Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek egyszer létrejön...

Szerintetek egyszer létrejön az egységes emberiség és a világbéke?

Figyelt kérdés
2012. márc. 16. 23:45
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Amit mondasz, 80' éve lenin is megpróbálta a kommunizmus eszmélyével egyesíteni. Neki csak oroszországra sikerült ezt kiterjeszeteni( Ekkor még majdnem csak ororszo. tette ki a szovjetúniót) Aztán jött sztálin és a háború. Majd a varsói szerződés által a fél világ egységes lett, akármilyen brutálisan is.
2012. márc. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Lenin korához képest az különbség, hogy akkor melósok tömegei szorgoskodtak a gyárakban, ma pedig futószalag, hipergyors robotkar, és számtech pörög mindenhol. Nincs szükség annyi munkás kézre, mint régen. Ugyanakkor annyi értelmiségire sincs, mint amennyit képeznek.


Az a baj, hogy minden szövetség, az EU, a kormányok, minden profit orientált. A profit egyedüli hátráltatója az emberi tényező. Itt lenne az ideje nem csak a gazdaságoz, hanem az embereket támogatni, erősíteni. De a kommunizmus erre nem válasz.

2012. márc. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Soha! Amióta a világ világ háborúk sokasága tizedelte az emberiséget. A nacionalizmus egyre inkább erősödik mindenütt, ami szintén nem a világbéke irányába hat.
2012. márc. 29. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Amíg háborúval és népirtással akarnak elérni egy szebb jövőt addig biztosan nem. Ezt sokan próbálták már, és hittek is benne. Szóval a mi vagyunk a jók, és elpusztítjuk a gonosz többieket módszer nem jön be. De biztos vagyok benne hogy lenne olyan módszer ami működne. Szerintem még nincs itt az ideje. Minden élőlény a szenvedés hatására fejlődik. Rengeteget kell még szenvednie az embernek ahhoz hogy rájöjjön mi is az a béke, és hogy juthat el oda.
2012. máj. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

19:31-es vagyok.

Annyit még hozzáfűznék hogy te már most kiszállhatsz ebből az egész játékból. Attól hogy mindenki őrült neked nem kell annak lenned. Ha pár ember elkezd békében élni a többi majd elkezd gondolkodni azon hogy hogy jöhetett nekik össze. Előbb vagy utóbb mindenki eljut a békéhez.

2012. máj. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 julimanyus válasza:
Én bízom benne, hogy egyszer lesz! De azt én már nem fogom megélni! Remélem az unokám igen! Én csak álmodom róla :-) De szép lesz.
2012. nov. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!