Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A diktátorok miért félnek a...

A diktátorok miért félnek a repüléstől?

Figyelt kérdés

Sztálin nagyon félt a repüléstől, életében csak egyszer volt hajlandó repülőre szállni, amikor gyorsan oda kellett érnie a Jaltai Konferenciára.


Kádár János nem konkrétan azt mondta, hogy félt, de "nem szeretett repülni", ezért egy Ezüst Nyíl nevű magánvonattal utazott.


Kim Ir Szen és Kim Jong Il, Észak-Korea volt diktátorai soha életükben nem mertek felülni egy repülőre sem, mindenhová a luxusvonatukkal mentek. (Itt az irónia az, hogy Kim Jong Il úgy halt meg, hogy vonatozás közben szívrohamot kapott)



2012. máj. 3. 20:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok diktátor, de én se szívesen ülnék repülőre, eddig nem is ültem. A statisztika, miszerint valószínűtlenebb az elhalálozás repülőn, mint autóban, itt vajmi keveset számít a latba. Az egyetlen értelmes megfogalmazás, amit eddig kitaláltam, hogy az autóban, legalább van egy olyan elképzelése az embernek, hogy irányítja, megállítja, lelassítja, akármi. De a repülőn ülsz a székedben, mint egy kis nyuszi, és párás tekinted a kapitányra szegezed, akin múlik az életed. Na most, minél akaratosabb, önfejűbb, durvább, ellentmondás nem tűrőbb valaki, minél kevésbe szereti ha irányítják, ha döntenek helyette, annál inkább nem fogja csípni a repülést. És itt már vissza is kanyarodtunk a diktátorokhoz. Talán ezért.
2012. máj. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mert ha merénylet éri és a gép megsérül repülés közben, akkor esélye sincs a túlélésre.
2012. máj. 4. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Repülőn könnyű merényletet elkövetni. Elég elrejteni egy kis bombát, és az alacsony nyomású légtérben darabokra esik az egész. Túlélésre esély sincs. Egy vonaton nem fog mindenki meghalni, ha felrobban egy kis bomba.

Hitlert is próbálták megölni repülőre rejtett módszerrel, csak nem robbant a bomba.

2012. máj. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!