Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért nem cionista az összes...

Miért nem cionista az összes szélsőjobbos?

Figyelt kérdés

Én bevallom, hogy nem vagyok oda Ábrahám fiaiért (és leányaiért), de meggyőződéses cionista vagyok. Egyetértek azzal, hogy az összes zsidó egy hazában lakjon, Izrael szent földjén. Támogatok minden mozgalmat, mely erre irányul.

Nem is értem, hogy miért van annyi anticionista a magyar szélsőjobb berkeiben.



2012. aug. 14. 20:49
 1/6 anonim ***** válasza:

a cionizmus nem csak annyiról szól, hogy minden zsidó származású (és hitű) hizhű zsidó izralben éljen...

poénnak szántad, de beégtél kicsit ( pedig se zsidó nem vagyok se cionista).

2012. aug. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Zionism supports Jews upholding their Jewish identity and opposes the assimilation of Jews into other societies and has advocated the return of Jews to Israel as a means for Jews to be liberated from anti-Semitic discrimination, exclusion, and persecution that has occurred in other societies.
2012. aug. 14. 21:54
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezek alapján még mindig ott tartunk, hogy a cionizmus nem csak abból áll, hogy.......
2012. aug. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele. Felőlem a zsidók megtarthatják identitásukat, sőt, örülök neki; egyel több ősi kultúra, mely napjainkig létezik.
2012. aug. 14. 22:55
 5/6 anonim ***** válasza:

Kérdező: Azt sem tudod, mi az a cionizmus.

Nézz utána.

2012. aug. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kérdezőnek:

Mert még nem hatotta át őket eléggé a neonáci eszme! De ez csak idő kérdése!


Ha nem kedveled a zsidó embereket származásuk miatt, akkor nem kedveled a kultúrájukat és hitvallásukat sem. Az a kijelentésed, hogy a kultúrájuk maradjon csak meg, mert ez egy ősi kultúra, valójában egy álszent kijelentés. Mert az asszimiláció minden formáját elutasítod, és jónak látod, ha elkülönülnek és éljenek csak "Izrael szent földjén"!


Aki antiszemita, szükségszerű, hogy anticionista is legyen. Csak ennek megnyilvánulásának foka lehet eltérő, de ezért sem kell nagyon aggódni: hamarosan közös nevezőre fogsz kerülni más hasonló gondolkodásúval. És azt is borítékolni lehet, hogy nagy valószínűséggel a radikalizmus felé fogsz eltolódni.


Azt mondom tehát, hogy kedveld a zsidókat? Nem! Azt mondom, hogy egy ember megítélésében ne az játssza a szerepet, hogy valaki milyen származású, hanem az, hogy az illető milyen gondolkodású, mit mond és hogyan cselekszik!


Minden népcsoportban vannak jó és gonosz emberek, okosak és buták, igazak és hazugok, igazságkeresők és befolyásolhatók. Nincs genetikailag átörökölhető eredendő gonoszság, amely indokolttá tenné azt, hogy valakit származása szerint ítéljünk meg.

2012. dec. 4. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!