Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért nem az anyanyelv határoz...

Miért nem az anyanyelv határozza meg valakinek a nemzetiségét?

Figyelt kérdés

Sokan itt Magyarországon összekeverik az ember nemzetiségét az állampolgárságával (ha felveszem a kínait, nem leszek a kínai nemzet tagja),más esetben,ha az egyén tud tud róla, hogy az ősei valamely nemzeti kisebbséghez tartoztak, de ő már nem beszéli az adott nyelvet, akkor ő nem azon nemzet tagja.

Szerintem az a helyes megállapítás, hogy mindenki annak a nemzetnek a tagja, ami az anyanyelve, vagyis azt amit legelőször megtanul.


2012. jan. 11. 14:51
 1/9 anonim ***** válasza:
próbálj már egy németországi törököt lenémetezni
2012. jan. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A németországi törökök is otthon törökül beszélnek,általában óvodás kortól kezdenek németül tanulni(tapasztalat), ha pedig óvodáskortól, az már nem anyanyelv, tehát nem németek.
2012. jan. 11. 15:34
 3/9 anonim ***** válasza:
Ezt ck a bunkó parasztok nem fogják fel, akik a határontúliakat leszlovákozzák, meg románozzák...
2012. jan. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Jó, mondjuk én az anyanyelv ezen definíciójával nem értek egyet, de induljuk ki ebből. Van egy ismerősöm, aki először lengyelül tanult meg, majd kivándoroltak a szülei Németországba, ahol csak németül kezdtek el vele beszélni. A lengyelt annyira elfelejtette, hogy huszonévesen újra kellett tanulja, mikor lengyel barátnője lett. Most töri a lengyelt. Neki most mi az anyanyelve? A másik a környéken, ahonnan származom rengeteg sváb él, akik magukat is svábnak mondják, de németül otthon egyik sem beszél, hanem csak magyarul. Akkor nekik mi az anyanyelvük és magyarok vagy svábok? Szerintem a nemzetiséget nem csak a nyelv határozza meg, hanem az annál egy ennél komplexebb kultórális közösség, aminek az egyik legfontosabb eleme a nyelv. A cigányok nagyrésze se tud cigányul csak pár szót, és otthon sem cigányul beszélnek gondolom (ezt nem tudom tapasztalattal alátámasztani, de ritkán hallani cigányokat egymás között nem magyarul beszélni - és itt nyilván a magyar cigányokról van szó, nem a románokról).
2012. jan. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Értem, hát az biztos hogy vannak elég érdekes esetek, amik nem férnek bele egyik meghatározásba sem.

Azt nem értem, hogy miért van az, hogy nálunk Magyarországon mint ahogy említetted utolsó hozzászóló vannak svábok, akik nem is beszélnek németül, ugyanakkor svábnak tartják magukat.Az itthoni közvélemény ezt elfogadja.A határon túli magyarok esetében meg már egy kicsit más a helyzet.Ők határon túli magyarként is magyarul beszélnek otthon, némelyikük az adott ország államnyelvét sem ismeri,de akkor miért vannak nálunk olyan okosok,akik ezek után románoznak,szlovákoznak, szerbeznek stb...Pedig azért ha összehasonlítsuk a két esetet, akkor rájövünk arra, hogy a határon túliak esetében a közös magyar nyelv az ami még jobban összeköti az ottani közösségeket.

2012. jan. 11. 17:21
 6/9 A kérdező kommentje:
Ne érts félre, rendben van ha ő svábnak tartja magát szíve joga.Hanem az olyan bunkókat nem értem, akik még ezt el tudják fogadni, azonban a határon túlakat meg idegennek,románnak, szlováknak tekintik.Van néhány külhoni magyar ismerősöm és ők erre világítottak rá, szerintem ez nagyon furcsa, kétszínű dolog.
2012. jan. 11. 17:24
 7/9 anonim ***** válasza:
Ezt az egészet én sem értem. A magyar alapból elég kevert nép. Nem tudom, hogy sokan miért néznek ki mondjuk egy olyat, akinek valamelyik szülője külföldi bevándorló. Vagy mondjuk, ha egy cigány egy szót se tud cigányul, és tisztességes. Vagy miért nem vallhatja magát valaki több nemzetiségűnek? (igen, jobbikosok, van tisztességes cigány :P)
2012. jan. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tehát első néhány évemben eldől, hogy melyik nemzethez kell tartoznom életem végéig?
2012. jan. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Értem már, hogy mire célzol, és ebben egyetértünk. De akkor nem inkább a saját döntéseden kellene hogy alapuljon, hogy hova tartozol, nem pedig az anyanyelveden? Persze ez kétkomponensű, és az is kell hozzá, hogy az ottani közösség magyarnak elfogadjon. Amúgy nem tudom, hogy miért románozzák le az erdélyi magyarokat az itteniek. Ostobák.
2012. jan. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!