Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit szóltok, hogy fizetni...

Mit szóltok, hogy fizetni kell a bölcsödéért?

Figyelt kérdés
2011. dec. 21. 19:49
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:

Azt még hozzáfűzném, miután más véleményeket is olvastam, hogy egyet kihagytok a számításból.


Sok nővel egyszerűen közlik a munkahelyén, ha egy év után nem megy vissza dolgozni, később nem tartanak igényt a munkájára. Magyarán kisgyerekkel mehet állást keresni.

Kb. annyira egyszerű, mint egy 55 felettinek, vagy más, szintén hátrányos helyzetűnek.


Ráadásul nem középvezetőkről beszélek, hanem egyszerű "melósról".

Sokan féltik annyira a munkahelyüket, hogy inkább visszamenjenek az egy-két éves gyerek mellől, csak az állás megmaradjon.


Sokan meg azért nem mennek vissza dolgozni, mert a kutyát nem érdekli, mikor nyit és zár a bölcsi, az meg nem alkalmazkodik a munkavállalóhoz. Elvinni, elhozni a kicsit nem tudják, hétvégén nincs kire bízni, marad a GYES.


Az indoklás pedig egyenesen vérlázító!

Akkor én most fizessek ki százezereket egy vakbélműtétre, mert nem igazságos, hogy más fizet ezért egy luxus magánklinikán, én meg ingyen igénybe veszem az állami kórházat?!


Ezzel az erővel...

2011. dec. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
Én is kérek a gyerekeimnek ingyenebédet! Sőt, akkor már magamnak is!!
2011. dec. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:
Ja és azért, mert 2 havonta 3500 ft-ot merek költeni magamra, hogy egy kicsit jobban érezzem magam. NA EZT BOCSÁSSA MEG NEKEM A JÓ ISTEN!
2011. dec. 21. 21:12
 24/35 anonim ***** válasza:

# 21/22

Igen. Gyereket nevelni nehéz, munkahelyet megtartani nehéz. De nem csak a kisgyerekesnek! Én öreg vagyok, a másik beteg, a harmadik zizzent, mert magánéleti zűrjei vannak..senkinek se könnyű. Én s ekapok a gyerekemnek ingyen koleszt, vagy ingyen könyvet azért, mert 35 felettiként csökkentesélyű vagyok a munkaerőpiacon.Egyébként, mivel szinte nincs egy értelmes munkahely az országban, íyg ma szinte mindenki hátrányos helyzetű. És a sok szegény ember közt, már csak a tartsa el minden szegény a maga gyerekét, mert nekem is itt vannak az enyémek, nekem is meg fog szűnni a munkahelyem tavasszal, én már nem tudom más gyerekét tartani. És az a baj, hogy így vagyunk legtöbben. Olyan, aki tud a közér t vállalni, tud normális adót fizetni - na olyan alig van, csak mutatóba. Viszont szegény ember, mint a rosta lika. Csak annak meg elég ebben a létbizonytalanságban a sajátjait eltartani. És nem csak gyerek van, nagymama is, dédi is, rokkant nagybácsi is. A gyerek meg megérdemelné, hogy továbbtanulhasson. Hogy vállaljam én a te bölcsisedet ennek tetejébe?

2011. dec. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:

Én nem bánom, hogy költesz magadra, csakhogy ha ennyire nincs pénz, akkor miért nem agyerekre fordítod? És más meg fizesse a te gyereked ellátását? Más, aki nem tud 3500 ft-ot csak úgy magára költeni?!

Rangsorolni kell! Ha jut magadra - jó.

De első a fűtés - víz - kaja. Nem? Vagy a bölcsi ingyen kapja a gázt?

2011. dec. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

Félre ne érts! Ha lenne normális, jól fizető munkám, akkor én szívesen fizetnék annyi adót, amiből minden kismama 3 évig akár otthon nevelhetné a gyerekeit: akik az én gyerekeim is valahol, ha öreg leszek, ők lesznek akik rólam gondoskodnak.

De. Az a baj. Hogy annyira keveset keresek, hoyg az kell a saját családom eltartására. Minimálisat tudok adózni abból, mert különben már tényleg felfordulnánk. S a baj, hogy a tömegek velem azonos cipőben járnak. Így alig tudunk adót fizetni: az kell az orvosra, iskolára, útra, gátra, elesettekre. Nem marad a kismamákra, sajnos. Bár megérdemelnék. De nem mondhatjuk az elfekvőre, hoyg haljon meg, nem zárhatjuk be mégsem az összes iskolát( elég a fele) nem mondhatjuk, hogy nem törlesztjük az államadósságot, s így - sajnos - nem tudjuk az egész bölcsit fizetni neked. Hidd el, ha jutna annyi adóra, erre nagyon szívesen adnék. De az iskola meg a többi előbbrevaló, a törlesztésre sajnálom, de arra meg kényszerítenek..nem kellett volna ennyit költeni.

2011. dec. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
Na! Te adsz 3500-at a férjed ad 5000-t s meg is van a gyerekre.
2011. dec. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
Minek kellett a gyerek, ha ennyire nincs pénz?
2011. dec. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:
maguk miket beszélnek? Normálisak egyáltalán? ki kérte, hogy ingyen legyen a bölcsöde, hogy az étkeztetésért ne kelljen fizetni? Ki kérte ezt? Én csak azt mondtam hogy ne 30-40 ezreket kelljen fizetni. Amugy az első dolog, hogy kifizetem a számlákat és a gyereknek mindene meglegyen. És kikérem magamnak a vádaskodást, hogy mások költségein akarom az én gyerekemet elhelyezni. ja és azt is kikérem magamnak, hogy nekem nem a gyerekem az első hanem én jól nézzek ki! Minden megteszek érte és meg is tennék. Remélem világos amit írtam!
2011. dec. 21. 21:31
 30/35 anonim ***** válasza:
Mennyi az egy főre eső jövedelmetek?
2011. dec. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!