Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Egy semmit nem dolgozó iskola...

Egy semmit nem dolgozó iskola igazgató miért keres ennyit, miért kap ennyi jutalmat? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Baranya megyében élek, itt dolgozom egy iskolában irodai részen. Azt nem szeretném leírni melyik iskolában. Nem rendes diákok járnak ide, hanem hátrányos helyzetűek, némelyik osztályba értelmi sérültek. /Hozzáteszem én normális vagyok:)/

Az igazgató egy 40-es éveiben járó nő. Minap a kezembe került a fizetési papírja, mert le kellett fűznöm, és elég szép összeget kap, 300-at havonta. Ezzel még nem is lenne gondom. De az amit tesz érte... 1 héten max 3x jár be az iskolába, akkor is fél órára, pár papírt aláírni, majd hazamegy. Ha megbeszél egy időpontot egy szülővel, nem jön be időre, késik 1 órát, vagy egyáltalán be sem jön. Nem ismeri az osztályokat, nem tudja ki melyikbe jár. Ma közölte, h a héten már nem jön be, oldjuk meg vhogy a sulis dolgokat. Utána az is kiderült, h következő héten sem lesz, mert síelni megy. Értekezletekre nem jár be már fél éve. 1 héten kb 3-4 órát van összesen a suliban.

Akkor miért is kap 300at havonta? A semmiért? Ráadásul a "jó" munkájáért 1 évben 2x kap 250 ezres jutalmat. Év elején pedig egy szép 100 ezres kajajegyet kapott ajándékba. Plusz fizetik az üzemanyagot is, mert 10km-ről jár be. Ez nem mocsokság egy kicsit?

Mielőtt félreértés lenne, NEM általánosságban van bajom az ilyen végzettségű/foglalkozású emberekkel, hanem csak vele. És akkor még fel van háborodva h kevés a fizetése, és nem tud megélni belőle?

A kormány az ilyeneket miért nem ellenőrzi?

Előre is köszönöm a véleményeiteket! /Bocs ha rossz kategóriába írtam/



2012. febr. 22. 12:34
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Mert pártember. Benyomták a székbe, aztán szevasz.
2012. febr. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Andizsuzsi ***** válasza:
33%
Az igazgató dolga lenne ezeket is megcsinálni - nem, ez a gazdaságis dolga lenne. Nálatok nincs? Te mit csinálsz ott? És igen, a kisegítő iskolába is normális gyerekek járnak, ők fogyatékosok. És pörgök én is ezerrel, és sokszor van gondom nekem is a főnökömmel, de eszembe sem jut ország-világ elé kitálalni.
2012. febr. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
73%

"Utánanéztem a jogszabályban. Olyan nincs, hogy az igazgató nem tanít. A legnagyobb létszámú iskolában is 2 óra kötelező tanítási óra van, a létszám csökkenésével arányosan nő az óraszám."


Bzmeg! Hadd ő tudja már jobban, az ő munkahelyén, hogy van ez és ne te 200kmről!

2012. febr. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg furcsa hozzáállás. A mi főnökünk éjjel-nappal benn van a suliban, reggel már 7óra negyed 8-kor, de 4-5 óra előtt sosem megy haza. Nyúzott is, látszik rajta, hogy sokat dolgozik. Úgy látszik, mégiscsak sok pénz van ott Baranya megyében, nálunk ennyi fizetést nem kap, pedig 1200 gyerek jár ebbe az iskolába. Biztos valakinek a valakije.
2012. febr. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Andizsuzsi ***** válasza:
40%
Ne engem szapuljatok, minden iskolaigazgató közalkalmazott. Annyi a fizetése, amennyi a bértábla alapján neki jár. Nem több, nem kevesebb. Azt, hogy mennyit van ment az iskolába, nyilván nem tudom, 200 km-rel odébbról, de azt, hogy milyen jogszabályok vonatkoznak rá, hidd el, hogy igen. Minen iskolát a fenntartó felügyel, sőt most már a kormányhivatal is. Lehet valakinek a valakijét iskolaigazgatónak kinevezni, de onnantól kezdve rá is a közalkalmazotti és a közoktatási törvény vonatkozik. Nem hiszem, hogy olyan faszányosan áll bármelyik önkormányzat is, hogy lapátolja bele a pénzt az iskolába. Inkább ennek az ellenkezője igaz sajnos.
2012. febr. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

andizsuzsi, visszavehetnél a goromba, kioktató stílusból. a kérdező hsz-eiben nem látok semmit, amivel okot adott volna erre.


az " ő normális"-t sem úgy értette, ahogy a szemére vetetted.


ha meg nem tetszik a topik vagy nem hiszed el , amit mond, nyugodtan írhatsz más kérdésekhez, van itt még bőven..

2012. febr. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Andizsuzsi ***** válasza:

" ő normális"-t sem úgy értette, ahogy a szemére vetetted - Nem rendes diákok járnak ide /Hozzáteszem én normális vagyok:) ???

Egyetlen gorombaságot sem írtam, és lehet, hogy kioktatásnak tűnt, de csak tényeket írtam. És még csak nem is írtam le a saját véleményemet. De azt nem tudtam, hogy egy kérdésre csak azok válaszolhatnak, akik az abban foglaltakkal egyetértenek.

2012. febr. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

na ne forgasd már ki az én szavaimat is, ki mondta, hogy egyet kell értened és csak akkor irhatsz ?

a gond a stílussal és a vitakultúra hiányával volt.


és nem hogy egy ,de több gorombaságot is írtál.

2012. febr. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
na, köszönöm, hogy levették.
2012. márc. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!