Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért van az a mondás hogy...

Miért van az a mondás hogy IDŐSEBB VAGYOK MINT SZLOVÁKIA? Csak mert azt hittem hogy Szlovákia az 1. világháború utáni békében született, de akkor egy 18 éves miért mondhatja hogy idősebb vagyok mint Szlovákia?

Figyelt kérdés

2011. nov. 9. 21:07
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:

"Oké, akkor térjünk vissza a témához,

mikor fognak a tótok, oláhok, rácok

ülni pár évet?"


Helyesen: mikor fog az a néhány ülni vagy valami? Remélem erre gondoltál...

2011. nov. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 bumbi02 ***** válasza:

Oké, akkor térjünk vissza a témához, mikor fognak a tótok, oláhok, rácok ülni pár évet?



Miért is? Mit tettek amiért ülni kéne?

2011. nov. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdezőnek kellene ülnie még pár évet - az iskolapadban.
2011. nov. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
53%
Én idősebb vagyok mint Magyarország. (Mert csak most lett Magyarország az ország neve. Azelőtt Magyar köztársaság volt, de attól is jóval idősebb voltam)
2011. nov. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:

Azért mert idősebb vagyok nála, és ebből következően az is maradok. Akkor meg miért ne mondhatnám?

De akár ezt is mondhatnám: Idősebb vagyok, mint Dél-Szudán.

2011. nov. 11. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
100%

Engem meg az idegesít hogy vissza Trianonoztok, de most is szidjátok a szlovákokat, pedig nem is egy országban laktok velük. Mi lenne ha visszacsatolnák Felvidéket, és még ide is költöznének? Meg indulna a belső migráció?


Kedves bumbi02!


Nem is egy országban lakunk velük?

El vagy tévedve. Ebben az országban rengeteg szlovák él. Azért mert nem tudsz róla, még nem jelenti, hogy nincsenek. Tovább megyek. Rengeteg német él. Rengeteg román, szerb, horvát, szlovén. Más néven: tótok,svábok-szászok,oláhok,rácok,stb. Csak mert nálunk nem köpködik, ütik őket, senki nem kérdőjelezi meg magyarságukat, még nem ok arra, hogy ne vegyünk róluk tudomást. Ráadásul nem állami szinten ütik őket, mint sajnos mostanság divat. Hogy leköröznek minket? Talán igen. De az első világháború után se vasutat, se gyárat, se villanyvezetéket, se utakat, se mást nem kellett nekik építeni, azt ugye tudod? Hogy a hidakat felrobbantották, nem a királyi honvédség tette. Tudod olyan ez a fene nagy lekörözés, mint ha valakinek házat kellene építeni, utána meg berendezni, másnak meg odaadnak egy szépen berendezett házat és az első röhögne a másikon, hogy még mindig nincs úszómedence a kertjében, mert a barom szekrénysorra gyűjt.

2011. nov. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 bumbi02 ***** válasza:
51%

Az hogy hogyan előztek be minket, senkit nem fog érdekelni... USA szerinted miért lehetett világhatalom? Azért mert a földjén sose vívtak háborút - kivéve a polgárháború -, Magyarország területén mióta idejöttünk folyamatos csatározások voltak, Német Római Birodalommal, tatárral, besenyőkkel, törökkel, saját magunkkal, osztrákokkal, antanttal, némettel, orosszal... Ez egy szomorú tény. Viszont ettől nem fogják jobban értékelni a gazdaságunkat.Nem lehet erre hivatkozni... Nekünk volt ezer évünk épitkezni, nekik volt kb 20.... Más dolog hogy mi építettük nekik a házat, de nem szabad elfelejteni hogy amikor építettük nekik a "házat",már akkor is ott laktak ők. Más dolog hogy most lett saját államuk..


persze, magyarországon él sok nemzetiség.. 10 milliós lakosságunkból van itt 3000-4000 szerb, 10-15 ezer szlovák, meg kb ennyi horvát...

2011. nov. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
100%

a fenébe már !

MIért kell 2 szomszédos nemzetnek egyfolytában harcolni ?!

Én szlovákiai magyar vagyok , büszke vagyok rá , hogy magyar avgyok , de ez nem azt jelenti , hogy lenézek minden más nemzetet , Európaiak vagyunk , össze kell tartani !

És a szlovákokat nem úgy kell elképzelni , hogy kitudja milyen gonosz népség meg magyargyűlölő stb ... perzse itt is vannak faszok , a magyarok közt is van ...

Több szlovák haverom is van , nincs bajuk a magyarokkal csak úgy , ahogy nekemis a szlovákokkal - ha szidják egymás nemzetét .

Az emberek se Magyarországon se Szlovákiában nem birják megérteni , hogy a politikusok és bizonyos népségek okozzák a konfliktusokat állandóan .

És most várom a kommenteket , hogy menjyke tanulni mert biztos nem értek ehhez , ha az érintett térségben élek ha nem :)

F/16 Felvidék !

2011. dec. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:

"És most várom a kommenteket , hogy menjyke tanulni mert biztos nem értek ehhez , ha az érintett térségben élek ha nem :)"


Fiatal korod ellenére sokkal reálisabban és bölcsebben látod a helyzetet, mint rengeteg "Szlovákiánál idősebb" egyén.

2011. dec. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!