Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogyan boldoguljak Magyarorszá...

Hogyan boldoguljak Magyarországon?

Figyelt kérdés
Hamarosan pályaválszatás elé kerülök és nem tudom milyen jövővel nézek szembe: a felső oktatást teljesen átalakították, így kb. csak az fog itt tanulni, akinek van elég pénze vagy benyalják az iskolába vagy kisebbséghez tartozik. Ezenkívül az élet egésze annyira instabilnak tűnik. Minden kormányon lévő hatalom tojik az emberek fejére, a lényeg, hogy ő jó alaposan tele szívja magát az emberek vérével. Külföldtől csak azért félek, mert tartok attól, hogy ott csak szolga lehetek, meg bevándorló, aki a nyugati helyett dolgozik. Hogyan lehetnék optimistább így?
2012. jan. 6. 19:32
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Ha a helyedben lennék szakmát tanulnák!Mégpedig awi vagy co(porbeles) minősítést tennék le!Ezeket külföldön is megbecsülik(persze ha tudsz),és itthon is elég jól keresnek!Talán most az awi-t sokkal jobban keresik mint a co-t!
2012. jan. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%
Előző vagyok:attól ne szarj be hogy rabszolga leszel meg ilyenek,tanulj nyelvet és ne magyar cégtől menj ki dolgozni!Ha privátként mész ki akkor nem lesz problémád annyit dolgozol mint az ott élő emberek!
2012. jan. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt javaslom tanulj ki egy jó szakmát, azokból hamarosan egetrengető hiány lesz. Diplomásból lesz rengeteg és mivel ennyi ilyen jellegű állás nem lesz ők majd mehetnek a szakképzetlenekkel utcát söpörni. Te meg akkor is jól fogsz keresni mikor már a diplomának semmi becsülete sem lesz.
2012. jan. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Elnézést hogy nem a kérdésre válaszolok. Én is hasonló helyzetben vagyok mint a kérdező,azt szeretném megkérdezni az eddigi hozzászólóktól hogy szerintetek melyik lehet az a szakma amivel el lehet helyezkedni? Már feltettem korábban egy ilyen kérdést de csak olyan válaszok érkeztek hogy "nincs olyan szakma amit érdemes elvégezni"..
2012. jan. 8. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én meg arra lennék kiváncsi, hogy awi meg co, tulajdonképpen mit jelent ^^""". Sajnos nem vagyok ebben nagyon jártas.
2012. jan. 8. 20:24
 6/7 anonim ***** válasza:

"kb. csak az fog itt tanulni, akinek van elég pénze vagy benyalják az iskolába vagy kisebbséghez tartozik. "


Vagy azok, akik jól tanulnak, kitartóak.


Ahogy mondták, tanulj szakmát, vagy menj el egyetemre. Ha kevesebb diplomás kerül ki az egyetemről, az azt is jelenti, hogy ha elvégzed (főleg, ha tudod is az anyagot), akkor nagyobb eséllyel kapsz majd munkát. Tanulj nyelveket, menj el dolgozni, lehetőleg tanulmányaidhoz kapcsolódóan, és lesz jó munkád utána.

2012. jan. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
89%

huh. én már főiskolára járok, de még mindig nem tudom mi leszek. szerintem rengeteg dolgon múlik hogy végül hol kötsz ki. amiket én a helyedben megfontolnék:


- tanulmányi eredmény: ha van 4-4,5-es átlagod, és van rá lehetőséged, mindenképpen próbálj meg egy felsőoktatási intézményt. informatika, mérnöki tudományok, orvosi területek vannak és lesznek felfutóban szerintem. nyilván most orvoséknál gáz van, de szerintem nem sokáig lehet már húzni a nélkül hogy megemelnék a bérüket és javítanák a körülményeket, de a külföldi munkavállalás orvosként aranybánya.


- szakma: igazából nem látom át a kérdést, én nem ezt az utat választottam, de biztos vagyok benne hogy egy jó szakmával, és főleg megfelelő szaktudással, itthon és külföldön is elboldogul az aki igazán akar. az awi és co hegesztési eljárások, és valóban, keresik az ilyen szakembereket, és viszonylag jól megfizetik őket.


- összességében ami a sikerben közrejátszik szerintem, az egy világos cél választása, és az a mellett való kitartás. bármit válassz, mindenért dolgozni kell, akár főiskola, egyetem, szakma, vagy egyből munka, mindenütt kell dolgozni, és mindenütt nyomni az ipart ha sikeres akarsz lenni. lehet mutogatni másokra, a kormányra, a rossz gazdasági helyzetre, de szerintem mindenki a maga sorsának kovácsa. agresszíven, szívósan kell menni a saját érdekedért. aki ezt megérti sikeres lesz, aki nem az sikertelen.


nem akartam se papolni, se okoskodni, de én ezt vettem észre az életben, és remélem hogy sikerült megvilágítanom pár fontos dolgot.

2012. jan. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!