Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Tedd fel a kérdést: hová...

Tedd fel a kérdést: hová tűnnek a pénzek az országból?

Figyelt kérdés
A legutóbbi felmérések szerint a magyarok az államadósság 21.000 milliárd forint) dupláját tartják külföldi offshore számlákon. Ezzel az adattal világviszonylatban a 13. helyen állunk.

2012. júl. 24. 08:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Feltettem, és? Mit akarsz tudni?
2012. júl. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Saját magad megválaszoltad, offshore számlákon van a pénz.

Mi a kérdés igazából?

2012. júl. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 asmosys ***** válasza:
Nekem van. Ha itthon lenne, akkor sem oldaná meg az államadóságot. Amúgy is inkább az offshore cégek jelentenek nagyobb kiesést, mint pusztán egy bankszámla.
2012. júl. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem a kedves kérdező arra akarja felhívni a figyelmeteket, hogy szépen módszeresen eladósítanak minket, majd elvesztjük a szuverenitásunkat és ti észre sem veszitek..
2012. júl. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Szerintem a kedves kérdező arra akarja felhívni a figyelmeteket, hogy szépen módszeresen eladósítanak minket, majd elvesztjük a szuverenitásunkat és ti észre sem veszitek."

Már ne haragudj, de ki adósít el minket? Mert szerintem a mindenkori kormány adósítja el az országot, amikor is deficites költségvetést hoz össze. Senki nem kényszerít minket ilyen nyugdíjak kifizetésére... Senki nem kényszerít minket autópályák építésére... Senki nem kényszerít minket focipályák építésére... Senki nem kényszerít minket, hogy ennyit fizessünk a tűzoltóknak. Csak mi magunk.

(nem azt mondom, hogy nem kell ezekre költeni. csak azt, hogy ez nem külső kényszer)

2012. júl. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"Ha itthon lenne, akkor sem oldaná meg az államadóságot"

Az államadósságot semmi nem oldja meg teljesen, de ha ezeket a pénzeket itthon fektetnék be, akkor több munkahely lenne, növekedne a termelés, ezzel együtt a GDP, megnőne a fogyasztás, kevesebb adót kellene kivetni, kevesebb hitelt felvenni és nem növekedne, hanem némiképp csökkene az államadósság...

Nektek ehhez semmi véleményetek sincs? Tehát nem felháborító, sőt letaglózó, hogy a világ közel 350 országából a 13. helyen vagyunk azok között akiknek a legtöbb adóparadicsomban tartott pénze van, miközben itthon állandóan újabbnál újabb adókat vetnek ki, a "nincs pénz" ürügyén, az egészségügy összeomlóban mert "nincs pénz", gyerekek éheznek mert a szülőknek "nincs pénz", a magyarok 1%-a munkanélküli, mert egyik vállalkozást a másik után viszik csődbe mert "nincs pénz"? És nektek mindössze annyi a hozzászólásotok hogy ÉS? NO COMMENT...

2012. júl. 24. 11:29
 7/9 anonim ***** válasza:

Inkább visszakérdeznék: Miért történt ez?

Elolvastam az eredeti Guardian cikket, ez az elmúlt harminc évről szól. Ebben benne van a magántulajdont nem tisztelő NER, az „elmútnyócév”, a Bokros-csomag időszaka, a vadkapitalista privatizációk, a rendszerváltás bizonytalansága, az előtte történő állami szintű és a kisember szintjén történő maszekozások… sok-sok minden, ami nem arra ösztönözte az embereket

A térképen rajta van az európai Egyesült Királyság, Írország és Németország is. Az USA-ban tárolt pénzek szintén. Nem a tipikus Ciprus, hanem a legnagyobb kereskedelmi partnereink. Tehát bárki, aki emigrált, kiköltözött ideiglenesen, az mind ezt az összeget gyarapította. Vagy amelyik multi az anyavállalat felé fizette ki a profitot. Itt semmi szó nem volt adóparadicsomozásról. Én személy szerint az elmúlt fél évben legalább 10.000 dollár értékben „mostam tisztára” elvileg a pénzem. Pedig nem történt más, mint hogy az otthon kapott fizetésemből a külföldi számlámra utaltam, hogy onnan fizessem a német lakbért és az életvitelemet.

Ez nem jelenti azt, hogy ez az összeg mind ott csücsül a számlákon. Annyit tudunk, hogy ennyi összeg hagyta el az országot – és ami lehet, hogy azóta már visszajött. Nem tudni. Mert mindez csak becslés.


Illetve mit vársz, mit mondjunk? Tudunk valamit tenni?

2012. júl. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 asmosys ***** válasza:
100%
A befektetéseket elsősorban a megfelelő gazdasági környezet ösztönzi. Az hogy ki hol tart pénzt, inkább tünete a „betegségnek” mint oka annak.
2012. júl. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Biztos nem véletlen, hogy ezt nem hangoztatják. Én nem értem a kormány logikáját (ez alatt azt értem, hogy egyik eddigiét sem)
2012. júl. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!