Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Egyetértetek azzal, hogy a...

Egyetértetek azzal, hogy a liberalizmust akárhogy csűrjük-csavarjuk, alapvetően egy gonosz és dekadens eszme marad?

Figyelt kérdés
2012. jan. 19. 17:46
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
89%

Ez meg egy olyan hely, ahol emberek elvileg értelmesen vitáznak dolgokról. Erre te képtelen vagy, ehelyett mindenféle irreleváns dologra hivatkozol.


Egyébként tényszerűen nem igaz, hogy a liberalizmus nem ismer el bizonyos isteni törvényeket, mivel ezek komoly átfedést mutatnak a liberalizmus által preferált társadalmi normákkal. Pont ezért kérdeztem, hogy mely törvényekre is gondolsz? Látom, hogy nem megy a dolog. Mind1...

2012. jan. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim válasza:
54%

Mondok egy érdekeset!

Egy kutatócsoport egereken kísérletezett, berakták őket egy teljesen normál körülményekhez hű laboratóriumba, éldegéltek szépen az egerek míg nem túlszaporodtak(hely szűkében). És mi történt? Bebuzltak Xd

Valószínűleg azért, hogy ne szülessen több egyed.

Egyszerűen az evolúció szépen lassan évmilliók során beleépítette ezt a reakciót genetikájukba. Csak az a gond ,hogy nem csak az egereknél lehet ezt észrevenni XDXD

(valószínűleg minden egyes emlős rendelkezik ilyennel) igen az emberre céloztam.

No mind1 ezzel csak azt akartam nektek bebizonyítani ,hogy az ember akárhogy akar a természetes és évmilliók alatt az evolúció által kialakított dolgok ellen szánalmas társadalmi berendezkedési stb. teóriával küzdeni nem fog sikerülni. Ez a hűhhdejóóóó liberalizmus mit is támogat? a melegházasságot! és még sok más olyan dolgot ami szembe megy minden természetes és logikus dologgal.

Am meg nem vagyok semmilyen eszmének pártja ,se kommunizmus, se kapitalizmus, még a demokráciának se. Mivel ezek eszmék, utópiák.

A természet majd szépen lerendezi a dolgokat. Az embernél ,majd a 3. világháború azt csókolom! Xd

Sorry ha vkit megsértettem ezzel,de így látom logikusan ez a véleményem. De am most jut csak eszembe ha nagyon durván belegondolok a liberalzmus már maga a természet vissazvágása hehehe XD Rohadík vagyok!

Kicsit érthetetlen lett.

2012. jan. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim válasza:
54%

Ja igen még kiegészíteném annyival, hogy akkora ökörség ilyen dolgokról vitatkozni, hogy eszméletlen. Ez körülbelül ,olyan dolog mint a mértékegységek. Pl a liter, méter stb. stb. Csak az ember találta ki. Nem valós dolgok csak arra jók, hogy felosztjuk vele az egyes dolgokat, távolságot, időt stb. Amiről ti vitázgattok az meg speciel az embereket akarja felosztani, osztályozni, meghatározni.

Most jöhetne a válasz, higy "hiszen ezek szerint élünk". Felteszem a kérdést tudnánk nélküle élné. Igen!!!

Előbb utóbb mindegyik megbukik. Helyébe egy még szélsőségesebb lép, ami szépen van csomagolva!!!!!

Személy szerint úgy gondolom a tökéletes társadalmi forma az amikor az ember együtt él a természettel. Az erős vadászik, a gyengébb halászik gyűjtöget stb az okosabbak,tapasztaltabbak,vagy idősebbek pedig vezeti a népet.Minenki úgy ,ahogy őt a természet megáldotta. A férfiak NŐKKEL hálnak!! Igen mint az ősembernél EZ LENNE A MI TERMÉSZETES TÁRSADALMI FORMÁNK!!! Csak ugyebár a technika, orvostudomány stb iszonyatos fejlődése miatt az életminőség javult és a létszám "picit" :D megemelkedett. így ez a forma életképtelenné vált.

Na de ki a tököm menne már vissza a barlangba nem ???XDXD

2012. jan. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Nem provokatív a kérdező, főleg a mostani világban Az erre éretlenek liberalizmus helyett szabadosságot értenek és ebbe minden ocsmányság belefér. Már nincsenek korlátok, nincs jóérzés, csak az egyén szabadossága, ami a bűnözésnek is melegágya. Az évezredek alatt kialakult rend és biztonság felbomlása. A liberalizmus nem szabadság hanem anarchia leginkább. Ez pedig előbb - utóbb katasztrófába vezet. Igazából az a szabad ember aki a társadalom korlátait tudomásul tudja venni és abban a világban szabadon él.Így éltem és mindig boldog voltam munkahelyemen és mindenhol ahova vendégként is eljutottam bármerre a világon. Igaza van a kérdezőnek, aki ember ismerje meg lehetőségeit, éljen azzal, vagy ott van az őserdő!!
2012. febr. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Még a mostani liberalizmus sem rosszabb mint a középkori társadalmi rendszer mondjuk a földesurakkal vagy az egyházuralommal.


Én nem viselek el identitásformáló erőként semmilyen hagyományt vagy tradíciót úgyhogy én a klasszikus liberalizmusban hiszek.

2019. máj. 14. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Egyébként a rabszolgatartás természetellenes is, a kapitalizmus sokkal inkább természetes, illetve mindenképpen jobb.
2019. máj. 14. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

"Lázadás az ellen a rendszer, társadalmi beállítottság, hagyományhalmaz, mentalitás, kultúra ellen, ami az emberiségnek természetes úton kialakult évezredek alatt."


Akkor a liberalizmus jó dolog.

2019. júl. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

#27

Ellenzékben igen, mert rá tud mutatni a rendszer hibáira. Viszont amikor a hibák kijavítására kerül a sor, ott általában már több kárt okoznak, mint hasznot.

2019. júl. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!