Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha a magyar állam saját...

Ha a magyar állam saját magának készíti a pénzt, miért nem csinál annyit, hogy ne legyen pénzügyi gondja?

Figyelt kérdés
2009. máj. 4. 20:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A pénz mögött kell lennie fedezetnek is, anélkül semmit sem ér!

Ha csak nyakra-főre nyomnák a forintot, akkor pillanatok alatt semmit sem érne!

2009. máj. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Csinálta a 2. világháború vége felé. A világ legnagyobb pénzromlása lett az eredmény! A pengő olyannyira elértéktelenedett, hogy már nem tudták, hogy hány nullát írjanak utána?
2009. máj. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%
ezt én sem értettem soha..persze tudom, hogy kell fedezet, de akkor sem értem.
2009. máj. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A jó öreg arany. Az a fedezet. Azt ne kérdezd miért. Így van és kész. Minden jó magyar forint mögött X érték úgynevezett " aranyfedezet" áll. Amikor nagy baj van, mint most is figyeld a piacot és az elemzéseket. Meg fogod érteni miért kezdi a magyar állam vásárolni a forintot és a bankleveleit.

A nagy EU-s csúcstalálkozóra is miért ment el a Barack Obama?

Mert itt van Svájc. Itt az arany és kész.

Erről bővebben olvashatsz ám a gugliban, ott elég szájbarágósan, a nagypolitikát is érintve gyakran magyarázzák a témát. Megéri, mert részleteiben lehet a gazdaságpolitikát jól átlátni.

Illetve teljesen sohasem lehet megérteni, mert kifürkészhetetlen. Lásd: gazdasági világválság.

2009. máj. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
mert a pénz készítéséhez is pénz kell :) pl az 1-2 forintosokat azért szüntették be, mert többe kerültek mint maguk az értékük és csak fölöslegesen vitték a pénzt (pl egy 2 forintos elkészítése azt hiszem 3 ft-ba került)
2009. máj. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Azért, mert a pénzt nem az állam teremti hanem a kereskedelmi bankok. Ajánlom figyelmedbe : A pénz mint adósság című rajzfilmet,az interneten sok helyen megtalálható. Valamint ezt a weboldalt : [link]
2009. máj. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A pénz mögött nem csak az arany a fedezet. Ennyit tudok biztosan. Aminek érdemes utána nézni, az az, hogy mi is van még pontosan. Úgy tudom, hogy régen csak aranyfedezet volt, de azóta sokkal nagyobb szerepet játszik fedezetként az ország gazdasága. Ennek kell bővebben utána olvasni.
2009. máj. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha a magyar állam ész nélkül elkezdené nyomtatni a pénzt akkor úgy járnánk mind a pengővel mert nem lenne fedezete a pénznek. (gazd. szakos)
2009. máj. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ha jól tudom egyik ország sem gyárthatja a saját pénzét. Ezért mi is külföldről kapjuk a pénzt, és mi is másoknak gyártunk.
2009. júl. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!