Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért probléma ha valaki...

Miért probléma ha valaki itthon él de külföldön dolgozik?

Figyelt kérdés
A családomból nagyon sokan Ausztriában dolgoznak (szülők , nagybácsik stb) mivel közel lakunk a határhoz ezért könnyű kint dolgozni de viszont Magyarországon lakunk , sok embernek elég ellenszenves ez dolog de nem értem hogy miért hiszen az ottani kereset amit hazahoznak itt többnek számít jobban megéri itt lakni mint hogy kiköltöznénk.Én ugye diák vagyok de nyáron végig kint dolgoztam.Volt aki elmondott minden hazaáruló , csak a pénz számít fogyasztós embernek engem és a rokonokat.De hogy mi a gondja azt nem értem.
2011. okt. 31. 08:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem nem probléma. Fordítva már az, mikor pl a román itt dolgozik, kihordja a pénzt és még a munkadíjat is leveri.
2011. okt. 31. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"Volt aki elmondott minden hazaáruló , csak a pénz számít fogyasztós embernek engem és a rokonokat."


Ez meg valószínűleg azért lehetett mert egyre többen élnek így mint te. Az tény, hogy nem egy dicsőséges állapot, de mint mondtam még mindig jobb mint fordítva.

2011. okt. 31. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem egy dicsőséges álláspont de most mit lehet tenni?A magyar fizetések iszonyat gyengék , szuper vállalkozáshoz , befektetéshez meg nincs mindenkinek pénze így marad a külföldi munka amiből szépen gond nélkül lehet élni.
2011. okt. 31. 08:25
 4/10 anonim ***** válasza:

"sok embernek elég ellenszenves ez dolog"


Az országnak tiszta nettó devizabevétel ez, tehát nagyon hasznos.


"De hogy mi a gondja azt nem értem."


Az volt a gondja, hogy hülye volt.

2011. okt. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Azt tudom hogy aki többet keres az többet is költ így hát az országnak nem lehet olyan rossz...Azt gondolom hogy az illető irigységből mondta amiket mondott.
2011. okt. 31. 10:03
 6/10 anonim válasza:

Énrám is mondanak kígyót békát, de teszek rá. Majd foglalkozom vele ha ráérek.


Végül is semmi rosszat nem csinálunk, gondolj bele.


Én bérlek egy lakást Sopronban... ez egy embernek már bevétel.

A pénzem nagy részét itthon költöm el... kereskedőknek bevétel.


hú, de szemétláda lehetek.

2011. okt. 31. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Sajnos sok irigy kommunista emberke van ebben az országban.Azért kommunisták és azért istenítik hogy kibabráljanak azokkal akiknek jobban megy a szekér.
2011. okt. 31. 10:12
 8/10 anonim ***** válasza:
59%

Ez szimpla irigység az emberek részéről.

A hazaárulózást végképp nem értem, hiszen itt éltek, itt vásároltok... Tesljesen normális.

2011. okt. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Azért mondják mert ők nem laknak közel a határhoz! És ez így nem igazságos, fordított helyzetben neked te tetszene!


Amugy mennyire kell kint a német nyelvtudás? És könnyű munkát szerezni, mik a feltételek?

Az árak jóval drágábbak mint itthon?

2011. okt. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Az illető is közel lakik a határhoz.


Amugy mennyire kell kint a német nyelvtudás? És könnyű munkát szerezni, mik a feltételek?

Az árak jóval drágábbak mint itthon?


-német nyelvtudás nagyon kell hozzá ha rendes munkát akarsz és nem mosogatni pl


-munkát szerezni könnyebb mint itthon mondjuk így , le kell fordítani , honosítani kell a bizonyítványokat diplomát , a szüleim így csinálták.


-Az árak hát.. van ami jóval drágább mint itthon de vannak dolgok amelyek olcsóbbak , az ingatlanok drágábban meg az ingatlan bérlés is ezért jobban megéri itthon lakni és ott dolgozni.Itt sokan úgy csinálják hogy össze állnak 5-en és úgy mennek így spórolnak az üzemanyaggal.

2011. okt. 31. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!