Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek a magyar munkanélk...

Szerintetek a magyar munkanélküliek hány százaléka tartozik az alábbi csoportba?

Figyelt kérdés

Aki azért nem dolgozik,


mert neki xy munka nem tetszik

mert ő havi 80 ezerért nem dolgozik

mert ott dolgozni kell és nem kávézni meg cigizni

mert neki diplomája van és nehogy már, h alja munkát végezzen(persze szocped meg bölcsész diplomával)

mert neki nem erről van papírja és ő azt szeretné, amiről papírja van(persze valami lehetetlen foglalkozás, akivel otthon ülhet évekig mire talál)

Esetleg ha valaki ismer.valami hasonló indokot feldobhatja!



2012. jún. 14. 21:42
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Lemaradt, h mehetne dolgozni, csak nem megy mert....
2012. jún. 14. 21:43
 2/24 anonim ***** válasza:
71%
Én valójában be szoktam járni a munkahelyemre és jelen vagyok, de napi két óránál többet dolgozni szerintem megterhelő ezért a munkaidőm többi részét inkább átalszom, vagy olvasgatok. De így legalább marad időm éjjelente netezni. Szerintem másoknak is így kellene csinálniuk és akkor az embereknek sokkal több szabadidejük lenne, hisz nem kellene egész éjjel aludniuk.
2012. jún. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Én az egyik ismerősömtől hallottam, hogy a lánya lakberendezőnek tanult, de nem tud elhelyezkedni, vállalkozást beindítani sem. Mindenképp a szakmájában szeretne dolgozni. Kérdeztem, hogy miért nem megy el dolgozni ilyen helyekre mint a Kika vagy a Praktiker, de az alantas, oda nem megy. Olyannal is találkoztam, hogy takarítónak nem menne el, mert a takarítónők primitívek. De nem mindenki ilyen. Van, aki dolgozna, de nem kell sehová.
2012. jún. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
47%

...mert 50km-nél messzebb van (...mert oda kétszer kell átszállni)

...mert ott biztos kocsog a főnök.

...mert multinál nem dolgozik.

...mert magyar vállalkozónál nem dolgozik.

...mert ott milyen emberek dolgoznak már...

...mert ott második/harmadik/folyamatos műszak van.


Valóban hosszú a sor, hogy miért NEM akarnak dolgozni. És többnyire az ellenérv csupán annyi, hogy ... mert kell a pénz.

2012. jún. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
97%
Mintha százasával lennének hirdetve a munkahelyek az expresszben. Én vagy 1000 helyre beadtam az önéletrajzomat, és csak két helyről hívtak vissza. Ahol dolgozom az nem is hirdetett. Átlagosan másfél év, amíg munkát talál magának egy pályakezdő. Ráadásul a bölcsészt nem fogják felvenni árut pakolni, mert azt hiszik h büdi neki a munka és több pénzt akar.-szerintem
2012. jún. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Felénk a többség azért nem dolgozik,mert nincs semmilyen munka! Ha esetleg mégis akad valami,akkor ha elmúlt 40,kisgyereke van,vagy még nincs szakmai gyakorlata,nem veszik fel. Csak az talál munkát,akinek van protekciója.

A munkanélküliek 90%a tartozik ebbe a kategóriába.

2012. jún. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

500ezer munkanélkülire 4 ezer meghirdetett álláshely jut. erre mit lépsz kérdező?ugye azt akartad sugallni hogy milyen finnyás válogatós lusta minden állástalan.

ja úgye azt is érdemes tudni hogy a meghirdetett álláshelyek töredékét nyeri el a mezei pályázó.a hirdetések többsége fals azaz már azelőtt tudják kinek adják még mielőtt megjelenne a hirdetés.

2012. jún. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem aki nem dolgozik ,ne is egyék.


13 éves koromban a nyári vakáción 2 hét után beleuntam a lazulásba.Látván,hogy szüleim éjt nappallá téve dolgoznak kezdtem szégyellni magam ,hogy nagy mamlasz létemre csak játszok a haverokkal vagy olvasgatok.Addig rágtam a fülüket minden nyáron míg nem intéztek valami munkát(építkezésen cipekedés lapátolás,tsz-ben szalmabálahordás, gyümölcsösben különféle munkák stb).Amellett,hogy embernek éreztem magam és a hasznos munka jóleső fáradsága nehezült rám sose voltam annyira elfáradva ,hogy este felé ne álljak még be a fiuk közzé focizni is .Sötétedésig.

A rettenetes nagy jövedelmeimből kijött az évkezdés a suliba és egy pár foci-cipő vagy egy frankó fűzős focilabda .Mekkora királyság volt az!Főleg ,hogy a saját pénzemből!

Bezzeg a majifijatalokkat kicsit sem furdalja a lelkiismeret és nem vágynak efféle emberi örömökre. Azt se tudják mi az.Képesek délig aludni hétszámra és amikor leesnek valahogy nagy nehezen az ágyról bejelentik,hogy zabálnának. De nem ám akármit. Csakis kivételes finomságokat. Aztán meg úgy rá tapadnak a gépre ,hogy feszítővassal se lehet leszedni őket ,éjfél utánig.

Az olyan szavak mint: munka, rend,érdeklődés, tudásszomj,kitartás,szorgalom, alázat,odaadás, csapategység , tisztelet ,áldozatvállalás ,hiányoznak a szókincsükből. Olyannyira ,hogy szerintük nem kimondani hanem ilyenekre gondolni is ultraűberciki.

Mi lesz ezekből majd?

Magyarázkodók.Olyanok akik jól meg tudják magyarázni,mit miért nem csinálnak és mikor miért nem értek el olyan sikereket amikre amúgy alapól hivatottnak hiszik magukat...csak azt nem tudom kit fog az akkor már érdekelni.

2012. jún. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
30%
taps az önfényezésért és "hátezekamaifiatalokozásért" csak azt nem értem hogy jön a témához
2012. jún. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Nem tudom pontosan mi a helyzet, ezért kérdeztem rá.

Nálunk ez megy, gondoltam megkérdem máshol milyen a hozzáállás.

2012. jún. 14. 22:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!