Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha valaki kinyilvánítja a...

Ha valaki kinyilvánítja a magyarságát arra miért mondják rá, hogy hülye agyatlan tinédzser meg stb?

Figyelt kérdés

Szóval ha az interneten van a Nagy-Magyarországhoz kapcsolódó kérdés vagy bármi hasonló tuti,hogy akad egy komment ,hogy biztos csak valami hülye gyerek vagy meg ilyenek.

Vagy ha valakinek nagy a magyarságérzete szintén, már-már elítéli a társadalom.

Meg ha most egy 16 éves írja akkor is mi van?

Szerintem jó dolog,hogy így látják a mai fiatalok, jobb mintha leszarnák,hogy honnét származnak.

Az olyan hozzászólásoknak is mi értelme,hogy remélem,hogy csak egy hülye 16 éves vagy...miért ha 26 éves lesz akkor már azt fogja gondolni,hogy igen helyes ami történt pl. 1920-ban.?!

Vagy ez,hogy van?

De itt most nem csak Nagy-Magyarországról van szó ezt csak konkrétumként mondom.



2012. márc. 2. 14:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Azért a magyarság kinyilvánítása és a téveszmék hajszolása között óriási különbség van. Én is kinyilvánítom a magyarságom, hiszen magyar vagyok, de eszem ágában sincs trianonozni, hogy a példádnál maradjunk. A világháborút elvesztettük (mindkettőt!), a világ továbblépett, fejlődött, nekünk is a jövőt kellene nézni a múlt helyett.
2012. márc. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%

Azért mert hülyék az emberek... Az USA-ban természetes, hogy minden háznál ott a zászló. Nálunk már az MDF kormány idején az SZDSZ magyarkodónak tekintette azt, aki bármilyen kis mértékben használta a nemzeti színeket a nemzetközi sportversenyeket és az állami ünnepeket kivéve, valamit azokat is kinették, akik magyaros cuccokat (ruhák, tárgyak) használtak (az ünnepeken viselt népviseletet leszámítva). Így maga az SZDSZ tette úgymond szélsőjobbossá az összes magyar szimbólumot. Akkor még nem volt jellemző az árpásávos lobogó, sem a trianonozás. Elég volt egy egyszerű ősmagyar stílusú ruha viselése egy képviselő részéről, ahhoz, hogy röhögjenek az emberen.

Jó ehhez az is hozzájárult, hogy az MDF a Horthy rendszer felé kacsintgatott, de a szadesz meg a szélsőségesen liberális lett 1994-ig, amitől számítva összeborult a komcsikkal. Magyarul a szadesz egy olyan liberális-kozmopolita eszmét képviselt nemzeti szimbólumok nélkül, ami tőlünk nyugatra, sőt keletre is csak egy elenyészően szűk kisebbség hangja.

A Trianonozás meg azért jött, mert mind Romániában, mind Cseh(Szlovákiában) a rendszerváltás után felerősödtek a magyarellenes politikai hangok, tehát ők kezdték előbb a dolgokat, és nem mi kezdtük előbb a trianonozást.

2012. márc. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%

Mert nem attól leszel magyar, hogy vered a melledet, és a nagyvilágba kikiáltod, hogy te magyar vagy. És nem is attól, hogy hangsúlyozod, hogy a magyarok nem hibáztak sose, hanem ellenünk áskálódtak, összeesküdtek, és mi csak áldozatok vagyunk - mi ártatlanok vagyunk mindenben, mert mi magyarok vagyunk. Ugyanis van különbség hazaszeretet és sovinizmus között. Az egyik erősödik, a másikat remélhetőleg kinövi.


Ha idősebb vagy, feltételezhetően többet olvasol, többet tapasztalsz, rájössz, hogy a dolgoknak sosem egy oldala van, és nem lesz annyira egyoldalú véleményed, mint amilyeneket sokan itt hangoztatnak.

2012. márc. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

Én eleve nem is értem, mi az hogy a "magyarság kinyilvánítása". Én csak úgy élem egyszerűen, szürkén az életemet, próbálok jobbítani, amin lehet, de valahogy nem szoktam magyarságot kinyilvánítani. Akik ezt így programszerűen csinálják, azoknál szerintem nincs rendben valami. Ahogy az első válaszoló írta, többnyire megkérdőjelezhető, téves eszméket abszolutizálnak, és a magyarság kizárólagos, egyetlen lehetséges gondolkodásmódjaként hirdetik őket.


Ami a kor kérdést illeti, előfordult már, hogy én is beszóltam e miatt. Nem az a baj persze, hogy valaki 16 éves, hanem az, ha ez olyan nagyon lerí a kérdéséről vagy a válaszáról. És ezt se személyesen neki rovom fel, hanem csak ledöbbenek azon, hogy a történelmi tapasztalat mennyire nem hagyományozódik ma át sem az iskolában, sem a családokban. Mert hát akinek van egy kis ici-pici történelmi háttere vagy tapasztalata, az nem kérdezgeti folyton, hogy visszaszerezhetjük-e az elcsatolt területeket. És nem állít olyasmit, hogy a Kádár-korban Magyarországon a 70-es, 80-as években véres terror tombolt. Ilyesmikből én messziről felismerem, hogy egy nagyon fiatal, tapasztalatlan, és nem kellően felvilágosított ember ír. És ha még ehhez pimasz is, és agresszíven nyomja a szövegét, akkor előfordul, hogy érvként utalok a korából eredő korlátaira.

2012. márc. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem minden magyar kinyilvánítja a magyarságát, nagyon kevesen tagadják le. Csak sokan exhibicionista módon teszik ezt, ez engem is zavar. Nekem is van itthon egy szép Nagy-Magyarország fatáblám a falon, de szerintem az már túlzás, amikor valakinek minden pólóján, az övcsatján, a laptopján, az autóján, a kulcsán, a sapkáján, a nemtudoménmin ott virít egy matrica, sokszor elég igénytelen módon. Ez nem magyarság kinyilvánítás, hanem kisebbségi komplexus, hogy csakazértis megmutatjuk mi volt nekünk.
2012. márc. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
49%
Mert manapság büdösnáczifasczista vagy, ha ki mered mondani azt a szót, hogy "nemzet". A kommunista idők óta csak "nép" van, és azóta is ez a mentalitás hódít.
2012. márc. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Zimalion válasza:
69%
Mi magyarok olcsón megúsztuk trianonnál. Van hazánk. Ott van példának Asztrahány állama. Évszázadokig külön állam volt aztán az oroszok beolvasztották magukba és ennek már 170 éve. Nekik önálló hazájuk sincs. Trianon volt megvolt. Luxemburg milyen kicsi állam, mégis hol tart. Mi is mennénk előre, ha nem mindenki a trianoni hülyeségen gondolkozna. Ha pedig hülyén nyilvánítod ki a magyarságodat ne csodálkozz, ha hülyének néznek.
2012. márc. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%

"Ha valaki kinyilvánítja a magyarságát arra miért mondják rá, hogy hülye agyatlan tinédzser meg stb?"


Ilyet kizárólag korcsok mondanak. Velük meg nem kell foglalkozni.

2012. márc. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Érdekes gondolkodásmód, hogy az életkor befolyásolja azt, hogy mennyire érzed magad magyarnak. Én ahogy öregszem, egyre többet olvasok, egyre több mindent értek meg a világból, egyre több emberrel beszélgetek, s egyre jobban magyarnak érzem magam. Olyan szinten, hogy a gyerekeimnek is magyar nevet választottam. S egyre jobban felhúzom magam az igazságtalanságokon. Pl.:Benes dekrétum, vagy Trianon. Sőt a nagymamám (82 éves, vagy a nagyapám 85 éves) még magyarabbak mint én. Ugyanis pont az a korosztály, aki mindenét elvesztette, hála Trianonnak, s elszenvedői voltak az ország szétdarabolásának, az üldöztetésnek. Nem ecsetelem a sorsukat, a családunk sorsát, mert horrorba, s thrillerbe illik. S valamilyen furcsa oknál fogva nem bírják feldolgozni, s elfelejteni.

Aki elítéli azokat, akik ragaszkodnak a hazájukhoz, a gyökereikhez, azok tudatlanok, naivok, agyonkímélt emberek. Ez az ő szerencséjük. Mert sok embernek-miután mindenét elvesztette- csak a magyarsága maradt, a hazája, családja utáni vágya, míg a végén ki nem verték azt is belőle, a külföldi nagyhatalmak csatlósai.

2012. márc. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ilyen kérdéseknél mindig azt kell vizsgálni, hogy aki mondja, miért mondja ? Mi az érdeke ? Nyilván azért mondja, mert ő nem magyar, neki a magyarság semmit sem jelent. Tovább gondolkozz magad...
2012. márc. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!