Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Támogatnád az osztályharcot,...

Támogatnád az osztályharcot, kiegyenlítenéd az osztályokat, esetleg úgy gondolod hogy minden jó ahogy van?

Figyelt kérdés
2009. júl. 9. 21:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Osztályok közötti egyenjogúság kell, nem marxizmus hazug osztályharc-elmélete....
2009. júl. 10. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szerncsére nincs semmiylen osztályharc a sulikban
2009. júl. 10. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Eddig egyedül a nemzetiszocializmus tervezte az osztályok kiegyenlítését. Én ezt támogatom (mármint a kiegyenlítést). Mindegyik egy szinten kell, hogy legyen, mindegyik ugyanolyan fontossággal bír. Ha meg eltűnnének az osztályok akkor nem tudom mi lenne itt, de elég nagy zűrzavar.
2009. júl. 10. 09:33
 4/7 anonim ***** válasza:

Hogy akarta kiegyenlíteni az osztályokat?

Mert ha belegondolunk, hogy ha valaki jó képességű, okos, ravasz stb., akkor nagy esélye van arra, hogy nagy vagyont halmozzon fel.

Még egy kevésbé intelligens rossz körülmények között élő embernek szinte semmi esélye sincs erre.

2009. júl. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszoló sztem az emberi tulajdonságokról beszélt, aminek semmi köze az osztályokhoz. Keveri a szezont a fas zommal. Mert munkásosztály, értelmiség, katona, stb. létezik, de "ravasz"-osztály nincs.....
2009. júl. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Senki nem beszélt ravasz osztályról, az egy emberi tulajdonság.

Én arról beszéltem, hogy soha nem lehet osztályok közötti egyenlőség, ugyanis (elméletileg) mindenki annyi fizetést kap, amennyiben hozzájárul a "javak" előállításához. Most vegyünk egy példát, van az egyszerű munkás, aki ott ül és a gépszalagon szerelgeti össze a termékeket vagy ilyesmi.

Van a vállalkozó, aki a saját vagyonát kockáztatja, amikor nyit egy gyárat, ahol az előbb említett emberek dolgoznak. Sok embernek ad munkát, és tulajdonképpen az ő tevékenységének következtében készülnek el az új termékek. Neki köszönhető, hogy az egyszerű munkások tudnak hol dolgozni.

Ennek következtében nyílván eltérő fizetést is fognak kapni, eltérő osztályba fognak tartozni.

Mivel nem minden ember járul hozzá egyenlő mértékben a termékek, javak, társadalom számára hasznos dolgok előállításához, nem is lehet mindenki egy osztályban, nem is lehet mindenki egyenlő.

2009. júl. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Pont ez a gond, hogy elanyagiasult az egész világ. Mindenhol azt nézik, hogy mennyit termelt, mennyit kell rá költeni... És az egyszerű munkásra éppúgy szükség van, mint az értelmiségire, aki szintúgy munkás, csak szellemi munkát ad.
2009. júl. 10. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!