Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit szóltok, hogy fizetni...

Mit szóltok, hogy fizetni kell a bölcsödéért?

Figyelt kérdés
2011. dec. 21. 19:49
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
20%

"pl. egyedül neveli a gyerekét vagy minimálbérből is alig tudnak megélni."


Aki egyedül nevel van és minimálbért keres, az ne vállaljon gyereket! Amúgy 25% az nem sok. Ha a szülők együttes keresete 300.000 Ft, akkor a bölcsödei díj mértéke bőven az elviselhetős határon mozog.

2011. dec. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
27%

Minimálbérért nem érdemes elmenni dolgozni, úgy hogy a ded bölcsiben van. Akkor többet ér otthon maradni vele. Akkor érdemes beadni a kicsit, ha van értelme is munkába járni.

Aki csak minimálbérért tudna elhelyezkedni, jobban jár, ha gyeden marad és gondozza a gyerekét - az államnak ez még mindig olcsóbb, mint a bölcsis gyerek. Otthonvégezhető munkát vagy családtagként való munkát tud a gyerek mellett végezni.

2011. dec. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
7%
Én örülnék remélem anyám fizetését is megnövelik ezáltal ő neveli a hülye kölyköket..
2011. dec. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
48%

akinek az egyfőre eső 37.e alatt van az viheti ingyen.

38-50-ig 9-12 ezer ft, az kevesebb, mint a gyerek ebédje vagy víz és áramfogyasztása otthon.

Ha 60 e az egyfőreeső, akkor fizet 15. e ft-ot - hát szerintem még spórol is.

Ahol van 180 ezer bevétel, ott nem 15 ezret költenek a gyerek napközbeni ellátására, hanem többet. Ennyibe a víz+fűtés+tejbegríz gyerekre eső napközbeni része kerül.

Még mosni se kell rá, a bölcsibne mosnak. Lehúzzák 4-szer a wc-t, fűtenek - világítanak: ez otthon mind nem fogy addig. Sz.tem 15 ezer smafu, ha azt nézem jobban kijönnék anyagilag, ha beíratnám a kicsit, mintha itthon vagyunk.

2011. dec. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:
Igen én is azért adom be a bölcsödébe, mert vissza kell mennem dolgoni. És nem azért , mert nem akarok a gyerekem mellett szobrozni. Csak a gyes összegéből nem lehet megélni. De gondolom az ilyen kiváltságos nőket ez sem érdekli. Ja Én 2 havona járok fodrászhoz, de gondolom Te minden hónapban és biztosan a műkörmeid is rendben vannak!
2011. dec. 21. 20:43
 16/35 anonim ***** válasza:
100%

20:30-as!


Miről beszélsz?? Van iskoláskorú gyereked? Nehogy azt hidd hogy csak úgy ingyenbe van az iskola!

Csak a tankönyvek kerültek 20 ezerbe + a hozzá tartozó felszerelés + a ruházkodás =belekerült 50 ezerbe! Minden hónapban fizetem a gyerek 3-szori ennivalóját, havonta kb. 10 ezer (csak a suli). Minden hónapban kitalál az iskola ilyen-olyan programot amit természetesen a szülőktől várnak el hogy finanszírozzák (étellel-itallal- süteménnyel-- Zsíros kenyérhez külön felsorolják hogy az a szülő és az a szülő mit hozzon hozzá:ki zsírt, ki kenyeret,ki pirosaranyat,ki uborkát, ki lilahagymát... stb. amit persze árusítanak ezeken a rendezvényeken= nekünk szülőknek. Rám eddig mindig süteménysütés jutott, ami valljuk be nem 2 fillérből hozható ki...

Havonta színház, mozi az iskolai program, ez sem 2 forint. + az edzések amik szintén fizetősek.

Most volt adventi barkácsda amihez szintén a szülők segítsége és pénztárcája kellett, 10 ezrembe került hogy bevásároljak a gyerekeknek különféle hobby cuccot amivel el tudnak bütykörészni. DE! Ez csak akkor én voltam, és nem beszéltem a többi anyukáról akik szintén időt és pénzt áldoztak erre.

Minden hónapban elfogy valami iskolai kellék amit pótolni kell.

Szóval bocs.. de ezt hogy az iskola ingyen van, nem tudtam szó nélkül hagyni.


Amúgy nem értek egyet ezzel a fizetős bölcsivel. Aki bölcsibe adja a gyerekét az feltehetően azért adja oda mert muszáj elmennie dolgozni. Tehát nem épp a gazdagabb rétegről beszélünk. A kevéske fizetéséből meg épphogy ki tudja húzni hó végéig.

Akinek van pénze az meg tudta eddig is és ezután is tenni hogy otthon maradjon a gyerekkel és ne kelljen bölcsödébe adnia.

Már megint a szegény embert büntetik.

2011. dec. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:

Én írtam a fodrászt, én 2 évente járok, mert erre telik. Igaz hajfestékre költök, de lehetőleg spórolok vele.

A fodrász árát a gyerekeimre költöm, mert tanulnak. Cserébe a lány fest, nyír, csavar. Míg a tied ekkora lesz, valamelyik sógornőd, vagy nagyi megcsinálja neked is.

Ha elmégy dolgozni, egész nap nem fűtessz, nem világítassz, nem folyatod a drága vizet, nem mosol naponta 5x, még napi 3 étkezést is megsórolsz: még ha kifizeted a bölcsit is több pénzed marad, mintha pl. dolgoznál, és valaki ingyen a lakásotokban ellenne a kicsivel. És remélhetőleg fogsz jobban fizető állást is találni.

Egyébként aki kéthavonta fodrászhoz tud menni, az ne panaszkodjon, az ki tud ennyit fizetni.


Az egyedüllálló meg hogyan lett a gyerek kétéves korára egyedülálló? Ha félárva a gyermek, nemcsak árvaságit kap, hanem remélhetőleg a rokonai is tisztában vannnak vele, hogy kötelességük segíteni. Elválni? Gondolják meg a kedves szülők jobban mielőtt ilyen kicsi gyermekek mellől válnak. Ha meg lelépett a kedves szülőpár (tényleg nem lehetett előre látni?) akkor tessék a bíróságra menni, és behajtani ami jár agyereknek, mert egy gyereket nem egy szülőnek kell eltartani, hanem a két szülőnek! És nevelni is.! Mind a kettőnek! Ez nem választható, ez kötelező feladat.

2011. dec. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:

3. Válaszolónak.


Azt tedd már hozzá, te nagyokos, hogy ők a jövedelmük 10-20 százalékát fizetik be adóként, míg mi lassan a 70-80%-kát.

Cserébe nem kapok semmit!!!


Aki sose fizetett adót, annak továbbra is ingyen jár a bölcsőde, csak hogy megnyugtassalak. Tehát JÁR az ingyenebéd.


Amiért a jövedelmem 70%-val fizetek, az nincs ingyen.

Csak miért is fizessem a világ legmagasabb adóit, ha cserébe semmit nem kapok, aki nem fizet adót, azt meg eltartják belőle?!


Azt is tedd hozzá, hogy adott országokban nem okoz gondot kifizetni a fogszabályzót (bocs, az nálunk sincs ingyen), a bölcsődét (bocs, eddig se volt ingyen, ha csak a kaját vesszük, akkor se), vagy a nőgyógyászt (franc, hát ez sincs nálunk ingyen).

Tulajdonképpen mi is az az ingyenebéd, amiről a harmadik hadovál, mert én is szeretnék belőle részesülni!

Egyelőre mindenért DUPLÁN kell fizetni: egyszer adózok, mondván, hogy legyen miből fenntartani a szociális ellátásokat (bölcsi, orvos, oktatás, stb.), másrészt fizetni kell érte, ha igénybe akarom venni, illetve ha megfelelő minőségű szolgáltatásra vágyok.


Na ilyen sehol a büdös francban nincs még egy, csak itt Magyarországon.


Aztán majd tessék csodálkozni, hogy fogy a magyar, meg menekülnek a fiatalok.


A bölcsi nem szórakoztató központ a kicsiknek, és nem a műkörmöshöz járó mamikat tehermentesítik. Létszükséglet azoknak, akik el akarják tartani a gyereket, és vissza kell menniük dolgozni!


Ja, és más országban keres annyit, hogy egy kelet-európai (pl. magyar) fiatal lánynak álomfizetést nyújtson au pair-ként, és még saját magának sincsenek zsíroskenyér gondjai.


Nálunk kap a kismama hat órára negyvenet, meg a GYES-t. Most ezt befizeti a bölcsire, marad a negyven, többet nem fizetnek, mondván, hogy amúgy is kap GYES-t, ez csak mellékkereset.


Szerintem nem a kisgyereket vállaló, dolgozó fiatal szülők fogják talpra állítani a gazdaságot, vagy romba dönteni, mivel a tízmilliós lakosságban a számuk igencsak elenyésző. És egyre kevesebb lesz.

2011. dec. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:
A fodrászos hölgyhöz szólnék! Ha az Ön gyerekei már tanulnak akkor mit szól bele a bölcsödei kérdésbe?
2011. dec. 21. 21:06
 20/35 anonim ***** válasza:

Hát pedig az iskola ingyen van - mert az alapítványi iskolába is be kell küldeni ezeket, s a tandíjat még azért be kell fizetni.

A zsíroskenyér ára a gyermekeké lesz végül, ők kapnak belőle valamit: utazást, hobbykelléket, strandlabdát, blúteket. Az oktatás ingyenes, (az óráért nem fizetünk) a gyereknevelés viszont természetesen nagyon sokba kerül. De nem annyiba, mint a saját magam eltartása!!!

Ne ijedezz, van gyerekem, több is, és 91 ezret keresek, ráadásul városban lakom, ami drága.

De ha az én életem ilyen drága, mitől lenne a fejlődő gyermekeimé annyival olcsóbb?! Jó, amíg kicsi keveset eszik, de sokba van, hoyg nő. Ha megnő, sokat eszik, és még többe van, hoyg nagy! Hát az élet nem olcsó manapság! De úgy beszéltek, mintha más gyerekeiről lenne szó!

Hát végül is az én gyerekeimért (mi gyerekeink) ki fizessen, ha nem mi? Csak mi vállaltuk magunknak neveljük, nem? Ha segít,, nekem segít, ha támaszkodnom kell, én fogok rá támaszkodni, nem? Akkor nem nekem kell nevelnem, a saját gyerekeimet?

Persze, az élet drága. De száz éve szerintem ugyan erre panaszkodott mindenki. Na, akkor az isi csak 4-ig volt ingyen. Járatnám én is fizetősbe is szívesen, de ha nem tudunk annyit keresni? Meg y az olcsóbba, s így élünk!

akinek gyermeke van, al is fogja tudni tartani. Nem kell pánikolni. Majd spórolunk.

2011. dec. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!