Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Elképzelhető, hogy Európában...

Elképzelhető, hogy Európában 2050-re az iszlám vallás váljon meghatározóvá?

Figyelt kérdés
Mostanában itt a gyk-n egy csomó iszlámmal kapcsolatos kérdést tesznek fel, ezért gondoltam én is kiírok egyet. Szóval lehetséges, hogy a jövőben - mondjuk 2030-ra vagy 2050-re - a muszlim vallás legyen meghatározó a kontinens nyugati felén? Meghatározó alatt azt értem, hogy muszlim vallás hívei lesznek többségben bizonyos országban. Értelemszerűen azt nem értem alatta, hogy a nem muszlim vallású, de muszlim országból származó emberek lesznek többségben. Én magam nem tudom mit gondoljak erről, egyrészt vannak a statisztikák, amik ezt nem támasztják alá és vannak a hangos jobboldali vésztoporzékolók, akik már kongatják a vészharangot. Nem értek egyet a vészmadarakkal, de tényleg jó lenne tudni milyen is a helyzet. Egyrészt még nem jártam nyugaton, hogy rálátásom lenne a dologra (bár kétlem, hogy ezt egy kívülálló átlátná); másrészt pedig egy dolog a statisztika, de az sehol sincs nyilvántartva, hogy a bevándorlók milyen arányban hagyják el a vallásukat, milyen arányban fundamentalisták stb. Ti hogy látjátok?

2012. máj. 18. 12:05
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
14%

Nem. Az iszlám kissebb-nagyobb szinten mindig is jelen volt Európában (böszörmények, spanyol hódítások, magyar hódítások).

De tulajdonképpen én eleve nem értem, hogy miért foglalkozik valaki ennyire az iszlám vallás átmeneti térhódításával a XXI. században. A kultúrát, az életmódot már néhányszáz éve egyáltalán nem befolyásolja a vallás Európában - ártani nem tud az iszlám se.

2012. máj. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
69%

En sokat is ismerek itt az altalad emlegetett nyugaton.eszuk agaba sincs elhagyni a vallasukat.De annyira nem is szelsosegesek, mint ahogy a. Tv- bol tunik.Valoban szaporak.De ez csak annyit jelent h nem varnak 30 eves korukig.De olyannal mint a segelyre szult 5-8 gyerek meg nem nem talalkoztam.A marokkoiak erdekesebb tema....de roluk meg is van mindenkink a velemenye.Persze kiveteleket naluk is boven talalni.

Az arab orszagok lakoi, mivel a sajat orszagukban valoban szaporak, es nagyon sokan jonnek ide, igy valoban ugy tunhet itt ,,osztodnak".De az is erdekes, hogy a statisztikak szerint par "% os aranyuk van.Ehhez kepest, nincs az orszagban hely ahol ne futnek ossze veluk.Mindenutt ott vannak. Szoval nem tudom, mennyire kell tartani az eliszlamosodastol.De sztem tul van mindenkepp parazva.Egyebkent meg az eloregedo europaiakra, akik nem szabalyoztal a bevandorlast ez varhato volt.Nem is ertem mi a felhaborodasuk oka.A franciak meg pl megerdemlik, a legtobb bevandorlo , a volt gyarmatokrol erkezik.Pl. algeria.A hollandok maguk rendeltek a marokkoiakat....stb.A nemeteknel rengeteg torok van, gondolom a tobbseg nem kereszteny.Legalabbis akikkel en talalkoztam nem voltak azok.

2012. máj. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
73%

"Elképzelhető, hogy Európában 2050-re az iszlám vallás váljon meghatározóvá?"


Elképzelni bármit lehet, érdekesebb kérdés, hogy valószínű-e. A válasz az, hogy nem.


"Szóval lehetséges, hogy a jövőben - mondjuk 2030-ra vagy 2050-re - a muszlim vallás legyen meghatározó a kontinens nyugati felén?"


Gyakorlatilag lehetetlen. Valószínűbb ennél, hogy 2050-re az észak-afrikai országokban is kisebbségbe szorul az iszlám.


"Meghatározó alatt azt értem, hogy muszlim vallás hívei lesznek többségben bizonyos országban"


Több mint 200 éve visszaszorulóban van a vallás Európában. Valami egészen elképesztő fordulatnak kellene ahhoz történnie, hogy ez a tendencia változzon. Semmi jele efféle fordulatnak.


"egyrészt vannak a statisztikák, amik ezt nem támasztják alá"


Így van. És okos ember a tényeknek hisz.


"Egyrészt még nem jártam nyugaton, hogy rálátásom lenne a dologra"


Senkinek sem lesz "rálátása a dolgokra" csak attól, hogy turistáskodik egy kicsit Párizsban és lát pár fejkendős muszlimot, amin aztán elkezd szörnyülködni.


"az sehol sincs nyilvántartva, hogy a bevándorlók milyen arányban hagyják el a vallásukat"


Ezt nem lehet "nyilvántartani", de 20-30% körül van a 2. generációban. Ami azt jelenti, hogy 50-100 éves távlatban a muszlimok eltűnnek, feloldódnak az európai ateista, materialista életformában.


"milyen arányban fundamentalisták"


Sokan fundamentalisták, de ez hosszú távon teljesen érdektelen. Aki szeret ezen a témán pörögni, az akkor is ezen fog pörögni, amikor már csak 100 muszlim lesz, és abból mondjuk 20 fundamentalista.

2012. máj. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem inkább a zsidó vallás lesz a befutó.
2012. máj. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
80%
A szélsőséges muzulmánból tényleg nem sok van.Vannak őrült fanatikusok is ahogyan a keresztények között.Törökországban egyre inkább eltávolodnak a vallástól és már nagyon sok ateista van ott.
2012. máj. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
78%
Nem.Sem Franciaországban, sem Angliába, sem Magyarországon, se a Vatikánban nem lesz meghatározó vallás az iszlám, annak ellenére, hogy a rémisztgetők ezt állítják.És nem, egy átlag muszlim családban nincs 8 gyerek.
2012. máj. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
7%
Nem bár az elképzelhető, hogy Spanyolország, Portugália, Andorra, Törökország, Észak-Ciprus, Ciprus esetleg Oroszország Európai része Iszlám vallású lesz Magyarországon esélytelen.
2012. máj. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
73%

"Nem bár az elképzelhető, hogy Spanyolország, Portugália, Andorra, Törökország, Észak-Ciprus, Ciprus esetleg Oroszország Európai része Iszlám vallású lesz"


Az üveghegyek és Tündérország is ELKÉPZELhető. De a fent leírt szituáció teljesen valószínűtlen.


Ami viszont reális lehetőség, az Törökország és az észak-afrikai, most még muszlim államok elvallástalanodása.

2012. máj. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
78%
Már megint egy ilyen kérdés....nem, lehet, hogy ideiglenesen kicsit megemelkedik a magukat a muzulmánnak vallók aránya, de Európa sokkal inkább az ateizmus felé tart.
2012. máj. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%

" ideiglenesen kicsit megemelkedik a magukat a muzulmánnak vallók aránya"


Jó ideig stabilan növekedni fog ezeknek az aránya, csak a nagy szóbeli muzulmánkodással párhuzamosan a nagy többségük ateista lesz a gyakorlatban. Pont úgy, ahogy Európában is a nagy többség még mindig keresztény szóban, a gyakorlatban meg 95% ateista.

2012. máj. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!