Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért van az a mondás hogy...

Miért van az a mondás hogy IDŐSEBB VAGYOK MINT SZLOVÁKIA? Csak mert azt hittem hogy Szlovákia az 1. világháború utáni békében született, de akkor egy 18 éves miért mondhatja hogy idősebb vagyok mint Szlovákia?

Figyelt kérdés

2011. nov. 9. 21:07
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:
azzal semmi gond nem lenne hogy fiatal ország, Montenegró még fiatalabb, és tényleg nekünk ciki hogy Szlovákia lassan fejlettebb lesz mint mi, de engem konkrétan idegesít hogy a Szlovákoknak milyen nemzettudatuk van és hogy Magyarországot úgy állítják be mint az ország aki a szabadságuk útjába állt. Pedig akkor még az Magyarország volt, nem tudom hova ez a nagyképűség!
2011. nov. 9. 21:44
 12/39 Heckler ***** válasza:
86%
A szabadságuk útjába pont az állt, mint a cigányoknak meg az oláhoknak, baromi kényelmes más földjére betelepedni, aztán maguknak követelni, és végül felvenni a nagy mellényt, a magyarok meg hogy nem mosolyognak?
2011. nov. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 A kérdező kommentje:
ennyi
2011. nov. 9. 21:50
 14/39 anonim ***** válasza:
Igazatok van srácok!
2011. nov. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
100%

"engem konkrétan idegesít hogy a Szlovákoknak milyen nemzettudatuk van és hogy Magyarországot úgy állítják be mint az ország aki a szabadságuk útjába állt"


Ez a szlovák politikusoknak köszönhető akik ha nincs ellenség kreálnak egyet ami ellen összefogásra lehet szólítani a népet és így a szavazatukat meg tudják szerezni (és ez nem csak a szlovák politikusok jól bevált módszere, a románok és a szerbek is alkalmazzák ellenünk már a 2. vh. óta, ugyanakkor nálunk is ez megy csak a közös ellenség személye pártonként eltér pl. az MSZP-nél Orbán, az LMP-nél a "csúnya fasiszta náci" Jobbik, a Jobbiknál a zsidók és a cigányok, a Fidesznél hát... ott széljárástól függ...).

Szóval erről szól a politika hogy uszítsák egymásra a kisembereket legyenek szlovákok, románok, magyarok, cigányok, zsidók miközben ujjal mutogatnak hogy "ők tehetnek róla" a sok tudatlan meg be is veszi (ezért is hányok az egész politikától, nem értem hogy lehet bármelyik pártnak is hinni sőt még védeni is őket, mindnél kilóg a lóláb)

2011. nov. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 A kérdező kommentje:
vissza a királyságot. majd én leszek király. jó király leszek.
2011. nov. 9. 21:59
 17/39 bumbi02 ***** válasza:
78%

idegesít hogy a Szlovákoknak milyen nemzettudatuk van és hogy Magyarországot úgy állítják be mint az ország aki a szabadságuk útjába állt. Pedig akkor még az Magyarország volt, nem tudom hova ez a nagyképűség!


Engem meg az idegesít hogy vissza Trianonoztok, de most is szidjátok a szlovákokat, pedig nem is egy országban laktok velük. Mi lenne ha visszacsatolnák Felvidéket, és még ide is költöznének? Meg indulna a belső migráció?

Engem meg az idegesít, hogy a magyar nép hülye. Hogy nem bír magával törődni, hogy nem tud magával foglalkozni, hogy folyamatosan keresi az ellenségeket, a gonoszakat, akikre haragudhat hogy miattuk van cask ilyen nyomorban. véletlen se előre néz, hanem hátra. Nekünk nincsenek hibáink, minden létező gondunk másoknak a hibáiból adódnának? Hülyeség.


Szlovákiában nincs olyan szintű magyargyülőlet mint szeretnétek hogy legyen. Vannak ott is szélsőségesek, akik enm szeretik a magyarokat, meg vannak itt is szélsőségesek akik a szlovákokat nem szeretik. Mariska néni meg Józsi bácsi akik szomszédok 50 éve, nem fogják megölni a másikat mert az egyik szlovák másik meg magyar. Ez egy illuzió. Téves az az eszme hogy a szlovákiai magyarok rabszolgák, és a mi felszabadításunkra várnak. Az ottani magyar pártok is az összefogást keresik. Nem a széthúzást.

Az a baj hogy nektek abszolút nem az számít hogy hogyan boldogulnak a szlovákiai magyarok. Nektek az számít hoy szidhassátok a szlovákokat. Egy ilyen Malina Hedvig ügyben is, le se tojjátok mi van a csajjal, cask szidjuk a románokat.


Nekem is rosszul esik mikor valamelyik hülye politikus lovas bohócnak titulálja István királyt.. De ennyi. Nem fogom ezt kivetiteni minden szlovákra. Szlovákiában is csak a szélsőséges párt - Slotáék - ijesztegetnek a magyar nacionalizmussal. Nem hiába hogy a kormányban voltak magyar tagok is....


Ui: További jó gyülölködést!

2011. nov. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:
nem a Szlovákokkal kéne foglalkozni? attól hogy mi itt erről beszélünk még nem fogjuk romba dönteni a magyar gazdaságot (ugyis romokban van) mert ez nem rajtunk múlik. És azt mondtad hogy a magyarok csak másokkal törődnek és keresik az ellenséget, aztán azt hogy ne általánosítsuk a Szlovákokat. Akkor most ki általánosít? Ja meg hogy mondhatod azt hogy a magyarok ilyenek? Mindegy egyes ki baszott nemzet ilyen keresi az ellenséget. Az egész világban ez van!És mi itt nem lehordtuk a Szlovákokat csak a tényekről volt szó, főleg hogy a kérdésemnek nem is ez volt a célja csak nem tudtam valamit.
2011. nov. 9. 22:35
 19/39 bumbi02 ***** válasza:
93%

bocsánat ha általánosítottam.


de ennek ellenére tartom a véleményem hogy a magyarok JELENTŐS része nem képes saját magával törődni, nem képes elismerni hogy ő hibázott.

2011. nov. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 Heckler ***** válasza:
77%

Nekem meg ebből az előre nézés, nem hátra mentalitásból van elegem, amit lépten-nyomon látok-hallok.


Ha rádgyújtom a házadat, akkor is ilyen végtelenül pacifista leszel? Elvégre ami történt, megtörtént, nézzünk a jövőbe, legyünk barátok!

2011. nov. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!