Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A bérlőm (külföldiek) az én...

A bérlőm (külföldiek) az én címemre jelentkeztek be, aztán viharos körülmények között elköltöztek. Lehet belőle bajom, hogy a lakáscímemen vannak (hivatalosan)?

Figyelt kérdés
2009. máj. 10. 21:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

De a bérleti szerződés felbontásával kezdeményezheted a kényszerkijelentését a volt bérlőknek.

2009. máj. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%
Ha csak ideiglenesre voltak bejelentve, az nem jelent semmit. Annyira meg, gondolom, csak nem vagy naív, hogy hagytál idegen embereket állandó lakosnak bejelentkezni a lakásodba.
2009. máj. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Sajnos, nem kell, hogy hagyja, a kutya nem ellenőrzi a bejelentő lap hitelességét.

De jogilag semmi közük nem lett a lakásodhoz, akkor sem, ha bejelentkeztek. Nem lehet belőle semmi bajod, max. hivatalos leveleik fognak érkezni a Te címedre.

2009. máj. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja igen, és természetesen ki is jelentheted őket, ahogy az első válaszoló is javasolta.
2009. máj. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
28%
Hát, nem lehet csak úgy "kijelenteni" őket, márha tényleg be lettek jelentve ideiglenesre, ugyanis nekik is alá kell írni a doksikat, vagy egy veled nem egy háztartásban élő (és nem családtag) tanúnak. Amúgy tényleg nem lehet belőle semmi. Visszaélni nem nagyon tudnak vele.
2009. máj. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Természetesen, ki lehet jelenteni, akkor is, ha nem egyeznek bele, ez az ún. kényszerkijelentés (más néven lakcímrendezési eljárás).

A népességnyilvántartóban kell megindítani, adatlapot kell kitölteni és ha jól tudom, 2000 Ft/fő az illetéke.

2009. máj. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!