáv, amin az emberek hajlandóak gondolkodni?


22:41


"Igen sajnos én is ezt látom, de külföldön is ez van! Csak ott megélsz a minimálbérből!"


Külföldön (ami alatt feltehetően nem Bangladest érted, hanem mondjuk Németországot - közlöm: a külföld mindkettőt jelentheti) is azt mondják, hogy "nem lehet megélni" a minimálbérből. Mivel a német minimálbérből német igények mellett csak nyomorogni lehet, a lakáshoz jutás pedig teljesen ki van zárva.


A nyugati minimálbérek kizárólag abban az esetben "magasak", ha Magyarországon költöd el őket.


Egyébként a "nem lehet megélni" semmire sem érv. Aki ma arról panaszkodik, hogy nem tud megélni, az is autóval jár (1980-ban még csak minden 3.-4. családban volt autó), telefonja van (1980-ban minden 3.-4. lakásban volt telefon) stb. Sohasem igaz, hogy "nem lehet megélni". Mindig az aktuális igényszint az, amihez képest "nem lehet megélni". Ha az igények gyorsabban emelkednek, mint a lehetőségek, akkor mindenki siránkozni fog, hogy "nem lehet megélni", miközben valójában nem romlik a helyzet.

2011. okt. 25. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A válasz írója 53%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 03:25


Igazából a járulékcsökkentés pozitívan hatna a munkahelyteremtésre is. A költségvetési forrást meg meg lehetne teremteni egy progresszív szja-val, és a tőkejövedelmek fokozott megadóztatásával, arról nem is beszélve, hogy nem biztos, hogy minden külföldi érdekeltségű cégnek ingyen kellene itt megtelepednie. Egyébként a járulékok csökkentésével a bejelentett munkahelyek száma is nőne valószínűleg....


"A nyugati minimálbérek kizárólag abban az esetben "magasak", ha Magyarországon költöd el őket."

Ez egy tévhit, az árszínvonal nyugaton nem magasabb mint nálunk. A műszaki cikkekhez még olcsóbban is hozzá lehet jutni például Angliában, vagy az Egyesült Államokban. Azok, akik arra panaszkodnak, hogy nem lehet megélni általában 0-160 nettóig keresnek. Ha kiszámolod az élelmezést, és a rezsit rájössz, hogy igazuk van. Egy 100 éves zsiguli meg annyira nem drága, telefont lehet használtan is venni, és internet meg mindenhez kell, még a munkához is, mellesleg az havi 2000-4000 HUF. Szóval a mobil, az internet, és az autó még nem luxuscikkek. Nem úgy működik a dolog, hogy van neted? Akkor kussolj!

2011. okt. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

13:58


"Igazából a járulékcsökkentés pozitívan hatna a munkahelyteremtésre is."


Ezt mindenki tudja. Ahogy az is igaz, hogy az örök élet és az ingyen sör pozitívan hatna a közhangulatra.


A kérdés az, hogy hogyan csökkentesz járulékot úgy, hogy közben azok a járulékok szükségesek pl. a nyugdíjak kifizetése érdekében.


Lehet csökkenteni a járulékokat, de akkor a nyugdíjakat is csökkenteni kell. Ezzel a programmal azonban nem lehet választást nyerni, mert a 3 millió nyugdíjas a legnagyobb politikai erő Magyarországon.


"A költségvetési forrást meg meg lehetne teremteni egy progresszív szja-val"


Szóval akkor a járulékok csökkennének, de a szja nőne. Az eredmény az, hogy a munkaerő ára változatlan.


"és a tőkejövedelmek fokozott megadóztatásával"


Ha a tőkét megadóztatod, továbbáll. A világ tele van adóparadicsomokkal. Nem a 18. századi Angliában vagyunk, hanem a 21. századi globális gazdasági rendszerben.


"Ez egy tévhit, az árszínvonal nyugaton nem magasabb mint nálunk."


Egy szóval sem mondtam, hogy az árszínvonal magasabb nyugaton. Elolvastad egyáltalán, mit írtam?

2011. okt. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!