Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Valóban akkora szükség van...

Valóban akkora szükség van azokra az új adókra, melyket a mostani kormányzat tervez bevezetni?

Figyelt kérdés
Szerintem nem biztos,inkább mérsékelni kellene már a lakósságot terhelő adókat! Külömben is,én igazságtalannak tartom azt,hogy a megválasztott vezetőink elbaltázott gazdaságpolitikai döntéseinek az árát,mindig a nép,azon belül is elsősorban mindig az alacsonyabb jövedelműek fizetik meg! Megnézném azt a firmát is,hogy milyen,s mekkora ingatlan vagyonnal is rendelkezik,aki kitalálta azt,hogy legyen Magyarországon is ingatlanadó,csak azért,mert nyugaton van,s megnézném,hogy fizet e utána adót. Oltári nagy mákja van ennek a mai magyar vezetőgárdának,hogy ez a nép ennyire hosszútűrő,mert más országokban amin nekünk két évtizede keresztül kell mennünk,már lődöznének az utcákon! Mi a véleményetek?
2012. máj. 16. 14:19
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Figyelj, kicsit is utána nézel, lehet látni, hogy MO. le van húzva a klotyón, és éppen pörög egyre mélyebbre az örvényben.

Nagyon szépen befalt minket is az az emberiség ellenes intézmény, amit bankoknak hívnak. Az adósság visszafizethetetlen, folyamatosan növekszik.

Na már most, bármikor bedőlhetne ez az egész kártyavár, de amíg a népből az utolsó cseppet is ki lehet facsarni, addig azt teszik. 27ből lesz még 30-40%os áfa is majd.


Új adókra, "átmeneti megszorításokra" folyamatosan szükség van, hogy fenn lehessen tartani ezt az egészet még ideig-óráig. Örökké nem lehet.


Azért a szegényeket üti meg legjobban az új adó, mert arányait tekintve náluk ez sokkal nagyobb, mint annál, aki habi 5 milkát rak zsebre. Azért a szegényeket nyúzzák folyton, mivel ők sokkal többen vannak, így többet tudnak termelni, mint a pénzesek luxusadói.

2012. máj. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Most valóban szükség van erre a rengeteg, és még több adóra, mert az Orbán-kormány kétéves ámokfutása után még kevésbé finanszírozható az ország mint valaha.


Unalmas már, de kénytelen vagyok felsorolni:


- Miért kellett az egykulcsos adóval évi 5-600 milliárdnyi ajándékot adni a felső 10 %-nak, annak, aki eddig is nettó pl. 500-at keresett. Ő most 700-at keres.


-Miért kellett 500 milliárdért MOL-részvényt venni? Csak nem azért, hogy Orbánnak legyen hova kimenekülnie, ha már nem ő lesz a főgóré?


Miért kellett a különadókkal, a visszamenőleges jogalkotással, a kiszámíthatatlan önkényeskedéssel tönkretenni a bizalmat, és ezzel horribilesen megnövelni a hitelkamatokat, lerontani a forint árfolyamát és megbénítani a növekedést?


Ez a már-már kabaréba illő rengeteg adó az Orbán-Matolcsy-féle gazdaság- és társadalompolitika teljes csődje. A dilettantizmus diadala! Na ezt fizetjük meg, és muszáj megfizetni, mert a papagájok vagy a mókusok nem fogják helyettünk. És hát valljuk be, mi választottuk ezt a kurzust hatalmas többséggel. (Én nem.)


És aztán még egy hatalmas bibi van: Minél több adót vetnek ki, annál jobban aláássák évtizedekre a növekedés esélyeit. De mást meg már ezek a közgazdasági zsenik se tudnak csinálni. Közben meg győztes csatákról, forradalomról és szabadságharcról pofáznak. Sajnos még mindig van nem kis közönségük.

2012. máj. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Panda Péter ***** válasza:
100%
amúgy tudtommal azért (is) kellenek a mostani megszorítá... akarom mondani "adóegyszerűsítések", hogy tudjuk tartani a 3% alatti államháztartási hiányt. ugyanis tavaly is csak az emberektől ellopott magánnyugdíjpénztári vagyon egyszeri tételével tudtunk 3% alatt maradni, idén már az nem lesz, így kénytelenek máshonnan pénzt beszedni.
2012. máj. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Baracsi Attila: 1-azaz,egy megoldás lenne FORRADALOM! Bár tudom ez hülyeségnek tűnik,de én már mint laikus,nem látnék más kiutat,de ehhez már egy nagyon komoly összefogás kellene,de amíg így ennyire széthúz ez az ország,addig sajnos továbbra is ez lesz.
2012. máj. 16. 15:22
 5/8 anonim ***** válasza:
Azért én azt hittem, hogy a 3000 milliárd, elrabolt magánnyugdíjpénztári pénz tovább kitart, mint szűk egy év. Ezért kár volt agyonverni több millió ember nyugdíját különösen úgy, hogy az államháztartási hiány közben nem csökkent, hanem nőtt! Ez a pénz még nagyon-nagyon hiányozni fog az érintetteknek. Meg hát jó lenne, ha valaki elszámolna tételesen azzal a 3000 milliárddal is, ha már egyszer van (vagy csak volt?) egy elszámoltatási kormánybiztosunk.
2012. máj. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ilyen kártékony politikusa még az országnak nem volt,mint Orbán.
2012. máj. 17. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Baracsi Attila: Azt hiszem itt már nem csak Orbán a ludas,kártékony volt itt mindegyik,aki itt a "rendszer váltás"óta-alatt kormányzott,mert az elmúlt 20-év alatt nem történt semmi más,csak szabad rablás,s ez a balga birka nép,még ha csak oly akaratlanul is,de asszisztált mindehhez.FORRADALOM kellene itt,sőt már kellett volna már rég,úgy a 90-es években. De amíg itt ennyire vakok-süketek-némák,s bénák itt a népek,addig azt hiszem ez így fog maradni a végtelen időkig!
2012. máj. 24. 14:51
 8/8 anonim ***** válasza:

"A nemzet, aki adókkal kívánja a jólétet biztosítani olyan, mintha egy vödörben ülne, és a fogantyúnál fogva próbálná magát felemelni."

Winston Churchill

2012. máj. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!