Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Eladtam valamit 3000 ft...

Eladtam valamit 3000 ft értékben a vevő átutalta a 3000 ft-ot én elküldtem a csomagot de ő azt mondja h nem kapta meg. most vagy tényleg nem kapta meg vagy a postán tűnt el? ha a postán tűnt el és tényleg nem kapta meg akkor mit tehet feljelenthet?

Figyelt kérdés
feljelenthet??
2012. aug. 8. 12:06
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
lassan 1 hete
2012. aug. 8. 12:26
 12/18 anonim válasza:
De hány napja?
2012. aug. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:

Á, ezt a válaszod nem láttam, egyszerre írtuk.


Akkor: tanulópénz, sajnálom.

2012. aug. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Ez egy jól bevált trükk, ha látja a vevő, hogy sima levélként adnak fel ezt-azt. Mivel azt nem lehet követni, ezért szól az eladónak, hogy nem kapta meg, aki erre visszautalja a pénzt, így a vevő ingyen kapta meg az árut.

Számtalan ilyen kérdés van, és még mindig megtörténik, hiába mondjuk el mindig, hogy legalább ajánlva kell postázni mindent, hogy ne legyen belőle baj.

2012. aug. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Nem fog feljelenteni! Ne fizesd ki!
2012. aug. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Az a levél megérkezett csak ő jól tudja hogy nem tudod bizonyítani. De ő se tudja bizonyítani hogy te megkaptad.
2012. aug. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Andizsuzsi ***** válasza:
Előttem írók jól mondják, nem csomagot adtál fel, hanem levelet. Legközelebb ajánlott levélként adjál fel fontos dolgokat, akkor bizonyítani tudod, hogy elküldted. Amúgy, ha ő bizonyítani tudja a fizetést de te nem a feladást, akkor igen, feljelenthet.
2012. aug. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Csomagot is lehet sima levélként feladni. Van valami bizonyos súlyhatár amíg sima levélként is feladható egy csomag. (És még ajánlott ként sem kell feladni.) Ha így adtad fel akkor érthető hogy semmit nem kaptál. Ebben az esetben akár a postán is ellophatták, de az is lehet, hogy megkapta a srác a csomagodat csak letagadja.


(Amúgy pedig a postások is szeretik lopkondi a cuccost. Egyetemi kollegám rendelt két könyvet az amazonon. Meg is jött az email hogy átadták a magyar postának. Várta, várta, semmi. Reklamált a postán, hogy hol csomag. Ők ugyan nem kaptak semmit, itt csomag nem volt. Vissza írt amazonnak, hogy nincs könyv. Amazon pedig ismét elküldte a két könyvet. A poén az hogy pár héttel késöbb egy antikváriumban pont olyan két könyvet látott amit ő rendelt. Ezek ritka - legalábbis itthon - angol nyelvű szakkönyvek voltak. Gyanus hogy valamelyik postás nyúlta le és vitte be eladni.)

2012. aug. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!