Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Újabb pénzlehúzás vagy indokol...

Újabb pénzlehúzás vagy indokolt lépés?

Figyelt kérdés

Az összes működő gázkészüléket és csatlakozó vezetéket felül kell vizsgáltatni, és a jövőben ezt rendszeresen meg kell ismételni. Bár ez a cikk nem tér ki rá, de máshol olvasható, hogy a vizsgálat költségeit természetesen a gázkészülékek üzemeltetőinek, azaz nekünk kell megfizetni.


[link]



2012. júl. 23. 16:18
 1/3 anonim ***** válasza:
ha fizetős lesz,márpedig miért lenne ingyen,akkor az.De azért arra kiváncsi lennék,hogy a 80 éves Julika néninek,akinek a gázkonvektorja egyidős Leninnel,miképpen fog újat venni,potom 100 ezer forintért.
2012. júl. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát attól függ, mik lesznek a követelmények. Ha szerencséje van, megússza a vizsgálati díj kifizetésével, bár egy régi készülék, nem biztos, hogy átmegy a vizsgán.
2012. júl. 23. 16:35
 3/3 anonim ***** válasza:

Csak 1-2 csemege a miniszteri rendelet jegyzőkönyvi szempontjaiból:

- védőcsövezés/szaglócsövek

- jelzőtáblázás

- nyomásszabályzó villámvédelem, oltó készülék

- gázfogyasztó készülék alkalmasság (vagylagos):

. gyártási engedély

. biztonságtechnikai behozatali engedély

. átalakítási engedély

. gázfelhasználási technológia bejelentése, hatósági engedélye

. CE jel.

Találtam egy vállalkozást, amelynél szerepel "Fogyasztói gázhálózat és készülékek műszaki-biztonsági felülvizsgálatának díjtételei 2012. évre", de hálózatról semmilyen összeget nem találtam. Kiszállás 6350 Ft és pl. gáztűzhely 1800 Ft/db, kombi cirkó 6600 Ft/db. Azt nem találtam, hogy ez az ár tartalmazza-e az ÁFA-t.

A vizsgálati szempontok szerint megbuktam jó sok szomszéddal együtt. Megfagyni nem akarunk. Még egy igen komoly érv a vegyestüzelésű kazán mellett. Ne csak szagoljam, hogy a környéken már szinte mindenki áttért. Első évben megtérült nekik kazán, kémény, szerelvények, szerelés, engedély; volt akiknek még láncfűrész és fahasító is tellett belőle. A kényelemszeretőbbek a második évi megtakarítás jó részét puffertárolóra költötték, vagy ha tellett, akkor megelőlegezték maguknak.

2012. okt. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!