Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért nem enged az állam élni...

Miért nem enged az állam élni minket?

Figyelt kérdés

Az új törvények és szabályok egyeseknek csúnyán felborítja a költségvetésüket. Az ember sporolna itt vagy ott, de mihelyt jön egy új dolog viszi a megsporolt pénzt. Itt nem lehet fellélegezni.

Már gondoltam arra, hogy mi volna ha visszatérnén elődeink 200 évvel ezelötti életviteléhez. Kert magán terméssel, állatok stb. Ám amit nézem akiki pont így élenek manapság meg sem éri nekik, mert úgymond luxus az állattartás is. De egy panelos hol tartson például állatot? Ha mást bíz meg vele azért is fizet. Szóval miért nem érdeke az államnak, hogy a nép jól érezze magát, nyugalomban stb.?


2009. jún. 30. 09:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
43%
Ne feledkezz meg arról, hogy az SZJA-t csökkentették! Nekünk ez valamennyire ellensúlyozza az áremelkedést!
2009. jún. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%

Na hát köszi, az SZJA-t csökkentették 1%-kal. A minimálbéreseknek ez kb ha 1e ft-ot hoz havonta akkor sokat mondok. Azok viszont elég jól járnak akik keresnek vagy bruttó 200-300e-ret. Ők 10-20e plusszot havonta nyernek, de ha belegondolunk akkor az az összeg is az áremelkedésre elég. Ha elég és nem romlik a reálbér.

Meg ha belegondolunk hogy a tej, kenyér áfáját csökkentették, szép, de minden mást emelnek keményen, és sok mindent, úgy hogy még a 4% itt, meg ott összeadódik akkor nagyon emelkedik minden, na és ugye az áram, gáz beleszámít a kenyér, tej előállításába, szállításába is, úgyhogy alapjában emelkedik minden mind a sicc. Szép aranycsomiba becsomagolva, hogy Szja csökkentés, tej, kenyér áfacsökkentés, csak ki ne bontsd mert robban.

Szomorú! Nagyon remélem hogy megérem azt hogy lesz jobb is kicsit és hogy nem romlik a reálbér már végre hanem javul. Ámen.

A kérdezőnek pedig. Szerintem 200 évvel ezelőtt sem volt olyan jó Magyarországon, vagy a világon se. Meg aztán a kisember akkor is szenvedett, de nagyon. Max ha kétszáz évvel ezelőtt is jó helyre születtél volna akkor lehet jobb lett volna, de nem biztos. A kisembereknek nem jó ígysem, úgysem. Szerintem.

Az államunkat képviselőknek meg amúgy nagyon jó havi 1milliót hazavinni, én havi 200e bruttónak is örülnék, mégis elérhetetlennek érzem, pedig bruttóról beszélek. :(((

2009. jún. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
66%

"Fölvásároljuk Manhattant, Lengyelországot és Magyarországot." Simon Perez, 2008. október 10. Kb amikor az IMF-hitelről tárgyaltak Magyarországgal.


Na ezért.

2009. jún. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
78%

Nem az állam a hibás,hanem az adócsaló honfitársaink!

Más országokba elsődleges dolog az adó és járulék fize-

tés.Nálunk tőbb az adócsaló mint a fizető.Itt a baj!

2009. jún. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
56%

Úgy hívják adó.


Majd akkor nyávogj miatta, amikor nem lesz adó, de nem lesz rendőr sem, aki megfogja a betörőt.

Amikor majd beteg leszel és többszázezres kórházi számla nélkül nem úszod meg.

Amikor nem tudsz közlekedni majd, mert nincsenek utak építve a meglévők meg ronggyá vannak rongálódva.

Amikor nem kapsz nyugdíjt.

Amikor nem kapsz tanítást.


Satöbbi satöbbi. Egy állam fenttartása rengeteg pénzbe kerül sajnos és ezt az adóból KELL megfizetni.

Hogy miért adózol ilyen sokat?

Mert sok kedves állampolgárod kibújik az adózás alól, feketén, bejelentetlenül dolgozik, így te fizeted az ő nyugdíjukat, az ő kórházi ellátásukat, az ő munkanélküli segélyüket, satöbbi.


Meg persze ott a korrupció. Az állami tisztviselők körében is, sajnos, de ott vannak például azok az emberek, akik úgy igényelnek segélyeket, hogy valójában nem járna nekik és hasonlók.

Sokáig lehetne ezt taglalni, de nem az állam nem hagy élni minket, hanem kedves polgártársaink, akik kijátsszák a rendszert.

2009. jún. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
59%

Teljesen egyetértek az előzővel. Mi úgy képzeljük el, hogfy az állam fizessen nekünk mindene a Gyes-től az egyetemen át egészen a temetési segélyig, de MIBŐL????, ha nem akarnánk ennyit nemkéne annyi adót sem fiteni.

Az meg baromi bosszantó, hogy a menő vállalkozónak több százmillás ingatlana van, de minimálbérre van bejelentve és ezért alig fizet adót az én béremből meg vonják minden hónapban, ezért örülök a mostani vagyonadónak. Aki meg tényleg minimálbért keres az se sírjon, neki is alig kell fizetnie valamit, de nekem meg annyit levonnak a fizetésemből, hogy gyakorlatilag annyit viszek haza, mintha minimálnbéren lennék. Úgyhogy én örülök a tegnapi adócsomagnak.

Ja és a korrupció nem csak a nagypolitikában van jelen, ott van a mindennapokban is.

2009. jún. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
93%
Egyetértek az elöttem szoloval!Itt csak a reál bérekel van baj!pl ha én keresnék 400000 et és a felét levonnák kusba maradnék mert tudnám hogy enyi pénzböl ki tudok jönni
2009. jún. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
83%

Hidd el, kedves Kérdező, nem az állam a mumus. A mumus az a rengeteg ember, akik így-úgy ki akarnak bújni az adó- és járulékfizetés alól. Az, aki nem hajlandó elmenni dolgozni. Az a vállakozó, aki nem (vagy nem annyi időre) jelenti be az alkalmazottait. Az a vállalkozó, aki nem ad számlát, az az eladó, aki nem ad blokkot, a a cég, ami kettős könyvelést folytat, az, aki lopja az áramot vagy a gázt, az, aki nem jelenti be az APEH-nál az albérlőjét, az a vezető beosztású politikus, aki az államkasszából csurrant-cseppent pár milliócskát magának...


Mi magunk vagyunk a saját mumusunk. Sajnos az emberek nagy többsége nem úgy képzeli el az államot, ami valójában. Azt gondolják, hogy az állam a Nagy Testvér, aki ha ad, az jó, a nem ad, az nem jó, mi pedig emellett megpróbálunk spórolni, amin csak lehet. Nem. Az állam mi magunk vagyunk, az összes ember, aki ebben az országban él. Amilyen a nép, olyan lesz az állama. Ha mi kézzel-lábbal kapálózunk azon, hogy ne kelljen adót fizetni, ehhez pedig törvénytelen eszközöket használunk fel, akkor miért várjuk, hogy az állam gondoskodjon a kórházi ellátásunkról, ingyen taníttassa a gyerekeinket, gondoskodjon rólunk időskorunkban...


Van egy nagy különbség köztünk és a skandináv államok között, akiknek az adórendszerét másoljuk. Az a különbség, hogy Északon az emberek becsülettel adóznak, és nem keresnek kiskapukat. Felfogják, hogy az adók és járulékok azért vannak, hogy abból létezzen az állami infrastruktúra, abból épüljön azautópálya, ami hozza a tőkét és a munkahelyeket... Északon nem adózni a legnagyobb becstelenségnek számít. Tudom ezt, hiszen éltem ott egy darabig (és ami azt illeti, nemsokára vissza is költözöm oda). A legtökéletesebb rendszer sem működik, ha nincs mögötte a közösség támogatása. Ebben az országban nincs meg, és emiatt jutottunk odáig, hogy 20 év alatt a saját dugánkba dőltünk.

2009. jún. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
74%

Bocs, de itt az adócsalók a közvetlen hibásak, ők nem fizetik be, amit rajtunk vasalnak be. Bocs, rajtam nem, mert egy adócsaló munkáltató miatt úgy lettem munkanélküli, hogy mivel nem jelentett be tisztán (annak ellenére, hogy szerződést kötöttünk, és nekem ezt mondta, tehát hazudott nekem), se munkanélküli se egészségügyi ellátásom nincs (megy ellene az eljárás, remélem, elkapják őket, még a kártérítési peren is gondolkodom). Ha ők tisztességesek lennének, akkor talán a tisztességes embereken is kevesebbet vasalnának be.


Örüljön, akinek tisztességes a munkáltatója!

2009. jún. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
24%

"Az meg baromi bosszantó, hogy a menő vállalkozónak több százmillás ingatlana van, de minimálbérre van bejelentve"


Mi ebben a bosszantó??? Miért gondolod, hogy egy vállalkozónak bér formájában kellene kivennie a hasznát?

2009. jún. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!