Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A magyar emberek miért nem...

A magyar emberek miért nem néznek nemzetközi hírcsatornákat? Csak újságot olvasnak vagy mindenkinek parabolája van?

Figyelt kérdés

A CNN International Európa legnézettebb hírcsatornája, nézettebb, mint a BBC. Nálunk gond nélkül be lehetett tenni helyette a Parlament TV-t, senkit nem zavart, hogy a világ legjelentősebb nemzetközi hírcsatornája megszűnt Magyarországon kábelen. Vagy esetleg lemaradtam valamiről és van még olyan szolgáltató, aki nem szüntette meg Orbán hatalomra kerülése óta?


+határon túli magyaroktól kérdezném, hogy náluk is megszüntették a kábeltv-szolgáltatók a CNN?


2012. júl. 2. 12:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Többek közt ezért mondtam le a T-Home előfizetésemet. CNN nélkül szart se ér, az volt az egyetlen idegen nyelvű csatorna, és azt is elvették. Régebben volt Deutsche Welle, Rai Uno, TV5, BBC Prime. Mára semmi sincs.
2012. júl. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%
A magyaroknak elenyésző hányada tud megszólalni bármilyen idegen nyelven. Még kevesebb az, aki érti is.
2012. júl. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
87%

Általában nem szűnik meg, csak fizetni kell érte.


A szolgáltatók ezt úgy szokták csinálni, hogy kezdetnek mindenféle jó csatorna benne van a csomagban, aztán szépen kiveszik mindenfélére hivatkozva. Egy másik csomagban persze benne van, de az többe kerül. Nem csak a CNN-el csinálják, más csatornákkal is. Mindig variálnak.


Amúgy angol középfokom van, de kutya legyek, ha értek abból a beszédből valami amit a CNN-en a hírekben ledarálnak. Most gondolhatod mások mennyire értik. A tv előfizetők jó része még mindig a Ratkó korszak gyermekei közül kerül ki, egyrészt mert ők már nyugdíjasok és ráérnek tv-t nézni, másrészt mert náluk még jobban dívik ez. A nagy részük viszont nem igazán beszél idegen nyelveket, tisztelet a kivételnek.


Én 26 évesen egyáltalán nem nézek tv-t, mert az interneten minden fenn van, tömegnyi híroldal közül tudsz válogatni, több közül mint bármelyik kábelszolgáltatónál. A tv-s híradókat egy rakás sz@rnak tartom, semmi sincs bennük, tiszta bulvár az egész. A tv már nem elsődleges információ forrás, ahogy az újság sem, hanem szórakozás (valóságshow-k, sorozatok, vetélkedők és egyéb népbutító gagyi műsorok), de lassan majd teljesen felváltja az internet, nézd csak meg a Facebook-ot. Oda fognak műsorokat szervezni, többen nézik mint bármelyik TV csatornát.

2012. júl. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Utolsó: nem, sajnos minden csomagból kivette minden nagyobb szolgáltató, legalábbis amiket én ismertem. Ismerősök azt mondták, hogy már csak parabolán lehet fogni, de én igazából nem szeretnék azért parabolát venni, mert Orbán Viktor paranoiás és szerinte a CNN puccskísérletet hajtott végre ellene.


Szóval azon vagyok kiakadva, hogy elvileg egy fejlett európai ország vagyunk, de még a legfontosabb hírcsatorna sem fogható nálunk, ha nem szerelünk fel parabola antennát. Pl szállodákban is parabola szokott lenni? Mert az abszurd, hogy idejön egy külföldi üzletember és nem tud CNN-t nézni. Még Iránban meg Szíriában is a CNN-t nézik az emberek, tényleg a legfontosabb hírcsatorna.


Mindent sokkal részletesebben és szerintem függetlenebbül és pontosabban meg lehetett tudni a világról, mintha a jobbos hírtv-t vagy a balos atv-t nézném. Na mindegy veszek parabolát, csak érdekelt, hogy miért nem háborodott fel senki ezen :(

2012. júl. 2. 12:31
 5/18 anonim ***** válasza:
tudod a neten nézni streamen-en is, ha más nincs
2012. júl. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Hát ha így van, akkor passz. Tényleg fura, hogy nem lehet csak parabolán fogni, de nekem ugye nem tűnt fel, mert sosem nézek tv-t. Ezért nem is háborodhattam fel.


Viszont továbbra is javaslom a netet [link]


Az még bejön.


:-)

2012. júl. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 kgpassat válasza:

Jogos, aki azt írta, hogy az emberek nem igazán értik az idegen nyelvű csatornákat. Szerintem igény sem nagyon van rá.

Fel kell lőni egy parabolát, és megnyílik a világ.

2012. júl. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
42%
kérdező! ez már megint orbán-fóbia és paranoja! nyugodj meg, Orbán Viktor nem fogja lezárni a határt és nem vezet be nácizmust! Ne magatokból, kommunistákból induljatok ki, mert az olyan demokratáknak, mint Orbán Viktor ilyen a fejében sem jár!
2012. júl. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

6: bár ilyen egyszerű lenne, de CNN nem közvetít online csak műhold és kábel :/ És mivel a kábeltv minden országban fizetős, ezért büntetgetik az ilyen online kalóztv-ket, nem nagyon lehet neten nézni. Bár találtam egy új helyet, ahol lehet nézni szovjet minőségben, de gyanús, hogy ez nem az International.



Utolsónak üzenem ezt:


Sajtótörvény Orbán előtt:


"a Magyar Köztársaságban mindenkinek joga van arra, hogy tájékoztatást kapjon szűkebb környezetét, hazáját, a világot érintő kérdésekben. A sajtó feladata a hiteles, pontos és gyors tájékoztatás. Segítse elő a társadalmi jelenségek közötti összefüggések megértését, mozgósítson a társadalmi cselekvésre."



sajtótörvény Orbán után:


"Mindenkinek joga van arra, hogy megfelelően tájékoztassák a helyi, az országos és az európai közélet ügyeiről, valamint a Magyar Köztársaság polgárai és a magyar nemzet tagjai számára jelentőséggel bíró eseményekről. A médiarendszer egészének feladata a hiteles, gyors, pontos tájékoztatás ezen ügyekről és eseményekről."



A 'világ eseményeit' és az 'összefüggések megértését' miért kellett kitörölni?


Elhiszem, hogy nagyon aranyos Orbán Viktor és mindenkinek jót akar, de akkor legalább ne írja át úgy a törvényeket, hogy az sokaknak ne legyen szimpatikus.

2012. júl. 2. 13:31
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

na és nem mindegy, hogy mit ír az az alkotmány, esetleg egy-két szó hiányzik, de az semmit nem jelent!

az interneten minden hír fent van, lassan a 80 évesek is elcserélik a tv-jüket internetre, ahonnan minden infot elolvashatnak, megnézhetnek!

2012. júl. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!