Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Egyetértetek azzal, hogy a...

Egyetértetek azzal, hogy a liberalizmust akárhogy csűrjük-csavarjuk, alapvetően egy gonosz és dekadens eszme marad?

Figyelt kérdés
2012. jan. 19. 17:46
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
85%
Személy szerint én inkább élek a rideg valóságban, a tények tudatában és a világ jobbá tételének reményében, mint egy álomvilágban.
2012. jan. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 Shai-Hulud ***** válasza:
67%

Fffff..... Kérdező, te aztán jól tudsz abszolút üres szólamokkal dobálózni! Kitől hallottad ezeket a bődületes ostobaságokat?


A kapitalizmus a fejlődés TERMÉSZETES következménye volt, semmilyen mesterséges, liberális beavatkozás nem volt... A polgárosodása folyamata, a céhek megjelenésével együtt a társadalmi fejlődés következménye.


A tudományt pedig ne szűkítsd le a természettudományokra. Ha hiszed, ha nem a társadalomtudományok is beletartoznak a tudományok témakörébe, még akkor is, ha te nem értesz hozzá.


Pedro

2012. jan. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
90%

"Lázadás az ellen a rendszer, társadalmi beállítottság, hagyományhalmaz, mentalitás, kultúra ellen, ami az emberiségnek természetes úton kialakult évezredek alatt." - amely a standardizáltságra, a butaságra, és az intoleranciára épül. Tényleg olyan jó az, hogy van egy olyan ideológia, ami a tucath.ülyeség ellen harcol?


Egyébként a liberalizmus sem azt mondja, hogy azért kell tolerálni a melegeket, mert ez genetikai eredetű "betegség". Azt mondja, hogy gyk. semmi közöd mások magánéletéhez, és próbáld meg elfogadni őket úgy, ahogy vannak.

2012. jan. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
59%
^Tényleg olyan ROSSZ az
2012. jan. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
66%
Nem értek egyet.
2012. jan. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
29%

Alapvetően a kérdező a további hozzászólásaiban le is írta, amit én szerettem volna(bár egy-két dologgal nem értek egyet, pl. a tudomány soha nem bizonyította be és nem is fogja, a teremtés ellenkezőjét).

Azt talán elfogadom, hogy a szabadelvűség mögött a kezdetekkor jó szándék rejtőzött. De ennyi. Azért azt ne felejtsük már el - még akkor is, ha ezért a szellemi elődök nem okolhatók - , hogy ezek a szabadelvű eszmék milyen kiskapukat hagytak nyitva (pl. annál aki "nem akar szabad lenni" ) amiből aztán viharos gyorsasággal vezetett egyik diktatúrából a másikba, rémuralom rémuralmat váltva.

A liberalizmus dekadens, mert nem ismer el semmilyen tekintélyt és gonosz, mert nem ismeri el az isteni törvényeket abszolút igazságnak. Az összes többi hibája ebből következik.

2012. jan. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
51%
"...gonosz, mert nem ismeri el az isteni törvényeket abszolút igazságnak..." - milyen isteni törvényekre gondolsz?
2012. jan. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
11%

Gondolom provokálásnak szántad a kérdésed, de nem baj.

[link]

2012. jan. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
88%
Tételes felsorolást kértem, nem pedig fogalom-magyarázatot!
2012. jan. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
6%

Kérni a közértben kell barátom, de ott meg fizetni kell.

Megadtam amire kíváncsi voltál, ott pedig szerepel minden információ.

2012. jan. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!