Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Létezik -e kollektív bűnösség?

Létezik -e kollektív bűnösség?

Figyelt kérdés
Azaz egy nép felelős a csecsemőtől az öregasszonyig a csoport által elkövetett bűnökért. És mielőtt rávágjuk hogy: persze! - azelőtt gondoljunk Trianonra ahol a magyar népet kollektíven bűntették meg a háborúban való vesztes részvételért. És ezek után legyünk elfogulatlanok amikor a cigányokra, zsidókra, amerikaiakra, szlovákokra, románokra, szerbekre stb. gondolunk.

2012. febr. 16. 10:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kollektív bűnösség nincs - csak azért, mert valaki valamilyen állampolgár, még nem felelős a többi ember vétkéért.
2012. febr. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
ja jól megszivattak bennünket de most ettöl legyünk mi is ge'cik_?meg utáljuk azokat akik jobban csinálják a dolgaikat, ahelyett hogy példát vennénk róluk ugyanmár...
2012. febr. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Trianonban a magyar államot büntették meg. Ennek részét képezték az ország területén élő összes nemzetiség is (cigány, zsidó, szlovák, román, szerb), akiket szintén érintett a diktátum. Nyilván nem mindet rosszul...


Amire rá kívánok világítani az az nemzet és az állam közti finom differencia. Persze a kettős állampolgársági törvény árnyékában hiába is magyaráznám.

2012. febr. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A kettős állampolgárságot kifejthetnéd részletesebben... Pl. a Benes dekrétumokban ha jól veszem le, akkor kifejezetten egy nép ellen tettek lépéseket. Valamint a lakosságcseréknél a világháborúk után, magyar német kitelepítések. Erre áll fent egy nép elítélése mint kollektív bűnösség elve. De mivel egy (v. több) nép állammá szerveződik ezért ilyen formában is fennállhat. Persze a nemzetközi jog államok ellen már símán hoz szankciókat.
2012. febr. 16. 16:04
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem.
2012. febr. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%

Ki a fene vagná rá, hogy persze?! ( Csak egy hülye. )

Kollektív bûnösség NEM LÉTEZIK.

( Akkor se, ha százszor benne van a Benes-dekrétumokban, ezt tudja egész Európa is, csak a békesség kedvéért nem bolygatják. )

2012. febr. 22. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%

nneddudgi!

Tudod, kollektív bűnösség nincs, ha a magyarokat ítélik el, de akik pont ezt olyan hangosan kérik számon, nagyon gyakran beszélnek kollektív barbárságról, szadizmusról, erkölcstelenségről, gerinctelenségről, bűnözésről és (na jó) bűnösségről, ha a szomszéd népekről van szó, vagy Magyarország bizonyos állampolgárairól.

2012. febr. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%

# 7


Nem biztos, hogy pontosan értelek, de azt hiszem, világosan fogalmaztam. És persze a saját véleményemet. Hogy némely hülyék mit, milyen hangosan mondank, arról nem tehetek.

Ellene max annyit, hogy, ha szóba kerül, leírom a véleménymet.


Pl: tudom, amit mindenki, h '44-ben több tíezer csirkefogó csendôr mûködött közre lelkesen a deportálásokban. De azt is tudom ( amit szintén mindenkinek kéne ), hogy nem "a magyarok" tették, hanem az a néhány tízezer csirkefogó.


És fordítva: Szerbiában vertek meg magyarokat, csak mert magyarok. De errôl is tudni kell, hogy nem "a szerbek", hanem néhány csirkefogó.


Ennyi. De persze, ez az én véleményem. Abban igazad van, h elôbb is oda kellett volna írnom, hogy szerintem.

2012. febr. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

nneddudgi!


Félreértettél, nem rád gondoltam. Csak az általad feltett költőinek nevezhető kérdésre, miszerint "Ki a fene vagná rá, hogy persze?!", válaszoltam.

2012. febr. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!