Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért nem állnak ki magukért...

Miért nem állnak ki magukért az emberek?

Figyelt kérdés

Sokszor láttam már, főleg buszmegállókban akár fényes nappal, hogy felnőtt férfiakba kötöttek bele szóban és az csak állt ott és nézett meglepődve, inkább félve. Hallottam róla h meg is ütötték és önként odaadta az értékeit, nehogy elverjék(!). Ha fiatalabb is köt beléjük, akkor is. Pedig sokszor a kötekedő két-három visszaszólás után befejezi...másrészt felnőtt emberek és életükben nem verekedtek még és nem mernek...harmadrészt, az a kifogás hogy "utána jönnek a haverjai"...erre van egy példám. Ismerősömmel négy éve belénk kötöttek. Kettő-kettő felállásban elvertük őket...aztán haverom elment a két gyökér meg visszajött 7 másikkal...és kiálltam velük verekedni...el is vertek...de tudjátok, azóta ha találkozom velük, nem kötnek belém újra, még köszönnek is.

Miért ilyen gyávák a felnőttek? Évszázadokon keresztül normális volt, hogy meg kell védened magad - hiába van/volt rendőrség - és ha emiatt elvitt a csendőr és megvert az őrsön büntetésként, akkor ez van. Utána mindenki sír a közbiztonság hiánya miatt, ha az emberek megvédenék magukat bármi áron akkor nem lenne baj a közbiztonsággal sehol.



2012. júl. 1. 13:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki tud 7 másikat elverni...
2012. júl. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
mert ha megvered a cigányt náci vagy
2012. júl. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"Miért ilyen gyávák a felnőttek? "


Nem gyávák csak az emberek normálisabb része nem agresszív, garázda ember, aki sörösüveggel verekszik az utcán.

2012. júl. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez nem gyávaság. Csak az a baj ha meg próbálom meg védeni magam,engem hurcolnak meg, nekem kell a rendőrségre, bíróságra járnom. Sőt, lehet hogy el is ítélnek.
2012. júl. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az emberek félnek.

Persze jól álcázzák.

Indokolják azzal hogy a rendőröktől félnek, meg a másik haverjaitól. De ettől ez még változatlanul félelem.

Én egy kis faluban élek, itt minden héten van valami balhé.

A péntek meg a szombat itt olyan hogy úgy indulok el hogy már számítok rá. Régen eléggé sok balhém volt, egyszer hason szúrtak késsel, egyszer meg majdnem levágták az ujjamat. De mindig odaálltam, és már van itt nevem. Azok is köszönnek akik utálnak. Csak annyit kellene tennie másnak is. Egyébként volt már párszor olyan is hogy kiálltam idegenek mellett.


Van egy másik nagy kérdés.

Szokták kérdezni az emberek hogy amikor nyilvános helyen ütnek valakit miért nem segítenek neki. Azért nem segítenek mert aki magáért nem áll ki azért más se fog.

Én is csak olyannak segítek aki egyedül se fél, és nem fut el. Kivétel persze van hogyha nőről van szó. Vagy esetleg olyanról aki valóban nem tudná megvédeni magát fizikailag.

Rengeteg olyan ember hátrál meg aki semmivel nem gyengébb nálam.

2012. júl. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azért mert a férfi elfelejtette, hogy mi férfinak lenni!Ez hülye duma, hogy nem akar balhéba keveredni,én például nem foglalkozok a következményekkel, ha kell kiállok barátaim, ismerőseim, és családtagok mellett!A mai férfiak többségének egyen pólót kéne hordani, amire az van írva:Falf.sz vagyok ne üssetek!
2012. júl. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ma 16:40


Szerintem egyáltalán nem férfias játszani azt, hogy te mekkora kemény gyerek vagy. Inkább gyerekes és infantilis. Főleg azt hinni, hogy egy férfi ettől lesz férfi.


Aki szerint igen, annak kellene adni egy pólót amire ez van írva: Nem vagyok férfi, de ezt kompenzálni tudom a redneck viselkedésemmel.

2012. júl. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

ma 16:40

Én nem azt írtam hogy játszom a kemény gyereket,de azt senkitől se tűröm hogy pofozgasson,majd kiraboljon,és nem nézem el ha mellettem a villamoson egy idős bácsit fenyítenek vagy kirabolnak!Soha nem keménykedtem, engem a szülők még megneveltek,családot, barátokat,és ártatlanokat mindig is meg fogom védeni!Nem úgy mint az emberek nagy többsége(pl pesten), még át is lépnek feletted csak meg ne kelljen állni segíteni!Ha ezekkel a tulajdonságaimmal van problémád sajnálom, nem egyenlő az értékrendünk!Amúgy a keménykedőket én is megvetem, és utálom, de hát benne van a nevükben hogy csak keménykedők!

2012. júl. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szerintem kiállni magunkért az nem keménykedés.
2012. júl. 1. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!