Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek létezik társadalmi...

Szerintetek létezik társadalmi igazságtalanság a családi támogatások területén?

Figyelt kérdés
Személy szerint én minden családi támogatás megadása előtt megvizsgáltatnám, hogy valóban szükségük van-e rá. Az egy-két gyerekesek kevesebbet kapnak mint a 3 gyerekesek, holott lehet hogy az előzőek a körülményeik miatt sokkal több támogatást kaphatnának, mint pl az a 3 gyerekes, akik anyagilag jól állnak, és támogatás nélkül is gond nélkül tudnák nevelni a 3 gyereket.

2012. jan. 20. 08:57
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Rosszul értelmezed, vagy csak rosszul akarod értelmezni?


Ma Magyarországon a kutya nem világosítja fel rendesen a várandós anyukákat, hogy mi jár, mi járhat, minek mi a feltétele. A "mi van akkor ha...." speciális esetekről pedig ne beszéljünk. Se a terhesgondozást végző orvos, se a védőnő, se a munkahely, se az oep, senki nem ad automatikusan egy olyan kiadványt az ember lánya kezébe, amiben ez össze van foglalva. Hiszen nem is tudnak, mert pl. vannak olyan támogatások, amiket az önkormányzat adHAT, van, hogy egy évben többször módosultak a dolgok, stb. Hidd el, soha nem úgy módosulnak, hogy a szegényebb réteg több pénzhez jut.


Ebben a jutalomban nem teljesen értünk egyet. Én kőkeményen adóztam azért, hogy itthon maradhassak gyerekeket nevelni. Én tettem le az asztalra ahhoz, hogy azt elvárjam, hogy valamilyen mértékben támogassák azt, hogy én kiesek a munkaerő piacról. A férjem szintén nem kevés adót fizetett ugyanezért. Akkor ha a gyerek társadalmi érdek is, akkor miért ne várnám el azt, hogy a társadalom is hozzájáruljon a gyereknevelésemhez?

Óriási tévedés, hogy a gyerekgyártásból meg lehet élni. Önmagában a gyerekgyártásból nem lehet.

Én tavaly két gyerek után összesen 87e (gyed a 2. gyerekkel) + 26600 családi pótlék + 20eFt adókedvezményt kaptam, szum: 133,6. Azért, mert dolgoztam előtte (és hangsúlyozom: adóztam nem keveset) és a férjem fizetéséből az adókedvezményt érvényesíteni tudtuk (jelenleg dolgozik és adózik nem keveset). Ha nem dolgoztam volna, vagy nem eleget, akkor 25+26,6+ 20 = 71,6(ha apa min. br.100at keres!, ha nem, akkor csak 51,6eFt). Hol lehet ebből megélni?

2012. jan. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Ebbe a meddő "vitába" is belemehetünk.


Mit is nem támogatunk?


A meddőség okának a kivizsgálása ingyenes (pl. petevezeték átfújás, spermavizsgálat, hormonszint vizsgálat stb.), akár többször is. Ezek mind-mind tb. által finanszírozott történetek. Nekem ezekre egyáltalán nem volt szükségem.


Ha kiderül mi a baj, mint a legtöbb betegségnek, ennek is a gyógyszeres kezelésének egy részét fizeti az állam. Újabb állami kiadás, ami ő kap, én nem. (Itt azért az öngondoskodás belejön a képbe: ha lenne mindenkinek saját EP számlája, akkor arról tudná fizetni 20%-al olcsóbban a gyógyszereket, ami 20%-ot szintén az állam ad.)


Inszemináció, lombik: ezeket egy ideig fizeti a tb. (ha jól tudom a lombikból 3-at, inszemből talán 6-ot, de ebben annyira nem vagyok otthon). Ezek sem két forintos történetek, amiket ő kap, én nem.



Egyébként meg pont rossz a meddőség-családi támogatásokat a mérleg két nyelvére rakni, hiszen te pont azt mondod, hogy támogassuk jobban a meddőség kezelését, ugyanakkor vegyük el a családi támogatásokat. Ha a meddőség kezelésére nincs pénze valakinek (mert azt azért mindenki tudja, hogy még így sem két forint), akkor honnan lesz utána pénze felnevelni a gyereket??

2012. jan. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Látom a lényeget nem akarod megérteni. Azok is adóznak akiknek lehet hogy soha nem lesz gyerekük, és az ő adójukból van a családok támogatása is, tehát nem konkrétan a te saját adódból, hanem a közösből kapod. Vannak akik sosem dolgoztak csak szültek és szültek, tehát sosem adóztak, mégis kapnak támogatást a gyerekre. Akkor hogy van ez?
2012. jan. 20. 13:52
 14/19 A kérdező kommentje:
Az pedig hogy akinek nincs pénze a lombikra, az hogyan akarná felnevelni utána??? A meddők már a gyerek megszületése előtt költenek rá, arra hogy lehessen. Ami vagy sikerül vagy nem. Tehát azoknak akiknek szerencsére természetesen sikerül az hogy gyerekük legyen, ők nem fizetnek azért hogy gyerekük lehessen, hanem csak egy kellemes estét töltenek együtt a társukkal :-)
2012. jan. 20. 13:58
 15/19 anonim ***** válasza:

Igen, az ő adójukból is kapok. Mint ahogyan jó pár éve valószínűleg az én adómból te is kaptál. És valószínű az én gyerekem adójából mindketten kapunk. Ez nagyjából egyensúlyban van, szerintem.

A meddőségi kérdésnél szerintem nem ugyanaz a két dolog. Ő fizetett+ az állam fizetett = vagy van gyerek vagy nincs

Én nem fizettem, de az állam sem fizetett = van gyerek.


Na, a szülő nőnek alanyi jogon járó juttatásokban maximálisan egyet értünk :)

Ez havi 25eFt, a gyerek 3 éves koráig. Ennyit kap ma egy nő, ha gyereket szül ha 0 napot dolgozott, de az a nő is, aki volt olyan szerencsétlen, hogy csak 364 napot tud felmutatni az elmúlt két évből (a többi év a kutyát nem érdekli, lehet, hogy előtte 10 évig milliókat adózott....). Ez úgy rossz, ahogy van. A 0 naposat egyáltalán nem kéne támogatni, aki viszont valamicskét dolgozott, de nem eleget, annak ne 25eFt-al szúrjuk már ki a szemét, mert ez pont a gyerek költségét fedezi, miközben ő kiesik a munkaerő piacról.

2012. jan. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Még valami megint eszembe jutott, hogy miért "járjon" nekem: Több az esély egy olyan ember adózó kenyérkeresésére, aki már tett valamit le az asztalra, mint aki semmit nem tett le, csak a tenyerét tartja.
2012. jan. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Szép és logikus gondolat az hogy szaporodjunk, hogy legyen aki majd fizeti a nyugdíjam. Félve kérdezem: mi arra a garancia hogy a következő generáció tagjai dolgozni fognak? Ugyanis a jelenlegi generációnak sincs munkája, mert nincs munkahely. 20 év mulva majd lesz? Szóval az hogy azért sokasodjunk hogy legyen aki majd fizeti a nyugdíjakat, nem más mint szerencsejáték. És mégis sokan ész nélkül bedőlnek ennek a szövegnek.
2012. jan. 20. 14:57
 18/19 anonim ***** válasza:
Az állam hosszútávú fennállásának a feltétele, hogy mindig legyen egy újabb generáció. Aki gyereket, gyerekeket nevel fel az a személy hozzájárul az állam későbbi fennállásához. Így egyáltalán nem igazságtalan a gyermekesek támogatása sőt teljesen logikus. Személy szerint nekem egyébként nincs gyerekem és nem tudom ,hogy lesz e valaha. Így csak sejthetem ,hogy micsoda munka lehet felnevelni egy gyereket, miközben én magam a kisujjamat se mozdítom az ország hosszútávú működésért, már ezért is jár a kompenzáció a gyerekeseknek. Aki többet tesz valamiért vagy dolgozik valamiért annak több is jár, az lenne az igazságtalan és logikátlan ha nem így lenne. Igen egy fajta kompenzációról beszélünk ami a plusz munkáért jár, hiszen aki gyereket nevel az plusz munkát végez azokhoz képest aki nem. Nem kell a puszta logikára épülő rendszert társadalmi igazságtalanságnak hívni.
2012. jan. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Egyébként az eredeti kérdésre válaszolva, a szegényebb gyermekesek több támogatást kapnak. Például gyermekvédelmi támogatás(az is pénz),de a gyerekük az egyetemen is előnnyel indul a felvételin(+40 pont), sőt ha felveszik pluszba kapnak szociális ösztöndíjat rendszeresen. Ezeket a gazdag gyerekek nem kapják meg.
2012. jan. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!