Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az emberek vajon észérvek...

Az emberek vajon észérvek alapján választják meg kire szavaznak?

Figyelt kérdés
2012. jan. 4. 21:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem.
2012. jan. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Úgy értem tisztában vannak azzal, az adott párt mi az amit meg szeretne valósítani kormányra kerülése esetén, és ez alapján döntenek?
2012. jan. 4. 21:51
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem.
2012. jan. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lehetnek tisztában, mert vagy el sem mondja a párt, hogy mit akar, vagy elmondja, de simán mást fog csinálni.

(és bizonyára lehetne találni ami stimmel, de elenyésző lehet..és most gondolom nem ez a lényeg.)


Bizalom alapján választanak szerintem, bíznak a saját ítélőképességükben, hogy ki tudják választani a legjobbat.

Ez viszont a döntéshozóban éppen észérvet jelent.

Ebben az értelemben igen észérvek alapján.

De nem tudatosan, mert nem tudják mi lesz, és azt sem mi legyen, csak azt, hogy KI tegyen.


Szerintem.

2012. jan. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Shai-Hulud ***** válasza:

Nem.


Az alapján döntenek, hogy ki a szimpatikusabb, ki tudja telebeszélni a fejüket lehetőleg valami jó demagóg szöveggel, esetleg a különböző (szándékosan keltett) rémhírek alapján...


A választók nagyon kis százaléka olvassa el az egyes pártok programjait. Lehet mondani, hogy az átlagos választónak fogalma sincs az általa preferált párt tényleges programjáról.


Sokkal inkább az alapján dönt, hogy ő mit lát bele, mit szeretne látni az adott pártban. Aztán 4 évig keresi az önigazolást, hogy ő jól döntött, és a többiek látják rosszul a dolgokat.


Pedro

2012. jan. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!