Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért olyan jó barátaink a...

Miért olyan jó barátaink a Lengyelek? Linkelne valaki valamit róluk?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

sosem voltam jó történelemből,de ezt illene tudnom mire véljem ezt a nagy barátságot


2012. jan. 23. 03:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Bem - 1848 - lengyel volt, es a lengyel csapatokkal sokaig egyutt harcoltak a magyarok. Innen ered a "Polak-wenger dva bratanki..." mondoka is. Bocsanat, nincs lengyel betukeszletem sem.

Aztan a lengyelek - es a csehek is - nagyon-nagyon megutaltak minket 1968-ban (sajnos igazuk volt, akkor is, ha nem tehettunk rola - mert nem kialltunk mellejuk, hanem ellenuk fordultunk.)

2012. jan. 23. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
ne keverd össze a lengyel radikálisokat az átlag emberrel...1ébként Mo ragaszkodik h ez meg ez a nép mekkora haverunk aztán sok helyen útálnak mint a ..........
2012. jan. 23. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a lengyel-magyar perszonálunióhoz köthető az eredete.
2012. jan. 23. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Antimod ***** válasza:
84%

Ma sem utálnak minket a lengyelek, sőt... az egyetlen nép a környéken, ahol meleg fogadtatásban részesülünk, ha meglátogatjuk őket.

Tény, hogy a 68-as események nem tettek jót a megítélésünknek, de sokkal több a közös jó élmény, mint a rossz.


Üdv!

Leftlegged Player :)

2012. jan. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
32%
a lengyelek is kb akkora barataink mint pl az osztrakok akiket ugye nagy vaganyan sogorozunk...csak azt nem tudom minek???!!!mivel le s szarnak minket.....elhinni is nehez hogy volt olyan a tortenelemben hogy magyarorszag es ausztria egyutt tolta...........meg ez amugy ilyen magyar betegseg hogy mi azt hisszuk hogy ezze meg ezzel meg ezzel a neppel mekkora haverok vagyunk.........kb mint a vilaghires magyar vendeglatas.....arra is csak mi mondjuk meg gondoljuk ezt.......barki kulfoldit megkerdeznel senki nem lat semmi extrat a magyar vendeglatasban,mivel a kulfoldiek segget mashol is kinyaljak....
2012. jan. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, hogy honnan jön ez a barátság, de tény és való: létezik.

Én többször is beszéltem már lengyelekkel, és voltam lengyelországban is, és tényleg barátnak tartanak minket.

Talán a történelmi hasonlóságok miatt vagyunk olyan jóban.

2012. jan. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Igazából én sem értem, hogy miért pont a lengyelek. A Nagy Lajos féle perszonálunió nekik nagyon nem jött be, meg is öltek jó pár magyar, a Jagelló féle meg vitatható, hogy nekünk, hogy sikerült. Elég sokat háborúztunk velük is, kb. mint más népekkel. Attól, hogy ők szimpatizáltak az ún. szabadságharcainkkal, néha segítettek is még azzal se biztos, hogy jól jártunk. Ma meg ezek a dolgok szerintem az átlag lengyelt nem nagyon érdeklik(ezt külföldi munkánál lehet jól észrevenni, ahol a lengyel a legösszetartóbb, bár kinek mi a tapasztalat). Szerintem akik igazán szeretnek minket azok a Balti-államok, meg mondjuk a finnek, mégis méltatlanul elfelejtjük őket.
2012. jan. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Antimod ***** válasza:
0%

1956-ban is szolidaritás volt a lengyel felkeléssel, majd ők a magyar forradalommal. Rengeteg lengyel menekültet is befogadtunk.


Üdv!

Leftlegged Player :)

2012. jan. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi az ekezetekert, nem magyar a billentyuzet.

A masodik vilaghaborus esemenyeket meg nem emlitettetek. Teleki nem kis batorsagrol tett tanubizonysagot, amikor megtiltotta Hitlernek a nemet csapatok magyar vasutvonalakon valo szallitasat Lengyelorszag iranyaba. A Teleki-kormany ezt a nemzeti becsület kerdesenek tekintette. Tovabba Magyarorszag a nemet-szovjet egyidejü tamadaskor megnyitotta hatarait a lengyel menekültek szamara (csak deli iranyba tudtak menekülni), igy sok tizezer lengyel talalt menedeket nalunk a haboru ideje alatt.

2012. jan. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kerdezö, kertel linket is:

[link]

2012. jan. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!