Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A rasszizmus az emberek...

A rasszizmus az emberek vérében van?

Figyelt kérdés
Vannak olyan emberek, akiknek a vérében alapból benne van a rasszizmus?

2012. júl. 19. 13:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ehhez kell valami háttér. Ok nélkül senkit nem utálnak az emberek.

Például akit naponta vernek a cigányok az iskolában, az előbb-utóbb egy negatív ingert fog érezni, ha cigányt lát. De az, hogy alapból benne van valakiben, hááát...

Nem hinném, bár hallottam furcsaságokat ilyen jellegű génekről (mi igaz belőle azt nem tudom).

2012. júl. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ajánlom fifgyelmedbe (és minden ember figyelmébe) az etológiát. Ennek van egy része mely az emberi viselkedéssel foglalkozik evolúciós, biológiai szemszögből. Csányi Vilmos professzornak vannak nagyon jó könyvei a témában.
2012. júl. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Biológiai példával jönnék: a farkasok, és az oroszlánok is falkában mozognak, felosztják egymás között a földjeiket, és azon csak a magukfajta tartózkodhat. Az idegen oroszlánt/farkast elűzik, esetleg elpusztítják, hiszen veszélyt jelenthet a klánukra! Mivel biológiailag az ember is egy állat, ezért ez a védelmi ösztön a génjeibe van kódolva. Az már egy másik dolog, hogy intelligens állatok vagyunk, de az evolúció nem olyan gyors, mint ahogyan az emberiség fejlődik. Ergo az alapból rasszista emberek inkább az ösztöneikre hallgatnak, de a mai modern gondolkodás mindig emberibb akart lenni, elfogadóbb a mással szemben. Az már más dolog, ha valakinek rossz tapasztalatai vannak, akkor teljesen megértem én is a rasszizmust.


Személy szerint jobb félni, mint megijedni!

2012. júl. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A rasszizmus nincs a génjeinkbe kódolva.Tapasztalatok alapján válik valaki azzá.
2012. júl. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Nem feltétlenül kell hozzá személyes tapasztalat, elég ha gyerekkorban anyu/apu teletömi a gyerek fejét ilyen nézetekkel.
2012. júl. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"elég ha gyerekkorban anyu/apu teletömi a gyerek fejét"


Nem elég. Hiába hajtogatnák nekem reggeltől estig, hogy az indiánokat gyűlölni kell, ezt maximum ötéves koromig tudnám csont nélkül benyelni, egy idő után feltenném a kérdést, hogy MIÉRT.

2012. júl. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Nem elég. Hiába hajtogatnák nekem reggeltől estig, hogy az indiánokat gyűlölni kell, ezt maximum ötéves koromig tudnám csont nélkül benyelni, egy idő után feltenném a kérdést, hogy MIÉRT."


Mert ez a nemzet érdeke/Isten akarta/Viktor utasítása/stb.

Látod, meg is van oldva :)

2012. júl. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Tényleg a génjeinkben van. Ha valaki nem rasszista, akkor is van benne való hajlam, csak erkölcsileg másképp gondolkozik. Ez most olyan, hogy a férfiak is megnézik a nőket az utcán, mert ösztön! Ha állatok volnánk, akkor pedig mindenki megcsalná a párját (bocs, sokan megcsalják a párjukat, itt a bizonyíték: gének, hormonok, ösztönök). Aki ellent tud állni ezeknek a vágyaknak/állatian ösztönöknek, embernek mondható!
2012. júl. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ez is inkább személy és tapasztalat függő
2012. aug. 6. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A rasszizmus tapasztalatokon nyugvó előítéletesség.Semmi köze a genetikához,pusztán a rossz élmények hatására válik valaki rasszistává.
2012. aug. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!