Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogyan lehetnék okosabb,...

Hogyan lehetnék okosabb, tájékozottabb a gazdasági területen?

Figyelt kérdés

Mostanában elkezdett érdekelni a gazdasági és a politikai helyzet. Eddig is érdekelt, de nagyon nem foglalkoztam a témával. Rájöttem, h sok mindent nem tudok erről a területről. Nem tudom miért van most válság, egyáltalán hogyan alakul ki egy válság és hogyan lehet kijönni belőle. Nem tudom mit jelent, h "gyengült a forint, erősebb lett az euró". stb.

Van olyan honlap, ahol érthetően, hétköznapi nyelven el van magyarázni, h mi mit jelent? Hiába olvasok gazdasági, politikai híreket, nem értek egy szót sem belőle.


2012. jún. 1. 15:02
 1/5 anonim ***** válasza:

A nem ismert szavakat, kifejezéseket kell beütni a keresőbe:

- devizaárfolyam

- GDP

- infláció

- gazdasági válság

stb.

Ha tudsz angolul, mindenre találsz választ. Magyarul talán kicsit többet kell keresgélned.

2012. jún. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bemész a könyvtárba, és kiveszed a Közgazdaságtan I és II-t, majd a további könyveket is. Előbb-utóbb megtanulod őket, és megérted. Rengeteg újságot olvasol, pl. HVG-t és Figyelőt, esetleg Napi Gazdaságot (ez már kicsit nagyobb szaktudást igényel meg).
2012. jún. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

én olvasgattam híreket, gazdasági dolgokat stb.

földrajzból a gazdaságföldrajzi részt(ahol a pénz meg eu, meg ilyesmik vannak elolvastam párszor)

engem is érdekel ez a dolog, pedig nem is gazdásági iskolába járok hanem műszakiba..

de azért az cink hogy nem tudod mi az hogy erősödik az eur, gyengül a huf, ezt józan paraszti ésszel is tudni kellene

2012. jún. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Vedd a kezedbe Chikán Attila valamely makrogazdasággal kapcsolatos könyvét, és amire a végére érsz, okosabb leszel, mint Matolcsy. Pusztán ennyitől. Ezt garantálom.
2012. jún. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2012. jún. 2. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!