Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Egy semmit nem dolgozó iskola...

Egy semmit nem dolgozó iskola igazgató miért keres ennyit, miért kap ennyi jutalmat? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Baranya megyében élek, itt dolgozom egy iskolában irodai részen. Azt nem szeretném leírni melyik iskolában. Nem rendes diákok járnak ide, hanem hátrányos helyzetűek, némelyik osztályba értelmi sérültek. /Hozzáteszem én normális vagyok:)/

Az igazgató egy 40-es éveiben járó nő. Minap a kezembe került a fizetési papírja, mert le kellett fűznöm, és elég szép összeget kap, 300-at havonta. Ezzel még nem is lenne gondom. De az amit tesz érte... 1 héten max 3x jár be az iskolába, akkor is fél órára, pár papírt aláírni, majd hazamegy. Ha megbeszél egy időpontot egy szülővel, nem jön be időre, késik 1 órát, vagy egyáltalán be sem jön. Nem ismeri az osztályokat, nem tudja ki melyikbe jár. Ma közölte, h a héten már nem jön be, oldjuk meg vhogy a sulis dolgokat. Utána az is kiderült, h következő héten sem lesz, mert síelni megy. Értekezletekre nem jár be már fél éve. 1 héten kb 3-4 órát van összesen a suliban.

Akkor miért is kap 300at havonta? A semmiért? Ráadásul a "jó" munkájáért 1 évben 2x kap 250 ezres jutalmat. Év elején pedig egy szép 100 ezres kajajegyet kapott ajándékba. Plusz fizetik az üzemanyagot is, mert 10km-ről jár be. Ez nem mocsokság egy kicsit?

Mielőtt félreértés lenne, NEM általánosságban van bajom az ilyen végzettségű/foglalkozású emberekkel, hanem csak vele. És akkor még fel van háborodva h kevés a fizetése, és nem tud megélni belőle?

A kormány az ilyeneket miért nem ellenőrzi?

Előre is köszönöm a véleményeiteket! /Bocs ha rossz kategóriába írtam/



2012. febr. 22. 12:34
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Amúgy 36/N. Lemaradt:)
2012. febr. 22. 12:35
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
eleg szomoru ha ez tenyleg igy van. sajnos sok semmirekello ember van sokszor magas beosztasban es veszik fel a nagy penzeket a semmiert. amugy szerintem egy iskolaigazgatoi poszt nem tavmunka, igen is bent kell lenni. jobb heleyken az igazgato is tanit.
2012. febr. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Neki nincs osztálya, és nem is tanít semmit. Az az egy dolga lenne, h bent legyen az iskolában. De sajnos erre sem sokszor van példa:/
2012. febr. 22. 12:44
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Az én sulimban az igazgató szinte mindig az iskolában volt.Voltak neki órái is tehát tanított is rendesen.És volt 2 igazgatóhelyettes is.
2012. febr. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Hát igen, ez lenne a normális. Helyettes nálunk is van, de vannak olyan papírok amiket csak az igazgató írhat alá, így hiába van helyettes:/
2012. febr. 22. 12:55
 6/19 anonim ***** válasza:
Nekem erről az a főorvos jutott eszembe, aki kb. 2 órát van bent, és akkor is csak azért, hogy az asszisztensei által elvégzett vizsgálatok után a papírokat lepecsételje. Persze idáig is el kell jutni, meg nem tudhatom mit csinál a nap többi részében, nem is akadok ki rajta, csak érdekes.
2012. febr. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Andizsuzsi ***** válasza:
17%

Ne haragudj, de nekem nagyon nem kerek ez a történet. Én iskolatitkár vagyok. Ha az igazgató (vagy bárki) jutalmat kap, azt a fenntartónak jóvá kell hagynia. A gazdálkodásról félévkor, hármomnegyed évkor és év végén beszámolót kell készíteni, amit nem csak az önkormányzathoz, hanem az Államkincstárhoz is be kell nyújtani. Azt, hogy mennyi kafetériára jogosult, szintén a fenntartók határozzák meg. A munkába járás költségét gondolom mindenkinek fizetik - kötelező. Ne értsd félre, én nem az igazgatódat akarom védeni, de így azért nem korrekt, amit írtál.

Az meg, hogy a te iskoládba nem rendes gyerekek járnak, de te normális vagy... Téged minősít.

Az én iskolámban is vannak értelmi fogyatékosok is, hátrányos helyzetű gyerek meg mindenhol van, az csak a család anyagi helyzetén múlik, de azért hozzánk rendes gyerekek járnak.

2012. febr. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Andizsuzsi ***** válasza:
41%
Utánanéztem a jogszabályban. Olyan nincs, hogy az igazgató nem tanít. A legnagyobb létszámú iskolában is 2 óra kötelező tanítási óra van, a létszám csökkenésével arányosan nő az óraszám.
2012. febr. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Andizsuzsi:

Először is, azért írtam h ide hozzánk értelmi sérültek, és hátrányos helyzetűek járnak, mert ez egy kisegítő iskola, ide nem járnak úgymond "normális" gyerekek.

Az meg h itt vagdalkozol a minősítő szövegeddel, Téged minősít.

Igazad van abban amit írtál a leadandó papírokkal kapcsolatban. Az igazgató dolga lenne ezeket is megcsinálni. Elárulom az utóbbi időkben ezeknek több mint a felét nekem kellett megcsinálnom. Persze úgy h közöm nincs nekem ezekhez, nem ez a dolgom. Természetesen ha nem jó, mert miért is lenne jó ha egyszer nem vagyok képben a gazdálkodással, akkor én vagyok lecseszve, mert h miért nem csináltam meg. Jah és azokat a papírokat, amiket csak az igazgató írhatna alá, néha nekem kell aláírnom az ő nevében. Nekem ez sem tetszik.

Nem a kafetérián volt a hangsúly, és nem az utazás térítésen. Az a legkevesebb.

De pl sztem Neked sem tetszene az, h Te reggeltől estig pörögsz az irodában, mert a nyakadba szakad más dolga is, a kedves főnököd meg nem jár be.

2012. febr. 22. 14:04
 10/19 anonim ***** válasza:
Ahhoz hogy valaki feljusson a ranglétrán ahhoz sokat kell dolgozni.Ha a ranglétra csúcsán akkor még többet kell dolgozni.Persze vannak kivételes esetek amikor valaki a csúcson kevesebbet dolgozik mint az alján dolgozott.
2012. febr. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!