Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Magyarországon mennyire lehet...

Magyarországon mennyire lehet szabad véleményt nyilvánítani?

Figyelt kérdés
Teszem azt megmondom a véleményem, bírálom a kormányt mi nem tetszik vagy mit csináltam volna máshogy pl egy blogban. Mindig attól tartok, h másnap kopognak az ajtón. Alaptalan a félelmem? Tudom,hogy nem a rákosi időket éljük, de jobb félni, mint megijedni.Mit gondoltok erről?
2011. nov. 17. 12:22
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Alaptalan a félelmed.
2011. nov. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 titak ***** válasza:
100%
A vélemény nyilvánítás nincs korlátozva. Ha valakinek nem tetszik legfeljeb beperel téged.
2011. nov. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Antimod ***** válasza:
91%

Van olyan ismerősöm, aki ettől retteg.

Én azt mondom, ha félünk, és emiatt nem merünk véleményt nyilvánítani, csak a kormány malmára hajtjuk a vizet. Nem! Ki kell mondani, ha nem tetszik valami, legalább ennyi legyen a rendszerváltás előnye, ha más nincs is.

Egyébként ennél szerintem lényegesen rosszabb időszak volt 2006-2007, mert akkor még jobban megbélyegezték a más véleményen levőket, egyeseket pedig lehallgattak, sőt, zaklattak is. De véleményért még senkit nem börtönöztek be.

2011. nov. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 bumbi02 ***** válasza:
a véleménynyilvánítás addig szabad amíg ezzel meg nem sérted mások jogait. ha bírálod a kormányt, azt belefér bőven.
2011. nov. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Attól függ miről?

Ha pl a holokausztról mondod el véleményed (és tegyük fel az nem egyezik az épp aktuális történelem tanítással), akkor még akár büncselekményt is elkövethetsz.

2011. nov. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 doboszoli ***** válasza:

Anno a Lajka kutyát meginterjúvolták, hogy mit szól a peresztrojkához.(régi, de új vicc)

Lajka:

"Az etető tálam kétszer akkora, mint régen. Igaz, hogy a láncom rövidebb, tehát a tálat nem érem el. De elvtársak! Ugatni, amennyit jólesik.

Újra aktuális.

2011. nov. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nem alaptalan a félelmed, amit itt megy az nemsoká hajazza a Rákosi-rendszert...
2011. nov. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!