Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mire jóez a szánalmas hozzááll...

Mire jóez a szánalmas hozzáállás? Miért nem lehet elfogadni, h mások vagyunk?

Figyelt kérdés

"És természetesen azonkívül, hogy az embereknek, az egyes csoportoknak, más a

vércsoportjuk, a fehérjéik, meg a bőrszínük, meg a testalkatuk, meg esetenként a belső

metabolizmusuk, ennek köszönhetően a fizikai teljesítőképességük, várható

élettartamuk, betegségekre való fogékonyságuk eltér, azonban természetesen a liberális

politikai elveknek megfelelően az emberek mentális képességeiben, vagy szociális

viselkedésében semmi genetikailag meghatározott különbség nincs, vagy legalább is nem bizonyítható (igaz ahogy tudom jelenleg hivatalosan ilyen kutatások nem is

folynak), aki mást mond az meg szemét náci, és a liberális demokratikus elvek szerint

szélsőséges esetekben börtönbüntetésre ítélhető!"


Én a fent olvasható szöveg megfogalmazójával teljesen egyetértek!



2012. ápr. 6. 20:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Most miről is van szó??
2012. ápr. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

na azért tisztázzunk egy-két dolgot, bár én sem igazán tudom, hogy miről van szó.


"az egyes csoportoknak, más a vércsoportjuk,"

oké, ez korrekt, több féle vércsoport szerinti besorolás létezik, az ABO a leggyakoribban használt; igaz, vannak A, B, AB és O vércsoportú emberek, ez így korrekt.


"a fehérjéik,"

túl különbözőek nemigen lehetnek, mivel az emberi testet 20 féle aminosav (fehérjék építőkövei) építi fel, ezeknek hatalmas számú variációja lehetséges ugyan és rengeteg mutáció is felléphet; de nemigen fogsz totál új fehérjét találni két ember között, legyen az afrikai vagy ázsiai; maximum a működésük, sűrűségük eltérő.


"a belső metabolizmusuk"

minden embernek ugyan olyan (pl ATP-t használ fel, mint energiaforrás ésatöbbi), ebben lényeges különbségek nem adódnak ember és ember között.


"a fizikai teljesítőképességük, várható élettartamuk, betegségekre való fogékonyságuk eltér"

ebben rengeteg faktor közrejátszik, mind a genetika, mind a környezet, ezt nem lehet csak a vércsoportra, fehérjékre, bőrszínre, testalkatra vagy éppen a belső metabolizmusra fogni; ezek a tulajdonságok komplex dolgok, nem lehet őket ilyen egyszerűen bekategorizálni. a fizikai teljesítőképesség edzéssel kitolható akárkinél, a várható élettartam nagyon sokban függ a környezettől, a táplálkozásmódtól, a genetikai háttértől, a betegségre való fogékonyság megint csak genetika és immunológia, ahol a környezet, mint tényező nagyon fontos szerepet játszik.


"az emberek mentális képességeiben, vagy szociális

viselkedésében semmi genetikailag meghatározott különbség nincs, vagy legalább is nem bizonyítható"

ez így helytelen.

az emberek mentális különbségeiben igenis van különbség; nyilvánvalóan ennek a mérésére az IQ teszteket használják (mert ennél jobbat még nem találtak ki idáig).

Az American Psychological Association kutatásai is kimutatták, hogy bár a genetikai háttérre még nincs magyarázat, de különbségek vannak az afrikai-amerikai, európai-amerikai és ázsiai-amerikai emberek átlag IQ szinte fölött (az utóbbi magasabb, mint az európai, míg az afrikai amerikaiak gyengébben teljesítettek). nyilvánvalóan minden csoportban vannak kimagaslók és alulteljesítők, ez csak egy átlag. ez a különbség megfigyelt, bár a lehetséges okairól sokféle nézet született. igen, nagyon sok múlik itt is a környezeten (mind a szociális környezeten, mind a családon, mind a taníttatáson), de szintén pszchológusok figyelték meg több évtizedes tanulmányok után, hogy az emberi átlag IQ nemzedékenként növekszik majdnemhogy 2 ponttal (ami aránylag soknak tekinthető). ha genetikailag nem is konkrétan meghatározott (de mivel a DNS tárolja az infót, amiből te is leszel, az agyad is lesz), valami alapja kell, hogy legyen; de mint említettem, ez sok tényezős dolog. ha nem lennének különbségek, vagy mindenki nagyon okos lenne, vagy mindenki nagyon hülye (persze, engem is lehülyéztek otthon a tanárjaim, most meg a világ egyik top 1% egyetemén tanulok, úgyhogy erről ennyit).


ez nem liberális politikai elv (hogy jön a természettudományhoz, biológiához a politika?), hanem ezek egyszerű, tudományos tények, amikkel vitatkozni ugyan lehet, de majdnemhogy felesleges. kutatások ma is folynak, de még mennyi! hohóó, szerintem egy több tízezer oldalas könyvben sem lehetne összefoglalni a jelenleg folyó kutatásokat, amelyből soknak, hidd el, köze van a fent említett témához.

én nem szemét nácizok le senkit sem, de nem igazán értem, hogy most el akarod-e fogadni a "másságot" vagy sem. szerintem senkit sem szabad a származása vagy a bőrszíne alapján megítélni és pont; ha meg akármilyen fogyatékossága van az illetőnek, még inkább nem. ezek a fent említett dolgok (vércsoport, bőrszín, testalkat) mind-mind olyan dolog, ami veleszületett dolog, ezen változtatni nem fogsz vagy nem fog tudni az ember, akármennyire is utálod őt emiatt. szerintem ez a primitív hozzáállás, ez az, ami a hülyeség vagy éppen az alacsony IQ mutatója lehet; az intelligens ember elfogadja a másikat, legyen az akármilyen is.

2012. ápr. 7. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az alulteljesitést és egyébb emberi hibákat rá lehet fogni sokmindenre:genetikára,horoszkópra ,környezetre stb, de az nem szabad felmentést adjon semmi alól ami az álltalános társadalmi normák elvárása és nem teljesül.

Pl: ha 100 métert 35 mp alatt fut le az emberek 99%-a és az normálisnak tekintett dolog, akkor rágyúrsz és nem fogsz kilógni a sorból.

De ha Te abban éled ki a különlegességedet,hogy valamilyen normák mentén az az 1% akarsz lenni akkor vállald fel(de ne hivalkodj vele)annak a többnyire kellemetlen következményeit.Vagy: lásd be ,hogy nem is olyan jó az és tégy meg mindent ,hogy beférj a 99% ba.

2012. ápr. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A fő kérdésre szeretnék válaszolni,mert nem ezzel nőttünk fel és idegen tehát tartunk tőle.Csak egy példa.Valamelyik nap láttam az egyik csatornán,h egy immunbeteg kissrácnak, nagy nehézségek árán és szülők ellenállását legyőzve csináltak egy iskolai teremben külön részt ahol tanulhat a társaival együtt.A gyerekek 1-2 nap alatt hozzászoktak,hogy külön asztalnál eszik és mást mint ők,üvegfallal leválasztott kis szobában de benn a teremben.Szóval hozzászoktak és vigyáztak rá és mindezt természetes módon tették.Képzeld el ezt pl,egy nagyobb munkahelyen a felnőttek között magyarországon.Egyből kérdések özöne zúdulna rá,nem fertőz?miért jár neki külön szoba? más elbánás stb-stb.

Szóval a gyerekek elfogadóbbak és ha ezzek-ezekkel nő fel, akkor később sem talál benne semmi furcsát.

2012. ápr. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

"...aki mást mond az meg szemét náci, és a liberális demokratikus elvek szerint

szélsőséges esetekben börtönbüntetésre ítélhető!"


Ami nem fehér, az fekete? Hát hol itt a liberalizmus?

2014. ápr. 25. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Erre mondanám, hogy a mi liberálisaink addig liberálisok, amíg velük egyetértesz, s "aki mást mond az szemét náci", s akár "börtönbüntetésre ítélhető!"
2014. okt. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!