Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek jelenleg az...

Szerintetek jelenleg az emberiség fejlődik vagy már inkább a hanyatlás korszakában élünk?

Figyelt kérdés
Tízezer év alatt eljutottunk a a kőbaltától a mikroprocesszorig, a sámánizmustól az ésszerű tudományig és immáron az egész bolygót uraljuk. Vajon juthatunk-e ennél is tovább (pl. egységes emberiség, világűr gyarmatosítása) vagy inkább társadalmi, erkölcsi hanyatlásra számíthatunk (növekvő szociális különbségek, kapzsiság, züllöttség) és a rendszer belülről fog "szétrohadni"? Esetleg vannak-e más elképzeléseitek?
2011. júl. 16. 13:36
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem hanyatlik, mert az ember elpusztítja önmagát.
2011. júl. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
96%

"növekvő szociális különbségek"

EZ azóta van mióta az őskorban valaki azt mondta, hogy ez az enyém és nem a közé.


Fejlődni természetesen fejlődik. (tudomány, technika, stb)

Társadalmilag hanyatlik e? EZ egy jó kérdés. Mihez viszonyítva. Mi volt a jó társadalom, erkölcs.

2011. júl. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:

Ezt ajánlom figyelmedbe.


http://www.youtube.com/watch?v=r18QlCPfGrg


Idő kérdése, hogy a gyakorlatban is kiderüljön, hogy a számítások beválnak-e?

2011. júl. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:

Szerintem a "nyugati" civilizáció a válság előtt elérte a csúcspontját, és jelenleg hanyatlik.

Keleten Kína, és India még felemelkedőben van, de húsz-harminc év mulva hasonló problémáik lesznek, mint Europának.

Öszességében az emberi civilizáció szerintem hanyatlik, mert felélte, feléli az erőforrás, és nyersanyagkészleteket.

A jelenlegi életmód nem fenntartható, egy nagy technoogiai, életmód, és szemléletváltásra van szükség.

Lényegében ennek a sikerességétől fog függeni a következő néhány évtizedben az, hogy mi lesz a sorsa az emberiségnek.

Elég sok forgatókönyv elképzelhető.

Ha találgatnom kellene, akkor én azzal az időszakkal vonnék párhuzamot, amikor a Római Birodalom összeomlott, és Európára rborult a sötét középkor.

Szerintem egy újabb sötét korszak következik, de mint történt akkor, ez nem jelenti az emberiség végpusztulását, hiszen mi is itt vagyunk.

2011. júl. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:

civilizációk jönnek-mennek

ha nem tudja magát fékezni az emberiség, akkor kihal.

jogosan

2011. júl. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
83%
Egyértelmű a hanyatlás. Ehhez hozzájárul az orvostudomány is, ami megállította, megfordította az evolúciót azzal, hogy minden, még az életképtelen egyedek is életben maradnak és örökítenek.
2011. júl. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
Szerintem erős hanyatlást élünk meg. A felszíni vizek már ihatatlanok a klíma élhetetlen. Hatalmas az Uv sugárzás és a hőség. Az emberiség hamarosan kihal.
2011. júl. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
9%
Hát igen az embernek mindig kelet egy ellenség háborúk mindig voltak vannak és lesznek egy re fejlettem fegyverekkel képzeljétek el ha Hitlernek lett volna atombombája lehet hogy az egész emberiség elpusztult volna!
2011. júl. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
16%

"hogy minden, még az életképtelen egyedek is életben maradnak és örökítenek.

"


ezt ki fogja eldönteni?

te?

akkor talán jobb is, hogy kihalunk...

2011. júl. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondolom, hogy kihalna az emberiség, hacsak nem tör ki atomháború, de talán még akkor sem halna ki teljesen.

Abban azonban szinte biztos vagyok, hogy a mai életvitel nem fenntartható, és nem is tehető azzá.

Szerintem hatalmas visszaesés lesz, de egyes régiókban meg fog maradni, sőt tovbb is fejlődik a technologia.

Miközben általános visszaesés lesz.

2011. júl. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!