Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Milyen politikusnak véled...

Milyen politikusnak véled Bismarckot, ma milyen hatással lenne a világpolitikára?

Figyelt kérdés

2012. júl. 4. 01:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát, szerintem a történelemben abszolút kkedvezett nekünk, mivel legyőzte az osztrákokat, és ezzel nekünk segített. A világpolitikában pedig erős egyén., hiszen egy nagy, és erős, ma is stabil országot alkotott.

Ma is építő szerepet játszana suerintem!

2012. júl. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Bismarck az egyik legkiemelkedőbb személyiség.

Érdemes megfigyelni, hogy az elvei mellett (junker) szilárdan kitartott, nem vol széljáráshitű.

Másrészt, ahogyan elérte, hogy a Német Szövetség (meg a sokféle elődállam...) porosz túlsúlyú Német Császársággá váljon, szerintem brilliáns volt.

Nem kellett volna Vilmosnak menesztenie.


Ma milyen hatással volna? Már más világ van, más szelek fújnak, így nem is lehetne összehasonlítani.

2012. júl. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!